Будь-який акумулятор в процесі роботи втрачає свій заряд, тому, час від часу його потрібно відновлювати. Для цього використовують спеціальні зарядні пристрої (ЗП), призначені для роботи з певним типом батарей - гелевих, свинцевих, літієво-іонних і пр. Тож сьогодні ми розглянемо, які типи зарядних пристроїв є в продажу, і як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора з мінімальною вартістю.

Принцип роботи

Зарядники - це пристрої, які коригують силу струму. Тобто, вони допомагають перетворити перемінний струм в 220В чи 380В на постійний, тобто такий, що не шкодить акумулятору. Такі пристрої складаються з:

  • вирівнювача;

  • перетворювача напруги;

  • стабілізатора сили струму;

  • контролера заряду;

  • індикатора.

Як влаштоване зарядне для акумулятора? Понижуючий трансформатор, він же перетворювач напруги, передає струм на вирівнювач, котрий перетворює струм з перемінного на постійний. Потім в системі відбувається стабілізація сили струму, і він подається до клем акумулятора. Зазвичай він в кілька разів вище, ніж той, що вже існує в системі. Завдяки цьому, збільшується швидкість електронів, що рухаються між анодом і катодом.

Таким чином, заряд всередині акумулятора стає позитивним, а кількість заряджених електронів зростає. Зарядний пристрій зазвичай має особливий контролер, котрий відслідковує наповнення батареї і відключає живлення при досягненні 100% результату. Про повне відновлення енергії пристрою сигналізує зелений колір індикатора - світлодіодної лампочки, котра може міняти свій колір з червоного на зелений.

Важливо! Кожен акумулятор має свою робочу напругу, отже, для кожного типу батарей були розроблені свої зарядні пристрої. Використовувати прилад, не пристосований для певного виду елемента живлення, заборонено.

Зарядні пристрої: види, характеристика

Зарядки можуть бути зовнішніми або вбудованими. Яскравим прикладом приладу зовнішньої дії може бути пристрій для батарейок. В ньому всі функціональні частини, необхідні для відновлення літієво-іонних елементів, знаходяться в окремому боксі. Для підзарядки батарейок, їх потрібно просто вставити в відповідному порядку і під'єднати до електричної мережі. За цим же принципом працюють блоки живлення для телефонів, ноутбуків і більшості побутових приладів.

Зарядний пристрій для акумуляторних батарей в ліхтариках чи в інструментах часто буває вбудованим, тобто всі його елементи вже знаходяться в корпусах цих приладів, а для підключення до мережі використовується звичайний кабель.

За призначенням всі ЗП умовно поділяють на:

  • автомобільні;

  • мережеві;

  • безпровідні;

  • акумуляторні;

  • універсальні.

Автомобільні зарядки бувають двох типів - для відновлення енергії акумулятора і для підключення різноманітних приладів (телефону, радіо і пр.) до енергетичної системи автомобіля. Пристрої для автомобільного акумулятора часто продають з пускозарядним елементом, який допомагає запустити двигун при повністю розрядженому елементі живлення.

Де купити якісні зарядні пристрої 

В інтернет-магазині Viatec можна знайти всі види зарядних пристроїв для будь-яких елементів живлення. Тут є мережева зарядка для літій-іонних акумуляторів, автомобільні блоки, а також безконтактні прилади для смартфонів. Зручний інтерфейс сайту допомагає легко підібрати необхідні пристрої за їх технічними показниками - рівнем напруги, силою струму, а також швидкістю віддачі енергії. Тільки тут на вас чекають ЗП преміальної якості за доступними цінами з доставкою в будь-який куточок нашої країни.