Класична схема відшкодування збитків при настанні страхового випадку з ОСЦПВ – компенсація збитків страховій компанії, що постраждала, з якою уклав договір винуватець події. А якщо ДТП сталася не з вашої вини? Винуватець може взагалі не мати поліса ОСЦПВ, його страховка може бути нелегітимною, простроченою, порушник може втекти з місця події. Ініціатор аварії міг необачно поставитися до купівлі полісу, його СК могла вже припинити діяльність або виявитися неплатоспроможною. У потерпілого в таких ситуаціях виникнуть складнощі з виплатами.
Для захисту інтересів законослухняних водіїв, які не виїжджають без ОСЦПВ, в Україні запущено альтернативний проєкт: пряме врегулювання збитків. У системі беруть участь близько 20 страхових компаній, у тому числі СК «Країна» пропонує поліс ОСЦПВ з можливістю отримання відшкодування за прискореною та спрощеною процедурою.
Як це працює?
Процедура передбачає можливість звернення водія, який постраждав у ДТП, до страхової компанії, з якою він уклав договір обов'язкового автострахування, а не до страховика ініціатора дорожньої пригоди. Процес має очевидні переваги:
• водії, які ретельно обирали постачальника страхових послуг, довіряють йому;
• у своїй страховій компанії процес отримання виплат відбувається максимально комфортно, без затримок і витрати нервів;
• термін виплат вдвічі менший, ніж за стандартної процедури відшкодування збитків.
Свою вигоду отримує і страхова компанія у вигляді формування та розширення цільової аудиторії.
Коли можна використати пряме відшкодування збитків?
Застосувати альтернативний варіант компенсації збитків при настанні страхового випадку з ОСЦПВ можна:
• якщо в аварії беруть участь два автомобілі, встановлено вину одного з водіїв;
• у дорожньо-транспортній пригоді не було заподіяно шкоди здоров'ю людей;
• обидва учасники ДТП мають поліс ОСЦПВ, оформлений в страхових компаніях, які офіційно є учасниками нової системи;
• в обох водіїв актуальні за терміном дії страховки оформлені належним чином, не містять виправлень;
• на момент ДТП обидва учасники не були у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, не перебували під впливом лікарських препаратів, що впливають на здатність керувати транспортним засобом.
Оформляти пригоду можна європротоколом або з поліцією. Щоб отримати відшкодування прямим шляхом, спосіб оформлення ДТП значення не має. Якщо ініціатор ДТП має страховку ОСЦПВ, оформлену не в компанії-учасниці системи прямого врегулювання, отримувати компенсацію доведеться за класичною схемою. З цієї причини при черговому переоформленні автоцивілки варто звернутися до страховика, який підписав угоду про пряме відшкодування.