Просування сайту – процес, який вимагає часу. Зробити це самостійно можливо, якщо знати певні правила та способи розкрутки. Крім безпосереднього застосування дій з просування, необхідно буде відстежувати ключові показники сайту, обираючи методи розкручування, що дають найкращий відгук.

Методи просування, що можуть втілюватися самостійно

Для самостійного просування застосовують такі самі методи, що й для комерційного (з поправкою на величину бюджету).

Основні методи:

  • Оптимізація веб-сайту (SEO). Для цього потрібно якісний і, що важливо, унікальний контент з акцентом на правильно складені заголовки, посилання з інших сайтів і використання мета-тегів.

“Якісна оптимізація потребує чималого обсягу знань та досвіду. Проте це не значить, що власник сайту не здатний сам його просувати в пошуковій видачі, особливо в нішах з невисокою конкурентністю. Важливо базово розуміти, що ви робите, створювати високоякісний контент, розуміти потенційного клієнта. А щоб отримати основу знань в мережі є чимало курсів, статей, кейсів та спільнот, де нададуть допомогу,” – такої думки дотримується керівник агенції PAN-SEO, Андрій Павлюк.

  • Створення профілю компанії/особистого бренду у соціальних мережах (залежно від аудиторії – Instagram, Facebook, Twitter). Для розкрутки у соціальних мережах використовуються інструменти SMM-просування. Соцмережі пропонують користувачеві платні готові (вбудовані) інструменти просування. Часто для розкручування облікових записів застосовують безкоштовні інструменти (такі як взаємореклама або взаємна підписка, лайк за лайк).
  • Рекламна кампанія (Bing Ads чи Google AdWords). Таким чином на сайт можна залучити більше відвідувачів і у деяких випадках підвищити продаж або впізнаваність бренду.
  • Реклама у блогерів, інфлюенсерів. Дозволяє впливати на конкретний сегмент цільової аудиторії (наприклад, підлітки чи мами у декреті).
  • Розміщення посилань на релевантних сайтах та форумах. Наприклад, якщо ви власник магазину косметики, можна додати посилання на свій магазин разом з невеликим змістовним текстом у коментарі до питання про доглядові засоби для волосся. Але пам’ятайте, що контент, на який потрапить користувач, перейшовши за посиланням, має бути по-справжньому корисним та відповідати запиту.
  • Email-маркетинг або розсилки електронною поштою. На початкових етапах самостійного просування сайту можна скористатися спеціальними безкоштовними інструментами для створення розсилки – вони інтегруються із зовнішніми сервісами та підтримують популярні мови.

Зрештою, за відсутності результату потрібно звернутися до професіоналів з просування. Якщо у вас щось «не працює», швидше за все цей інструмент використовується неправильно. Інтернет-маркетологи та фахівці у галузі SEO допоможуть сформувати правильний механізм просування сайту, а бажаний результат буде досягнутий у конкретні терміни.