• Головна
  • Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО
14:40, 8 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО

Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО

У Маріуполі 7 квітня відбулося представлення двох варіантів нового бренду Донецької області. "Вільне поле можливостей!" - так тепер буде представляти себе світу Донеччина.

Присутні на зустрічі представники громадськості та рекламних компаній висловили свої думки, які візьмуть до уваги, та на основі них оберуть один з логотипів.

Презентувала розроблений бренд Донецької області Оксана Головко - директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької ОДА. На самому початку пані Оксан а зазначила, чому прийняття логотипу є зараз на часі, попри війну.

Ми маємо доводити, перш за все, собі, і світу, і всім українцям, що ми є мирна Донецька область, що ми звичайні, що ми розвиваємося, що до нас мають приїжджати люди дивитися на море, інвестувати в наші підприємства, розвивати свій бізнес, приїжджати до Лиману, на Святі Гори... Необхідність нового бренду є, тому що бренд - це завжди те, що буде рухати, це те, що є завжди трохи кращим, ніж ми є насправді, це є бажання та ціль, до якої ми маємо прагнути", - пояснила Оксана Головко.

Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО, фото-1

Основну місію та напрямок нового бренду визначають як "ціннісна переорієнтація". Донеччина у складі конгломерату Донбас завжди змагалась за першість, виснажувала ресурси, не жаліючи сил і людей, щоб досягти перемоги. Війна змінила донеччан, вони усвідомили цінність власної домівки, спокою в ній, можливості впливати та керувати власною землею. У центрі уваги тепер людина.

Донецьку область планують позиціонувати як "Вільне поле можливостей!". Бо багато людей, які вимушені були переміститися, або ті, які не переїжджали, але втратили багато, - опинилися на нульовому старті. Хтось успішно стартував, хтось набирає темпи. Змінилася також і молодь - тепер вони хочуть руху, а не стабільності.

Для людей "Вільне поле можливостей" дуже важливе, бо це свобода. Поле, де комфортно жити, реалізовуватись та розвиватись. Успіх території тепер - мир, благополуччя, активність та комфорт кожного", - зазначає спікер презентації бренду Оксана Головко.

Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО, фото-2

Як говорить Оксана Головко, визначити один символ, який об’єднав би таку різну Донецьку область, було просто. Це – степ. А він у свою чергу є полем можливостей з давніх часів: тоді, коли тут з'явилися перші поселення, коли сюди їхали козаки та селяни у пошуках свободи, коли прибували з різних країн підприємці для розробки родовищ корисних копалин, створення бізнесу, досягнення успіху.

Ковила

В основу першого логотипу лягла ковила – рослина, з якої переважно й складається степ. Ковила як символ степу уособлює природу та ресурс Донеччини.

Також це унікальна рослина, що зберігає свою поживну цінність весь рік. А це у свою чергу символізує надійність.

У жмутку травина до травини формують спільну площину, що уособлює єдність та згуртованість.

Відкрита літера D символізує відкритість.

Блакитний колір на лого – це дань Маріуполю та морю.

Гравюра

Другий представлений бренд був скаднішим і у самому зображенні, і у розумінні. В нього вкладено багато символів.

Лого складається з динамічних площин, сформованих тонкими лініями, що, знову ж таки, відображають об'єднуючу ознаку території - ковилу, як символ степу.

Центральний знак - літера Д (Донецька область), сформована з трьох півдуг - людського, природного та бізнесового потенціалу області. Три вершини у літері Д відображають три напрямки: людина/особистість, дім/природа, бізнес/дія.

Кожна складова з триєдності відображена у формах площин:

  • Дім/природа - мапа області, природа, ресурси;
  • Людина/особистість - символ серця, людський потенціал;
  • Бізнес/дія - монета, діяльність, активність.

Знак "Гравюра" сформовано за принципом захисних елементів на банкнотах. Філігранне пересічення ліній та літера посередині - виглядає як водяний знак, ознака надійності.

У другому лого відображається місія нового бренду області - "ціннісна переорієнтація". Площини цілісні та мають визначену форму. Це вже не просто поле, а структура, сформована на основі ресурсів, яка пропонує місце для кожного та на перетині створює "вільне поле можливостей" - запропонований слоган Донецької області", - підсумовує презентацію другого логотипу Оксана Головко.

Наприкінці зустрічі учасникам було роздано анкети, де вони анонімно проголосували за лого та слоган, які їм сподобалися найбільше. Зробити свій вибір змогла і набагато ширша аудиторія: глядачі, які дивилися презентацію онлайн, отримали посилання на гугл-форму, де обрали вподобані варіанти. Після презентації в Маріуполі, відбудеться обговорення бренду Донецької областу у Покровську (8 квітня), Краматорську та Бахмуті (9 квітня). Відповіді громадськості будуть проаналізовані та один з логотипів і слоган незабаром представлять широкому загалу на сайті облдержадміністрації та у соціальних мережах.

Читайте також: У Маріуполі розробляють дизайн-код міста

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Донеччина #Донецька область #бренд #логотип

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Лора
8 квітня 2021 р., 15:41
Сейчас проще увидеть Кобылу, чем Ковилу.... я очень люблю укрытые ковылем поляны, но с началом войны даже это стало проблемой -----не попасть в степи под Широкино, Безыменным, Саханкой...
Активист
8 квітня 2021 р., 18:10
Бренд с ковылем получше и посимпатичнее!
Т
8 квітня 2021 р., 21:19
С детства помню- ковыль только для степи, не дай Бог принести домой, плохая примета, так говорила моя прабабушка-гречанка 60 лет назад
live comments feed...