Мультфільми

Дуже часто батьки, щоб відвернути увагу дитини і виконати домашню роботу, включають дітям мультфільми. Протягом того часу, коли дитина дивиться черговий мультик, батьки навіть і не замислюються про те, що перегляд мультиплікаційних фільмів стає шкідливою звичкою для їх дітей і скоро дитини буде дуже важко відірвати від телевізора.

Більшість психологів стверджує, що далеко не всі нові мультфільми корисні для психіки дитини. Багато сучасні мультфільми, які транслюють по телевізору, надають негативний вплив на розвиток і психіку дитини. Вони формують у дітей агресивність, нервозність і психічні розлади. Виходячи з цього, потрібно контролювати час, який дитина проводить перед телевізором.

У віці до трьох років дітям взагалі не рекомендується перегляд мультфільмів. У цьому віці діти не можуть одночасно сидіти, слухати і дивитися мультфільм. Діти повністю занурюються в перегляд мультфільму і концентрують увагу тільки на мультику, при цьому навіть не рухаються. В майбутньому у таких діток з'являться проблеми з мовленням, зором, координацією рухів і навіть із зайвою вагою. У розвитку такі діти можуть відставати від однолітків.

Для тих дітей, яким вже є три роки потрібно виділити певний час для перегляду мультфільмів і щодня дотримуватися його. При цьому не варто відводити час безпосередньо перед сном: після перегляду мультфільму психіка дитини збуджується і можуть виникати проблеми зі сном і з засипанням. Для дошкільнят вважається, що час перегляду мультфільму не повинно перевищувати 30-40 хвилин в день, при цьому його краще розбити на 2-3 сеансу.

Різноманітність сучасних мультфільмів дуже велике - є і дуже хороші розвиваючі мультфільми, які допомагають дітям вчитися і пізнавати світ.

Є абсолютно бездарні, які негативно позначаться на розвитку психіки та інтелекту малюка. Через такі мультики у дітей часто створюється неправильне уявлення про цінності, про життя, про друзів і батьків. Діти під впливом мультфільмів придумують відповідні негативні та агресивні ігри. У мультфільмах показують дуже багато насильства, жорстокості. Дітям не потрібні сцени з кров'ю, бійками, черепами і т. д. Діти можуть потім наслідувати улюблених героїв і бути жорстокими чи ж це може призвести до дитячих страхів, замкнутості.

Погані вчинки персонажів часто залишаються безкарними. У мультфільмах чоловіків наділяють жіночими рисами і навпаки. Це відображається в одязі і поведінці персонажів. У мультфільмах часто демонструють неправильний образ материнства.

Дуже часто на екрані можна побачити неповагу до тварин і рослин, літнім людям, батькам. Діти все це запам'ятовують і надходять аналогічно і самі, стають егоїстами.