Найменування бренду або продукту впливає на його впізнаваність, а також попит та довіру споживачів. Воно виділяє компанію серед конкурентів та дає зрозуміти, чому вибір варто робити саме на її користь. Створення таких імен, що запам'ятовуються, - основне завдання неймінгу.
Що таке неймінг?
Неймінг це процес розробки назви для компанії або продукту. Під ним бренд чи товар реєструється та виводиться на ринок. Найважливіша вимога для нейма – це оригінальність та простота, потенційний споживач має легко його запам'ятати.
Неймінг - частина брендування, одного з основних напрямків у маркетингу. Цю сферу можна назвати відправною точкою у формуванні позитивного образу компанії/продукту. Фахівець, який займається вигадуванням імен для комерційних проектів, називається неймером. Використовуючи свою фантазію і творчий підхід, він вигадує яскраві, звучні комбінації, що запам'ятовуються.
Замовити неймінг ви можете на сайті компанії vividagency.com.ua, пройшовши за посиланням https://vividagency.com.ua/naming!
Які правила використовуються при неймінгу?
Основні принципи, які слід враховувати у процесі створення нейма:
- Лаконічність та звучність. Назва має не тільки чітко вимовлятися, а й легко записуватись, бажано навіть на транскрипті.
- Стилістика. Ім'я відбиває стиль, суть продукту чи послуги, і навіть сферу діяльності.
- Унікальність. Розроблене ім'я не повинно бути раніше зареєстроване та використане якоюсь іншою фірмою.
- Візуалізація. Затверджені кольори, шрифти та картинки повинні бути придатними для розміщення на сайті, рекламних матеріалах та ЗМІ.
- Відсутність підтекстів, особливо негативних. Добре, звичайно, коли ім'я вашої компанії має безліч трактувань, але краще з подібним бути акуратнішим.
Рекомендується також застосовувати різні методи психолінгвістики, словотвору та позиціонування. При виборі нейма особлива увага звертається на лексичне значення, емоційне та стилістичне забарвлення, етимологію та морфологію, а також естетику слів.
Неймінг складається з низки творчих та технологічних аспектів (семантичного, синтаксичного, аксіологічного, психологічного, юридичного) та передбачає створення імені (brand name) організації або торгової марки та містить як правильне позиціонування, так і ефективну комунікацію. При розробці імені бренду враховуються цілі, переваги, унікальність, специфіка цільових аудиторій тощо.