У багатьох сім'ях в аптечці, крім знеболювальних і жарознижувальних препаратів, особливої популярності набули протидіарейні, серед них — Лоперамід. З його різноманітністю можна ознайомитися за посиланням https://apteka911.ua/ua/drugs/loperamid-d1672 в медичній інформаційній системі «Аптека 9-1-1». Така популярність виникла не дарма. Речовина в найкоротші терміни перешкоджає діареї.

Коли варто приймати Лоперамід?

Варто для початку розуміти, що діюча речовина надає не лікувальний, а симптоматичний ефект. Тобто, якщо діарея викликана отруєнням після вживання несвіжої їжі або інфекцією, то Лоперамід не зможе вилікувати. Але за допомогою нього можливо знизити до мінімуму кількість походів до туалету. А це дає змогу знизити втрати рідини та насильницьке виведення електролітів.

Найчастіше Лоперамід призначається при:

  • стабілізації випорожнень у тих, хто нещодавно переніс операції на кишківнику або окремих його частинах;
  • комплексній терапії, у разі розладів, пов'язаних з інфекційними захворюваннями;
  • усуненні симптомів діареї в разі вживання неякісної або несвіжої їжі.

Додатково, Лоперамід дає змогу усунути діарею при «ведмежій хворобі», а також інших нервових розладах або навіть алергічних реакціях.

Кому допускається прийом препарату?

Ключова перевага ліків — їх можуть вживати як дорослі, так і діти. Але малюки повинні бути не молодше шести років. Дозування для дітей істотно нижче, ніж для дорослих, і розраховується індивідуально, залежно від складності випадку.

У разі вагітності діарея лікується виключно під контролем лікаря. Залежно від форми випуску і виробника, Лоперамід може як допускатися в перших двох триместрах, так і бути повністю під забороною. Але у випадку з періодом лактації думка лікарів одностайна — для тих жінок, що годують груддю, препарат заборонений.