Принципи та правила підбору зимового одягу

Завдання максимально якісно “утеплитися” й захистити себе від холоду в зимовий період в 21 столітті не виглядає таким складним, яким було ще кілька десятків років тому. На допомогу у вирішенні цього питання прийшли новітні технології та матеріали, які дають змогу не тільки відчувати тепло навіть у сильний мороз, але й зберігати при цьому свободу рухів, не перетворювати себе в “капустину”. 

Зручність та практичність - основні сучасні вимоги, за якими слід обирати зимове взуття і зимовий одяг для всіх членів родини. Підхід, коли рішення купити зимове взуття чи куртку, светр чи кофту приймається виключно з естетичної точки зору (сподобалось - придбали), зовсім нераціональний. Треба підходити до вибору комплексно - оцінювати не тільки модель, але й виробника, матеріал, якість швів тощо.

Є декілька порад щодо того, як правильно комбінувати зимові речі, щоб у будь-якій ситуації відчувати себе комфортно. І ми з вами залюбки готові ними поділитися. 

Одягайся за погодою

Перш ніж вийти на вулицю взимку, важливо оцінити погоду за вікном. Те, що на календарі січень чи лютий, зовсім не означає відсутність відлиг і потеплінь. І навпаки, навіть якщо ще вчора ввечері ви були вимушені місити снігову “кашу” на вулиці, на ранок там вже може бути досить значний мінус. 

Уважно стежте за прогнозами синоптиків, якщо на вас чекає довге знаходження на відкритому повітрі. Не забувайте про те, що стильне зимове чоловіче взуття на тонкій підошві буде зручним для коротких пересувань між своїм авто та офісом, але стане зовсім недоречним, коли в ньому доведеться довго чекати громадський транспорт на зупинці чи йти досить велику відстань пішки при мінусових температурах повітря.

Оцініть рівень навантаження

Одяг і взуття підбирайте також в залежності від того, що саме ви збираєтесь робити на вулиці. У ваших планах - прогулянка з дитиною в парку, рухливі ігри й пробіжки з санчатами? В такому випадку вам у пригоді стануть чоботи з неслизькою підошвою, термобілизна, флісова кофта й штани з курткою на кшталт лижних. Такий комплект допоможе відводити вологу від тіла в процесі активних рухів й зберігати оптимальний мікроклімат.

Плануєте відправитись на екскурсію визначними місцями рідного міста, плануєте довго знаходитися на вулиці, але без надмірної активності? Подбайте про те, щоб ваше взуття зимове було в цьому випадку не тільки теплим всередині, вологонепроникним, але ще й мало достатньо товсту підошву. Жіноче зимове взуття на підборах краще відкласти для інших випадків, віддавши перевагу зручним уггі чи черевикам на “тракторній” підошві.  

Повітряний прошарок

Підбираючи для себе чи своєї дитини одяг і взуття, не забувайте про обов’язкову умову оптимального збереження тепла - наявність повітряного прошарку між тілом і речами, які на вас надягнуті. Саме він відповідає за ваше тепло і комфорт в холодну пору року. 

Зимове чоловіче взуття, так само як жіноче й дитяче, не повинно бути вузьким і здавлювати ногу, бо інакше ви дуже швидко змерзнете. При підборі пари для повсякденного носіння обов’язково врахуйте, що в вас повинна завжди залишатися можливість взути її з додатковою парою шкарпеток.

Зимові куртки, пуховики не повинні бути занадто короткими та обтягувати вас по фігурі. Під верхній одяг ви повинні мати змогу без проблем надіти за необхідності теплу кофту чи светр і не мати проблеми з комфортом рухів.

Принцип багатошаровості

Взимку найбільш актуальним принципом підбору одягу стає багатошаровість. Правило трьох шарів працює навіть у найскладніших кліматичних умовах і дозволяє зберегти не тільки комфорт, але й здоров’я.

  • Перший шар одягу відповідає за відведення зайвої вологи від тіла людини. Спідня білизна повинна бути зручною, без тісних резинок й товстих натираючих швів. Оптимальний варіант - комплект з термокофти, термоштанів та термошкарпеток. 
  • Завдання другого шару одягу - утеплення. З цим завданням на відмінно справляються флісові кофти й пухові светри. Товщина цього шару одягу, як і термобілизни, повинна підбиратися в залежності від того, наскільки активно ви плануєте рухатися. 
  • Третій шар - це теплі штани та куртка або пуховик. Це захисний шар одягу, який повинен не пропускати всередину вітер та холод.

Не треба забувати також про теплі рукавички й шапки, які не тільки зігріють, але ще й стануть стильним доповненням вашого образу.  

Правильні матеріали

Коли мова йде про підбір речей для холодної пори року, на перший план виступають сучасні технології та матеріали, які дають змогу відчувати комфорт у будь-яких ситуаціях, навіть при сильних морозах.

Якщо мова йде про термобілизну для зимових прогулянок, обирайте синтетику середньої щільності або вовну мериноса (тонку чи середню). Ці сучасні матеріали найкраще відводять вологу від тіла, дають при цьому йому змогу дихати й легко справляються із запахами. Чим повільніші ваші рухи, тим тонкішою повинна бути термобілизна.

Фліс - найкращий вибір для середнього (теплоізоляційного) шару одягу. Це гідрофобний матеріал, який відмінно зберігає тепло і коштує недорого.

В якості верхнього шару одягу віддавайте перевагу мембранним чи софтшельним курткам. Ці матеріали відмінно захищають від вологи та вітру, при цьому легкі й зручні у догляді.