Навряд ще якийсь гриб так само відомий у світі, як мухомор. Кожна дитина знає це і її завжди помилково попереджають про його велику токсичність.
Поряд з підковою та чотирилистою конюшиною мухомор є одним з найпопулярніших символів удачі. Гриб з казок про гномів, відьом, але також і диявола. Цей прекрасний гриб оточений безліччю казок, міфів та легенд.
Чарівний та лякаючий Червоний Мухомор
Мухомор символізує попередження про отруйні гриби. З іншого боку, ніхто не може уникнути чарівності цього видовища. Коли ви несподівано натикаєтесь на деякі екземпляри у лісі, здається що яскраво-червоні, яйцеподібні плодові тіла буквально народжуються з-під землі. У міру старіння гриба утворюється філіжанка, в якій збирається ранкова роса. Людям подобається мухомор, він робить їх щасливими, хоча, можливо, саме тому, що вони так рідко стикаються з ним у своєму житті. Але цей гриб здатний на більше і про нього можна розповісти багато цікавого.
Опис медичної дії та області застосування
Мухомор відноситься до роду Amanita. Ні збирання, ні вживання мухоморів не є протизаконним. Сучасна компанія Мудрий Мухомор є лідером в Україні по виробництву та продажу товарів на основі сушених мухоморів. Зараз їх успішно використовують:
- Для лікування виразок, ран та ракових змін шкіри
- Проти епілепсії та паралічу
- Для лікування діареї
- Зміни свідомості
- Зовнішньо при ревматизмі та болях у суглобах
Спиртову настоянку гриба використовують для зовнішнього лікування забитих місць та розтягувань. Внутрішнє застосування невеликих доз знімає головний біль та біль у шлунку. Холодний водний екстракт використовували для розтирання ніг при укусах змій. Деякі індіанські племена з півдня Америки використовують червоний мухомор для промивання очей при інфекціях. Є згадки про застосування мухомора при сильному психосоматичному виснаженні. У гомеопатичних дозах препарати з місткістю мухомора червоного успішно застосовуються при важких симптомах менопаузи, підвищеної збудливості, спазмах сечового міхура та кішківника.
Для приготування настоянки червону шкірку гриба замочують у горілці на кілька днів. Можливо, цікавим є той факт, що гриб використовується для полегшення симптомів хвороби Паркінсона. Кажуть, що він також допомагає при мононуклеозі. Попри поширену думку, мухомор містить дуже мало мускарину, звідки й отримав свою латинську назву. Найважливішим токсином у цьому грибі є іботенова кислота.