Створити капітал та накопичити гроші можна навіть за маленької зарплати. Головне, визначитися з цілями, вміти користуватися біржовими інструментами та дотримуватися прийнятого рішення.

Отримати поради провідного експерта з інвестицій Зубковського Євгена, щодо створення капіталу для отримання пасивного доходу ви можете за посиланням https://e-zubkovskiy.com!

Скільки потрібно грошей для інвестицій?

Відкрити брокерський рахунок можна безкоштовно, а перший актив придбати за можливу суму інвестицій - сотню гривень. У довірче управління інвесткомпанії беруть від 5—10 тис. доларів.

При цьому зібрати диверсифікований портфель вийде навіть на невеликі накоплення.

  • 1 тис. гривень достатньо для покупки перших паїв у фондах.
  • Щоб створити самостійний портфель за всіма правилами з базових акцій чи облігацій на українському ринку, потрібно більше грошей. За оцінками експертів, це сума 300—500 тис. гривень.
  • Виходити на американський ринок рекомендується із сумою 100 тис. доларів.

Вихід на фондовий ринок передбачає, що у вас є фінансовий фундамент (заощадження на чорний день, можливо навіть страховка майна або життя і здоров'я), а також відсутні дорогі кредити.

Де взяти гроші для інвестицій?

Важливо розрізняти капітал та заощадження. Капітал - це гроші, які приносять дохід і не підлягають розтраті. Це постійна (а ідеалі постійно зростаюча) величина, джерело пасивного доходу. Заощадження - тимчасова сума, яка збирається під конкретну покупку (або на чорний день). Ми бережемо, щоб якось витратити. Ми збираємо капітал, щоб витрачати лише доходи, які цей капітал приносить.

Капітал може бути великим або маленьким, зберігатися під подушкою або в складно структурованих продуктах, бути у вашому розпорядженні або в довірчому управлінні. Усе це питання вибору стратегії. Головне: ви ніколи не торкаєтеся до нього. Можливо, ви залишите його у спадок дітям. Або заповідаєте на благодійність, як автор Microsoft Білл Гейтс та інші мільярдери.

Коли час задуматися про накопичення грошей?

Як тільки отримаєте перший прибуток, скаже вам будь-який сьогоднішній пенсіонер. Складність у тому, що перед молодою людиною стоїть багато нагальних невирішених завдань: освіта, власне житло, автомобіль, заміський будинок, освіта дітям. Формування капіталу, як і будь-яке важливе, але не термінове завдання, завжди програватиме насущним матеріальним потребам. Саме тому важливо відразу сформувати у себе звичку відкладати невелику частину доходів формування особистого фонду добробуту.

Акції, облігації, фонди, що генерують доходи у вигляді дивідендів та купонів, — це і є інвестиційний капітал. Щоб створити його, потрібен час, регулярні поповнення та надійна стратегія. Ці зусилля окупаються, кажуть приклади успішних інвесторів, які можуть собі дозволити жити на дивіденди.