За різними даними, до 95-98% дорослих у світі мають карієс. Це — найпоширеніше захворювання зубів, яке вражає емаль та може призвести до повного руйнування коронкової частини зуба. Корисною інформацією про те, як уникнути карієсу та що робити, якщо ви помітили його симптоми, поділиться стоматологічна клініка DentaDerm. Ми поспілкувалися зі стоматологами та маємо для вас багато цікавого.

Причини виникнення карієсу

Головна причини появи карієсу — це бактерії в ротовій порожнині, які руйнують емаль зубів. Розмноженню бактерій сприяють наступні фактори: 

  • Неправильна гігієна порожнини рота. Якщо ви чистите зуби неправильно, недостатньо або нерегулярно, це призводить до утворення нальоту та зубного каменю. Вони — сприятливе середовище для розмноження каріозних бактерій.
  • Незбалансований раціон. Харчування відіграє важливу роль у здоров'ї наших зубів. Солодка їжа та напої, особливо ті, які містять надмірну кількість цукру, можуть сприяти появі карієсу
  • Нерегулярне відвідування стоматолога. Чекаєте, поки зуб почне боліти, і аж тоді звертаєтесь до стоматолога? Дуже дарма. Саме вчасне відвідування дантиста для огляду та професійної гігієни допомагає уникнути розвитку карієсу та інших стоматологічних захворювань. 

Генетична схильність до карієсу — ще одна причина захворювання. Через особливості складу слини деякі люди більш часто мають проблеми із зубами. Тому варто з особливою ретельністю ставитися до догляду за ротовою порожниною.

Що робити, якщо у мене карієс?

На ранніх стадіях це захворювання не має жодних симптомів — ви не відчуваєте ні болю, ні дискомфорту. Пізніше уражений зуб стає чутливим до холодного та гарячого, починає боліти. Помітивши такі ознаки, важливо одразу ж звернутися до стоматолога.

Для лікування карієсу можуть застосовуватися різноманітні методики, залежно від індивідуальної клінічної картини:

  • Пломбування зуба. Є одним з найпоширеніших методів лікування карієсу. Цей процес полягає в видаленні пошкодженої тканини та заповненні отвору спеціальним матеріалом на основі композиту.
  • Ендодонтичне лікування — лікування кореневих каналів. Застосовується у випадках, коли карієс проникає до зубного нерва. Під час процедури, зубний лікар видаляє уражену тканину та нерв, а потім заповнює корінний канал спеціальним матеріалом. Це дозволяє зберегти зуб і уникнути його видалення.
  • Лазерна терапія. Полягає в застосуванні лазерного променя для видалення ураженої тканини та бактерій, що сприяють розвитку карієсу. Є малоінвазивною та безболісною процедурою.

Обрати метод лікування може лікар-стоматолог після проведення діагностики. Тож якщо ви помітили симптоми карієсу у себе, чи просто давно не були на огляді у дантиста — настав саме час. Подбайте про здоров'я зубів та ясен!