Відчуття печіння у шлунку, стравоході або у горлі знайоме кожній людині. Зазвичай цей симптом виникає після рясного прийому їжі, жирних або смажених страв, копченого або кислого, солодких газованих напоїв. Але якщо дискомфорт відчувається та дратує часто, необхідно точно з’ясувати причини печії після їжі, адже вона може бути сигналом інших більш серйозних хвороб.

Печія після їжі: причини

Печіння за грудиною спричиняється подразливою властивістю шлункового соку, що містить соляну кислоту та негативно впливає на слизову оболонку стравоходу.

Запобігання потрапляння вмісту шлунку у стравохід здійснюється за допомогою своєрідного клапану зі складок слизової оболонки – сфінктеру. Але якщо він слабшає та не виконує повною мірою свою функцію, соляна кислота викидається у стравохід, чим спричиняється подразнення його стінок, і людина відчуває печію після їжі. Якщо відчувається тяжкість та печія після кожного прийому їжі, це свідчить про наявність захворювань ШКТ. Також печія виникає через:

  •  неправильний спосіб життя, вживання алкоголю;
  •  нездорове харчування, порушення дієти, призначеної лікарем;
  •  захворювання серця і судин, розлади нервової системи;
  • зайва вага, переїдання, які провокують підвищення внутрішньочеревного тиску;
  • вагітність або післяопераційний стан.

Симптоми печії після їди

Зазвичай печія після вживання їжі проявляється у таких симптомах:

  • печіння за грудиною;
  •  метеоризм;
  •  «кисла» відрижка, неприємний присмак у роті;
  •  біль у шлунку, нудота, першіння у горлі;

Лікування печії після їди

На перших стадіях лікування симптоми печії усуваються препаратами, що містять антациди – безпечні, природні для людського організму речовини. Вони містяться у таблеток Ренні®* – ліки ефективно нейтралізують агресивну дію соляної кислоти та рекомендовані Всесвітньою організацією гастроентерологів.

Завдяки оптимальній комбінації речовин карбонату магнію та карбонату кальцію вже через 2-3 хвилини після вживання нормалізується кислотність та досягається знеболюючий ефект.

Ренні® не подразнює слизову оболонку, має сприятливий профіль безпеки та мінімальні побічні дії, тому призначається навіть дітям від 12 років та вагітним.

Ренні® від Байєр випускається у формі таблеток для жування або повного розсмоктування з приємним смаком ментолу або апельсину, не потребує запивання водою, що є дуже комфортним фактором для його застосування.

__________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Ренні з ментоловим смаком, №24 UA/7798/01/01 від 22.12.2017; Ренні з апельсиновим смаком, №24 UA/7799/01/01 від 08.11.2017; Ренні без цукру, м'ятні №24 UA/6025/01/01 від 31.01.2017

Список литературы:

  1. Яценкевич М.М. Ренни и его действие на ЖКТ. - К.: Здоровье, 2018. - 122 c.
  2. Ващенко М.М. Питание и состояние желудка. Есть взаимосвязь? / Наука и человек. - М.: Мир и здоровье, 2017. - 263 c.
  3. Проценко В.С. Изжога: как изменить рацион питания. - К., 2015. - 146 с.