Без добрив зростання рослин зменшується на 30-60 відсотків. Щоб рослини добре росли, ґрунт потрібно удобрити, і бажано навесні, просто слід визначити, яке добриво вибрати: мінеральне чи органічне. Сьогодні ви дізнаєтеся, як використовувати добрива.
Вихід в основному визначається азотом
Серед усіх мінеральних добрив найбільше економічне значення мають азотні добрива, пропоновані на сайті https://svg-group.com.ua/, що впливають на врожайність більшості сільськогосподарських культур. Дефіцит азоту в ґрунті викликає гальмування росту рослин та передчасне дозрівання (скорочений період вегетації). Щоб раціонально удобрювати азотом, потрібно знати вміст мінерального азоту у ґрунті навесні. Це особливо важливо для озимих культур. Хіміко-сільськогосподарські станції визначають вміст нітратного азоту (N-NO3) та амонійного азоту (N-NH4) у мг/кг сухої маси ґрунту. На цій основі кількість мінерального азоту розраховується як сума обох цих форм у даному шарі ґрунту в кг/га.
Як оцінити вміст азоту в ґрунті?
Зразки ґрунту збирають за допомогою спеціальних ґрунтових паличок з глибини:
- 0 - 30 см,
- 30 - 60 см,
- 60 - 90 см.
Після відбору проб зразок слід негайно доставити на хімічну та сільськогосподарську станцію, оскільки в ґрунті, що зберігається при плюсовій температурі, органічна речовина мінералізується і виділяється азот, що спотворює пізніші результати випробувань. Важливо, щоб зразки ґрунту були взяті достатньо рано, щоб мати можливість використовувати результати, отримані при встановленні першої дози азоту, особливо це стосується вирощування озимих зернових та озимого ріпаку.
Ви розраховуєте дозу азоту на основі аналізу ґрунту, проведеного перед посівом або посадкою овочів. Виконавши визначення мінерального азоту в ґрунті під час росту рослин, ви можете визначити підгодівлю. При підживленні овочів азотом - особливо в польових умовах - дози цього компонента часто визначаються без аналізу ґрунту та рослин з різних причин. Досвід виробника овочів також відіграє важливу роль. Він враховує:
- харчові потреби окремих видів та сортів рослин,
- знання про середовище існування,
- щільність ґрунту,
- зовнішній вигляд рослин.
Якщо під час удобрення овочів, вирощених у полі азотом, ви не використовуєте аналіз ґрунту та рослин, ви зазвичай вносите від 1/2 до 2/3 загальної дози перед посівом, а решту - для підгодівлі.