Чому маріупольський порт перестав платити зарплатню своїм робітникам, і що буде далі
Маріупольський порт три місяці виплачував своїм працівникам заробітну плату, але зараз припинив це робити.
Як пояснив 0629 директор державного підприємства Маріупольській морський торговий порт Ігор Барський, це пов’язано з тим, що протягом трьох місяців через бойові дії порт був в простої. Це давало можливість сплачувати заробітну платню. Зараз ситуація змінилась.
Через тимчасову окупацію робота порту не призупинена, а повністю зупинена. Грошей в порту немає, юридично також немає підстав платити далі.
«Всі наші працівники звісно нами дуже не задоволені. Але порт не працював, фінансовий ресурс закінчився, і це треба розуміти. На відміну від порту «Південний», де люди знаходяться в простої, і якщо якесь судно зайде у порт, працівники зможуть вийти на роботу і розвантажити його, в Маріуполі це неможливо. І з точку зору керуванням, і з технічної точки зору. Тому доводиться розривати трудові відносини з працівниками», - розказав Ігор Барський.
Він зазначив, що є великі складнощі, пов’язані з бухгалтерським обліком. Наразі колишні робітники порту, які стали на облік в центри зайнятості, отримують мінімальний розмір допомоги по безробіттю.
«Щоб люди мали змогу отримувати допомогу в розмірі їхньої середньої заробітної платні, наші фахівці працюють зараз над персоніфікацією. Їм доводиться великий масив даних вносити вручну, через війну і через те, що ми вимушені були залишити Маріуполь. Нам знадобиться місяць попрацювати, щоб завершити персоніфікацію», - каже Ігор Барський.
Коли ця робота буде завершена, на найближчий рік в такому випадку наші люди будуть захищені з боку держави.
Нагадаємо, що окупанти намагаються відновити роботу порту. Для цього потрібно повернути в місто електрику, а також розчистити повністю канал. Без електрики це можна зробити лише частково. Що окупанти і виконали. І зараз в порт Маріуполя можуть заходити невеликі річкові судна, які викрадають майно України і вивозять в Ростов-на Дону.
Ренат Ахметов вже заявив, що готує позов до росії через руйнування майні його підприємств, а також через розкрадання металопродукції. Аналогічним чином діє і українська держава.
Окрім метала окупанти крадуть у України її зерно. На минулому тижні вони завантажили біля 3 тисяч тон зерна у трюми. Але виникла пожежа. І окупанти просто залили трюми водою, просто знищив тони зерна.
Читайте також: Окупанти заявили про відновлення роботи порту Маріуполь
Колаборат Іващенко підтвердив наміри окупантів вкрасти метал Метінвесту