Сьогодні такелажне обладнання використовується в практично будь-якій сфері, де є переміщення вантажів, в стороні не залишилася і спецтехніка. Наочним прикладом використання транспортного устаткування і монтажних пристосувань є перевезення тралом великогабаритної техніки. Давайте розглянемо більш детально різновиди, використання і основні характеристики даного спеціального обладнання.
Вигідно придбати такелажне обладнання ви можете в інтернет-магазині Хозмаркет вже зараз!
Такелажне обладнання та його різновиди
Такелажне обладнання являє собою сукупність спеціальних пристроїв, допоміжного обладнання та монтажних пристосувань, що застосовуються під час проведення робіт з переміщення вантажу як в комплексі з іншими вантажопідйомними пристроями і механізмами, так і індивідуально, якщо технічно це можливо.
Устаткування для переміщення вантажів фактично можна розділити на два види: це основне обладнання та допоміжне.
Основне обладнання для виробництва такелажних робіт:
- кран-балки;
- лебідки всіх типів;
- домкрати;
- гідравлічні візки;
- поліспасти;
- роликові механізми для переміщення вантажів;
- спеціальні швелера.
До допоміжного обладнання та механізмів можна віднести:
- гаки;
- підвіски;
- карабіни;
- троси і сталеві канати;
- різноманітні стискання;
- захоплення;
- зібрані настили і помости.
Техніка спеціального призначення найчастіше використовує такелажний інструмент і обладнання. Але є і така техніка, яка спочатку може ставитися і навіть називатися такелажної. Це різноманітні крани, маніпулятори і трали. Вся ця техніка з застосуванням допоміжного обладнання та пристроїв, при використанні за прямим призначенням, використовується для переміщення великих вантажів.
Також хотілося б відзначити, що в більшості випадків для полегшення проведення розвантажувально-навантажувальних робіт застосовують спеціальні помости і настили, зібрані під розмір вантажу.
При виконанні робіт основним критерієм вибору транспортного обладнання, яке буде використовуватися, є габаритні розміри і маса вантажу.
Якщо за технічними характеристиками застосування неприпустиме, то необхідно скористатися іншим видом обладнання для виробництва такелажних робіт!
Кріплення вантажів для збільшення надійності при перевезенні вантажів досягається за рахунок додаткових пристосувань, таких як: ланцюги і троси різноманітного діаметра, гаки та карабіни, мотузки і канати. Всі ці технічні засоби (як і основні) в обов'язковому порядку повинні перевірятися в спеціалізованих центрах. Вибракування замінюється новими, старі - утилізуються.