Вишитий рушник майстрині з Калуша продали за 6 тисяч доларів для допомоги ЗСУ - такий неочікуваний результат отримала робота 82-річної Розалії Боднарчук на благодійному аукціоні в США. Кошти від продажу унікального виробу спрямували на придбання дронів для 10-ї гірсько-штурмової бригади ,пише видання versii.if.ua.
Від світових лідерів до захисників України: особлива місія вишитих рушників
Мистецтво, що підтримує армію
«В мене все життя приваблює краса, а наша українська вишивка – вона особлива, вона славиться на весь світ. Україна і вишивка – це нероздільне. Для мене це в першу чергу відпочинок і така насолода, тому що коли бачиш результати своєї праці, і це тішить, зігріває душу», – розповідає Версіям Розалія Боднарчук.
За час повномасштабного вторгнення майстриня створила понад п'ятнадцять унікальних рушників, серед яких роботи для президента Володимира Зеленського, очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, президента США Джо Байдена та інших світових лідерів.
Рушник для діаспори перетворився на допомогу армії
Від задуму до несподіваного результату
На прохання волонтерів майстриня створила особливий рушник для української громади в Чикаго. «Це типовий український візерунок. Я дуже роблю багато мережки на рушниках. І на одній половинці я вишила 'Українській діаспорі в США. Дякуємо', а на цій половинці я вишила слова із пісні Андрія Малишка 'Пісня про рушник'», – пояснює пані Розалія.
Результат аукціону перевершив усі очікування. «І тут дзвінок, і каже: 'Розалія Семенівна, ви мріяли про один дрон, а їх уже є від вашого імені аж 15'», – ділиться враженнями майстриня.
Нові проєкти та "Рушник Перемоги"
Творчість, що не зупиняється
Зараз майстриня працює над рушником для Харкова та готується до нового американського замовлення. «На вишиті 'Заповіт' Тараса Григоровича, на 'Каменярі' Івана Яковича і на молитву до України. І це мені принесли вчора, відразу мені принесли взірці», – розповідає вона про нові плани.
Особливе місце серед робіт майстрині посідає "Рушник Перемоги", переданий президенту України. «Рушник Перемоги уже готовий, двометровий, майже весь зашитий, по 90 см вишивки з обох і разом з мережками. Тут ще вишитий прапор невеличкий і Тризуб», – описує свою роботу мисткиня.
Географія патріотичних рушників
«Другий був Бучі, потім був Урсулі фон дер Ляєн, потім я вишивала Байдену, президенту Джозефу Байдену, потім я вишивала Борису Джонсону, потім третій штурмовій, тоді вже пішли Ірпінь, Херсон», – перераховує майстриня свої роботи, які стали символами підтримки України у всьому світі.
Розалія Боднарчук мріє, що саме на її рушник покладуть нагороди для захисників української незалежності, продовжуючи поєднувати традиційне мистецтво з активною підтримкою України у боротьбі за свободу.