Тяжко уявити сучасного хантера, в якого не було б повного арсеналу необхідного інструментарію для швидкого виявлення здобичі. В ньому обов’язково повинен бути присутній тепловізор в виді прицілу, монокуляру або насадки, завдяки якому можна чітко роздивитись об’єкт навіть при повній відсутності світла та в нічні часи.
Для чого потрібен тепловізор
Для мисливця, фахового або починаючого, міцні та якісні прилади дозволяють отримати баланс сил з представниками фауни. Завдяки отриманим за рахунок тепловізора здібностям, його власник може без проблем:
- знайти об'єкт при повній відсутності або недоліку світла.
- працювати при будь-яких кліматичних умовах – в снігопад, зливу, туман і т. д.
Знаходити здобич навіть через рясні кущі, дерева та досягати багато інших цілей. Однак при купівлі тепловізора необхідно дуже ретельно підходити до вибору та обирати прилад згідно умов застосування виду тварин, на які буде полювання.
Основні характеристики тепловізора
Головний принцип дії девайсу полягає в нагляді та передачі на дисплей зображень, що формуються за рахунок теплових хвиль від різних об'єктів. Можливості тепловізора побудувати чітку термографічну карту базується на роботі таких важливих елементів, як матриця, оптична система, екран, корпус та ін.
- матриця – складається з датчиків з необхідними параметрами чутливості, що формують, термограму. Найбільш кращі показники від 384х288, 640х480 пікселів.
- оптика - в сучасних тепловізійних пристроях складається з лінз із міцного германія, основою властивістю якого є відсутність викривлень і блисків. Також важливим елементом є показники кратності цифрового та оптичного збільшення, які дозволяють бачити масштабовану теплову картинку. Від параметра діаметра об'єктива тепловізора залежить і поле огляду, а показники від 35 мм є оптимальним варіантом для максимального охоплення панорами.
- корпус пристроїв виготовляється з таких матеріалів, як анодований алюміній, титан, міцний пластик. Всі перелічені види – легкі, не іржавіють, мають 100-відсоткову водонепроникність і герметичність, що забезпечується високою якістю збірки у відповідності з визначеними стандартами захисту. Серед важливих моментів слід указати на частоту оновлення кадрів, при високих показниках мінімізується гальмування картинки. При створенні тепловізорів вбудовуються інноваційні деталі - далекомір, Wi-Fi, Bluetooth, карта пам'яті, режим "картинка в картинці" (PiP) та ін., за допомогою яких можна визначити відстань до тварини, робити записи, передавати на інші пристрої.
Сучасні тепловізійні девайси не засвічуються при різких яскравих спалахах світла, тому можна без побоювання користуватися в денний час. Існує маса додаткових характеристик, передбачених для певних умов застосування. Бажаючим купити тепловізор, насамперед потрібно визначитися – де, при якій погоді і для відстеження якого звіра він буде використовуватись. А завдяки порадам фахового консультанта придбаний прилад принесе своєму володарю чимало цінних трофеїв.