Для багатьох власників сайтів, які тільки починають заглиблюватися в цю тему, вибрати хостинг буває дуже непросто. Через те, що варіантів дійсно багато, вибрати найбільш пригідний варіант – дуже складно. На сьогодні існує декілька різних видів хостингу, які суттєво відрізняються один від одного. Серед них можна виділити:
-
Shared або віртуальний хостинг.
-
Cloud hosting або хмарний хостинг.
-
VPS-сервер або віртуальний виділений сервер.
-
Dedicated або виділений фізичний сервер.
-
Colocation. Цей варіант полягає у тому, що клієнт має власне обладнання, яке розміщується у дата-центрі провайдера.
Найголовніше – визначитися, який із цих варіантів буде підходити саме для вашого проекту та ваших цілей.
Віртуальний хостинг
Це сервер, на якому розміщується велика кількість сайтів. Для їх роботи використовується одне й те саме програмне забезпечення. Також всі вони мають однакові можливості. Такі сервери можуть розміщувати тисячі сайтів. Зазвичай ними користуються невеликі сайти, для роботи яких не потрібна значна потужність, а також які не займають багато місця. Це дуже поширений варіант, який подобається користувачам невеликою вартістю та відсутністю необхідності адмініструвати сервер.
Віртуальний виділений сервер
Цей варіант відрізняється від попереднього тим, що у власника є більше можливостей. Так він може встановити будь-яке програмне забезпечення та налаштувати його потрібним чином. Можна сказати, що керування VPS не буде ніяк відрізнятися від того, як потрібно керувати фізичним сервером.
Ресурси, які виділяються для конкретного проекту зазвичай залежать від обраного тарифу.Це більш гнучкий варіант у цьому плані ніж попередній, оскільки там всі сайти отримують однакову кількість ресурсів.
Виділені фізичний сервер
Цей варіант дає користувачам ще більше можливостей. В такому випадку користувач отримує власний сервер, якій розміщено у дата-центрі. Таким чином він може самостійно обирати операційну систему, програмне забезпечення та налаштовувати все індивідуально під власні потреби.
Зазвичай цей варіант використовується коли потрібно забезпечити роботу великих проектів, які мають високі вимоги. Гарне рішення для великих інтернет-магазинів та інших сайтів, які щоденно відвідує велика кількість людей.
Хмарний хостинг
Являє собою об’єднану систему серверів, де встановлені сайти клієнтів. Це означає що потужність, яка виділяється для клієнта розподіляється одразу між багатьма серверами, а не обмежується тільки одним. Це дуже надійний варіант, який здатен безперебійну роботу сайту, навіть якщо один з серверів вийде з ладу. До інших переваг такого варіанту можна віднести те, що:
-
Оплачувати потрібно тільки спожиті потужності.
-
Збільшення або зменшення ресурсів проходить в автоматичному режимі, це не потрібно контролювати.
Colocation
Сервер клієнта розміщуються в дата-центрі, а за умовами утримання та надання швидкісного інтернету відповідає провайдер. Такий варіант надає найбільшу кількість свободи власникам сайтів. При необхідності завжди можна збільшити дисковий простір, використовувати нове програмне забезпечення та змінити будь-які технічні параметри.
Платити чи ні?
Крім цього, слід подумати, який варіант хостингу вам більше підходить – безплатний чи платний. Перший варіант можна використовувати виключно для маленьких, некомерційних проектів, оскільки якщо ви хочете розмістити на такому хостингу магазин, є велика ймовірність, що сайт час від часу буде або повністю недоступним, або буде працювати з перебоями. Через це ви можете втратити покупців, тому слід гарно подумати перед тим, як робити остаточний вибір.