Мозок сучасної людини звик перебувати в режимі багатозадачності. Працівник офісу, фрілансер або студент – всі звикли виконувати кілька справ одночасно: працювати над вирішенням якогось завдання, скролити стрічку соцмереж чи слухати улюблений трек. Сьогодні такий спосіб життя вважається нормою, але при цьому дуже страждає наш організм. Швидко перемикаючись між безліччю завдань, мозок працює у бета-ритмі, тобто проявляє активність. Такий стан бадьорості призводить до максимального знесилення. Відновитися мозку допоможе цифровий детокс – добровільна тимчасова відмова від використання цифрових пристроїв.

Digital-детокс: навіщо це потрібно?

Сучасне суспільство все частіше вибирає роботу онлайн. Віддалене співробітництво відкриває нові можливості та дозволяє вільно розпоряджатися своїм часом. Зворотний бік фрілансу – необхідність завжди бути «на зв'язку». Такому працівникові доводиться постійно перевіряти свою пошту, месенджери та носити з собою гаджети. Мозок працює із шаленою швидкістю, і в кінці дня, переробивши всі справи, людина відчуває себе виснаженою.

.NET експерти онлайн-платформи для ІТ-фахівців EPAM Anywhere (https://anywhere.epam.com/ru/freelance-remote-net-developer-jobs) рекомендують своїм віддаленим співробітникам та всім фрілансерам щодня знаходити час для цифрового детоксу – уповільнення звичного темпу роботи. Адже у цей період мозок концентрується на простому завданні і практично не перемикається.

Позитивний вплив уповільнення помічається у наступному:

  1. Поліпшується емоційний стан, оскільки мозок відпочиває, а організм відновлюється.

  2. Людина стає більш ефективною. Мозок без втоми дозволяє нам краще фокусувати увагу.

  3. З'являється новий погляд на звичні речі. При пасивному режимі роботи нашого мозку у ньому утворюються нові ланцюжки нейронних зв'язків, які роблять мислення більш гнучким і творчим.

Відмова від інтернету: чим себе зайняти?

Цифровий детокс потрібно влаштовувати кожен день мінімум на дві години. Коли це робити – кожен вирішує сам. Хороший варіант – без гаджетів починати і закінчувати день, заборонивши собі одну годину після пробудження і за годину до сну користуватися будь-якими цифровими пристроями. А що ж робити у такий “вільний” час?

Фахівці EPAM Anywhere пропонують наступні ідеї:

  1. Писати листи та підписувати листівки. Таке заняття дозволить не тільки відпочити, а й поділитися позитивними емоціями з друзями, близькими і навіть випадковими людям. Задоволення доставляє вже сам процес вибору листівки, прикрашання конверту, вигадування тексту.

  2. Проводити час із хатніми улюбленцями. Вирушити на прогулянку або пограти з тваринами – кращий спосіб відволіктися від цифрових пристроїв і отримати позитивні емоції.

  3. Танцювати. Час, проведений в танцювальному залі після роботи, не тільки відверне увагу від віртуального світу, але й допоможе бути бадьорим, пластичним і щасливим.

  4. Готувати нові страви. Ця порада особливо буде актуальною для тих, хто живе не один. Приготування смачної і корисної їжі – цікаве заняття. А ще більше задоволення можна отримати, коли пригощаєш своїм кулінарним шедевром близьких та друзів.

  5. Ходити на прогулянку. Легка ранкова пробіжка або вечірній променад – хороша можливість побути в розумовому вакуумі, а також подбати про своє серце, судини і м'язи.

Час цифрового детоксу та його періодичність для кожного індивідуальні, але влаштовувати таке розвантаження потрібно всім. Усвідомленість і внутрішній спокій збільшують працездатність та полегшують процес прийняття рішення, що дозволяє швидше прийти до наміченої мети.