Суші Київ доставка – послуга, що користується стабільним попитом. Риба є одним із обов’язкових компонентів такої страви. Хоч в Україні в неї найчастіше додаються лосось або тунець, іноді вугор, та насправді можливі й інші варіанти. Кожен із видів риби безпосередньо впливає на смак готової страви, додаючи їй унікальних ноток. Ось найпопулярніші види риби, які використовуються для приготування суші:

  1. Тунець (магуро) – типи: акато, тобто червоний тунець (основна частина) й торо, а саме жирніша частина тунця, яка ділиться на оторо (дуже жирний) і чуторо (помірно жирний).
  2. Лосось – один із найпопулярніших інгредієнтів для суші завдяки своєму ніжному смаку й текстурі. Часто використовується як сирим, так і копченим.
  3. Жовтохвіст (хамачі) – відомий своїм ніжним, але насиченим смаком. Його м'ясо має делікатну текстуру й високу жирність.
  4. Окунь морський (сузукі) – м’ясо морського окуня ніжне та солодке. Часто використовується в літніх суші-меню.
  5. Камбала (хірабе) – має ніжний смак і злегка хрустку текстуру, що робить її популярною серед гурманів.
  6. Вугор (унагі та анаго): перший – прісноводний вугор, який зазвичай подається смаженим і з глазур'ю, другий – морський вугор, менш жирний і має ніжніший смак.
  7. Форель (ікьо) – за смаком дуже схожа на лосося, але відрізняється більш ніжною текстурою.
  8. Морський лящ (тай) – має ніжне м'ясо з легким, солодким смаком. Часто використовується для приготування нігірі.
  9. Макрель (саба) – вирізняється насиченим, маслянистим смаком і часто подається маринованою.
  10. Сквирел (іка) – часто використовується для суші, бо має м'ясисту текстуру й легкий солодкуватий смак.

Кожен вид риби має свої унікальні характеристики, що роблять його ідеальним для різних типів суші. Вибір продукту залежить від вподобань сушиста чи замовника, текстури та смаку. На виході вдається отримати абсолютно різні страви.

З якої риби ніколи не готують суші

Не всяка риба підходить для приготування суші. Існує риба, яка дуже смакує в цій страві, а є певні види, які ніколи не додаються до неї через різні причини, такі як непідходяща текстура, смак або безпека для здоров'я. Яку рибу не варто використовувати?

В першу чергу мова про прісноводну рибу, таку як щука, окунь, сом. Це далеко не найкращий інгредієнт, бо споживання її пов’язане з високим ризиком зараження паразитами. Морська риба менш до цього схильна. Іншим невдалим варіантом є продукти з високим вмістом ртуті. Вони небезпечні для здоров'я, особливо в сирому вигляді. Приклад: королівська макрель, акула, риба-меч.

Що цікаво, деякі види риб абсолютно безпечні, проте вони мають смак або текстуру, які не підходять для приготування суші. Гарним прикладом стане лящ, що має дуже кістляве м'ясо, а також деякі види сардин (через сильний запах і смак). Окрім цього, існує риба, що містить токсини, які небезпечні для людей навіть у малих кількостях. Сюди належить і японський делікатес – фугу. Її приготування вимагає спеціальної ліцензії, через високий ризик отруєння.

Окрім всього вищеперерахованого, для виготовлення суші не підходить риба, що швидко псується. Вона не придатна для вживання в сирому вигляді. Прикладом такої риби є скумбрія (без спеціальної обробки).

Сушист в БагатоЛосося для виготовлення страв використовує найбільш придатну для цього рибу – лосось, тунець та вугор. Якісні суші потребують вибору якісних інгредієнтів. Безпечні продукти зможуть принести користь. Вони не зашкодять організму і забезпечать найкращий смаковий досвід, тож не варто експериментувати в даному напрямку.