Підбір домену для сайту та розміщення його на хостингу - це початок у створенні будь-якого вебресурсу. Домени потрібні для того, щоб ваш сайт мав адресу в мережі, а хостинг необхідний для розміщення файлів та бази даних сайту. Тому ми вирішили розказати, як вибрати домен та VPS для вашого нового онлайн-проєкту.
Як купити домен
Реєстрація доменів - це процес, до якого потрібно підійти творчо та обдумано. Адже домен - це не лише адреса, яка прив’язує сайт до хостингу та спрощує доступ до вашого контенту відвідувачам, але й назва, яка складає перше враження від вашого вебресурсу в користувачів. Вже на етапі знайомства з доменним іменем відвідувачі можуть вирішити, чи цікаво їм буде відкрити ваш сайт.
Тому ось декілька аспектів, які варто враховувати, щоб вибрати влучну назву:
- Використайте слова, які можуть відобразити тематику вашого сайту або специфіку вашого бізнесу. Для особистих сайтів, блогів чи портфоліо часто вибирають комбінацію імені та прізвища, а для компаній характерні назви брендів, торговельних марок чи організацій. Проте можна підійти до вибору назви більш творчо та створити перелік слів, які асоціюються зі сферою вашої діяльності. Комбінуючи такі слова можна придумати незвичну, але цікаву назву сайту.
- Не обирайте занадто довгих назв, оскільки їх складно запам’ятовувати та сприймати. В ідеалі використати одне слово, але часто такі домени вже зайняті. Тому можна комбінувати два-три слова, але не більше.
- Пам’ятайте, що назва має зацікавлювати та справляти враження, щоб користувач легко її запам’ятав. Навіть цікава комбінація букв без сенсу або якесь скорочення, наприклад, абревіатура може справити позитивне враження.
- Використайте за потреби дефіс або цифри в назві. Наприклад, оскільки всі домені імена мають бути унікальними, назва, яка вам сподобається, може виявитися зайнятою. В такому разі можна додати дефіс в середині назви, наприклад, між словами, або цифри, наприклад, для заміни букви на цифру. Таке альтернативне написання може допомогти вам зареєструвати домен, який вам подобається. Або додавши цифри з сенсом, ви можете її прикрасити. Наприклад, цифри 24 додані до вашого домену будуть зрозумілі користувачам та означатимуть, що ви пропонуєте щось цілодобове.
- Використовуйте доменні зони, як цікаве доповнення для вашого сайту. Наприклад, тематичні зони можуть легко висвітлити сферу вашої діяльності.
Після того, як ви вирішите, яку назву для сайту обрати, потрібно перевірити домен на зайнятість. Це можна зробити на сайті будь-якого доменного реєстратора в модулі пошуку доменів. Якщо домен вільний, його можна купити. Після цього необхідно додати домен на хостинг.
Як купити VPS-хостинг
VPS - це найкращий варіант хостингу для запуску нестандартних онлайн-проєктів. Зазвичай його обирають, якщо обмеження віртуального хостингу впливають на роботу та розвиток сайту. Наприклад, на віртуальному хостингу не можна впливати на налаштування сервера або встановлювати додаткові програми. Проте замовляючи віртуальний виділений сервер VPS ви:
- Обираєте операційну систему та набір програмного забезпечення під потреби вашого вебпроєкту.
- Отримуєте кореневий рівень доступу, який дозволяє робити будь-які налаштування та використовувати SSH-команди доступні лише для root-доступу.
- Можете самостійно працювати з оновленнями, не звертаючись в технічну підтримку хостинг-провайдера.
Окрім цього, обираючи Cloud VPS, ви можете гнучко регулювати кількість серверних ресурсів, які споживає ваш вебпроєкт. Ви просто зменшуєте або збільшуєте їх кількість в панелі керування, а також сплачуєте лише за використані ресурси. Це класний варіант для вебсайтів, для яких важко визначити необхідну кількість ресурсів на старті онлайн-проєкту.
Обираючи VPS-хостинг, зверніть увагу на наступні параметри:
- яке обладнання використовується,
- які типи віртуалізації пропонуються,
- які операційні системи можна обрати,
- які пакети та тарифні сітки існують,
- чи є можливість заощадити під час оплати на довгий термін,
- чи можна змінити пакет або тип хостингу будь-якої миті,
- які обмеження має хостинг та окремі пакети,
- який гарантований uptime для серверів та яка політика компенсацій в разі невиконання гарантій,
- чи включена послуга резервного копіювання,
- які послуги надаються за додаткову оплату,
- чи є тестовий період або можливість повернути гроші, якщо послуга вас не влаштує,
- які дата-центри пропонуються та чи можна вибрати конкретне розташування, а також змінити його в майбутньому за потреби,
- як працює підтримка: графік роботи та які можливі канали зв'язку,
- які відгуки реальних користувачів про сервіс.
Порівняйте декілька провайдерів за цими параметрами, щоб знайти надійного провайдера.
Де купити домен та VPS-хостинг
Не залишимо вас без рекомендації, де купити дешеві домени та надійний VPS-хостинг. Пропонуємо вам спробувати послуги VPS.ua. По-перше, ви знайдете в них і хостинг, і домени. По-друге, провайдер має ряд переваг:
- Сучасне обладнання та швидкісні диски SSD.
- Сервери в Україні, Європі та США.
- Знижка до 20% при оплаті заздалегідь.
- Доступні контрольні панелі: Webuzo, DirectAdmin або cPanel.
- Сервери з KVM віртуалізацією Linux або Windows операційною системою.
- Віртуальні сервери звичайні та Cloud VPS.
- Цілодобова служба підтримки в чаті, за телефоном або електронною поштою.
- Доступ до блогу, форуму та бази знань, що постійно оновлюються.
- Можливість замовити додаткові IP-адреси.
- Безлімітний трафік.
- Послуга адміністрування сервера за додаткову оплату.
- Допомога під час переїзду з віртуального хостингу на VPS.
- Тестовий період на 30 днів.
- Безплатний домен та SSL-сертифікат при замовленні хостингу від 6 місяців.
- Позитивні відгуки користувачів сервісу.
Тепер ви знайте, як купити домен та хостинг у надійного провайдера. Бажаємо успіху та натхнення з запуском вашого нового онлайн-проєкта.