В Маріуполі-10. Що відбувається в місті, і як реагують окупанти, - ФОТО, ВІДЕО
Вже тиждень в Маріуполі тримається мороз. Вчора позначки термометрів опустились нижче нульової відмітки на 10 позначок. І це стало справжньою гуманітарною катастрофою в місті – третьою за рахунком після російських обстрілів навесні та антисанітарії та інфекційних хвороб влітку.
Опалення
Попри зусилля, окупанти так і не змогли налагодити систему опалення в місті. Вони запустили декілька котелень. Наприклад, невеличка котельна на 16 мікрорайоні тепер отоплює будинки, які раніше опалювались від великої і потужної котельні «Західна».
Це не принципове, а тимчасове вирішення проблеми. Як і завезення міні-котелень. Бо вони працюють на дизпаливі. А за інформацією 0629, окупантам через постійні обстріли і військові дії, ніяк не вдається зробити запаси пального. Тобто цю систему опалення неможна назвати надійною.
Зараз серед 16 шкіл, які окупанти запустили в роботу, з теплом лише 4. Інші фактично перестали працювати. Температура в класах опустилася нижче нуля. Дітей перевели на дистанційне навчання, але через проблеми з інтернетом, відсутністю в деяких родинах комп’ютерів ця форма навчання доступна далеко не всім родинам.
Ми не маємо інформації, скільки садочків всього працює зараз в Маріуполі, але батьки на чат-бот 0629 повідомляють, що більшість садочків також без опалення.
Також маріупольці повідомляють, що в деяких будинках на Лівобережжі, на бульварі Шевченка, на вул. Карпинського в Іллічівському районі опалення дали, але не зробили кровлю, не вставили вікна. Тож це опалення не дає ніякого результату.
Дуже часто теплоносій в будинки подається без попередньої опресовки систем, тож брудна коричнева вода ллється не в трубах, а по стелях і стінах квартир. І в умовах морозу це стає справжньою катастрофою для маріупольців.
Реальна, а не намальована картина маріупольського життя зараз така
Ми зібрали декілька скарг з конкретними адресами від мешканців.
«Допоможіть будь ласка вирішити питання відновлення газопостачання в Іллічівському районі по вул. Доменна, Австрійська, Бодрова, пр. Ілліча. У нас багатоквартирні будинки, всі мають газові котли, тобто опалення за допомогою газу. Люди у своїх будинках просто замерзають. Усі включають для обігріву обігрівачі, внаслідок чого постійно трапляються аварії на підстанції, і щодня ті чи інші будинки цілодобово виявляються знеструмленими. Просто крик душі».
Вул Челюскінців – така сама ситуація
«50 років СРСР будинок 55. Підрядники демонтували опалення 23 листопада та пропали!! Виміри вікон зняли ще 14 листопада, сказали: вікон чекайте 1-1,5 тижня. В результаті ні опалення, ні вікон, нічого! У квартирі +1, через брак напруги обігрівачі не справляються! Стояки з водою замерзли! У будинку живуть люди похилого віку, інваліди та діти!»
«Вул. Блажевича, 67 та 2 будинки по пр. Металургів, у кам'яному столітті. Газ дали місяць тому, тиждень тому відключили. Якось потрапила вода в систему. Обійшли квартири, у всіх мешканців сухо. Яму на подвір'ї викопали та поїхали. На дзвінки відповідь одна - ми про вашу проблему знаємо. Не телефонуйте. Опалення немає, опресовку зробили вчора. І все. Постійно горять фази у будинку, світла немає постійно. Нині напруга 140-165. У квартирах +10. Їсти не приготуєш, немає напруги чи світла. ЖЕК не реагує. Вчора не було води в будинку, виявилося прогнило коліно у підвалі».
«Вул.Зелинского, 1 Немає вікон у під'їзді, квартирах опалення дали - опалюємо вулицю, дах зруйнований, тече. Підрядники годують обіцянками».
«Бульвар Шевченко 248, батареї встановили і на цьому все! Вікна не ставлять, тепло не дають. Куди звертатися?!»
«Пр. Будівельників уже кілька днів немає світла, батареї зрізали та поїхали. У трьох під'їздах дали світло, а решта трьох під'їздів без світла та тепла. На вулиці 10 градусів морозу. У ПЕК сказали, що багато замовлень і не до Вас. Людям треба загинути?»
«Немає світла на вул. Панфілова будинок-52, 48,49, 45 . Вже 5 днів. Немає газу та опалення взагалі. Як додзвонитися до РЕМ? Коли вирішиться питання зі світлом?»
«Нахімова, 168 . Роботи з ремонту ведуться, але дуже мляві. Вікон немає, газу немає, опалення немає, дах почали робити і кинули. Все тече під'їздом».
«Урицького, 82. Написали, що роботи розпочато з 1 жовтня, а вони з'явилися числа 20 листопада. 24 листопада зняли біля половини будинку батареї, а наступного дня у підвалі увімкнули воду, затопило квартири. Робітники кудись зникли ... їх більше ніхто не бачив».
«Пр.Будівельників, 138. Без тепла, без газу, а тепер і без води вже 3 дні! Замерзаємо!».
«На Ленінградському 9-поверхівка без тепла і газу. Під час війни згоріла наполовину, плити перекриттів пузом усі, в мікротріщинах. І оце все вони збираються відновлювати ..... шок .... жити під згорілими 5 поверхами. А якщо складеться ? Війну пережили і померти вдома в згорілому під'їзді? Зашибісь просто».
Таких повідомлень в соцмережах – сотні.
Реакція окупаційної адміністрації
Гауляйтер Маріуполя Костянтин Іващенко почав зустрічатись з людьми. Проте мешканцям не повідомляють, що такі зустрічі будуть відбуватись. Зганяють більш лояльне населення.
Але навіть в умовах «теплої ванни» перед гауляйтером ставлять такі питання, на які він не має відповідей.
«Чудово, що мер дуже турбується про мешканців міста! При цьому на зустрічі жодної чіткої відповіді щодо вирішення побутових проблем він не надав! Сєченова 50 - немає газу, не опалення і 4 діб немає світла. У квартирі + 5 ( це в утеплених квартирах та з вставленими вікнами). Залишилося відключити воду-і повертаємось до воєнного часу! Не до однієї комунальної служби не додзвонишся! Ось так треба вміти працювати мером!»
На фото – Костянтин Іващенко на зустрічі з мешканцями. Обличчя промовисте – «а що я тут роблю взагалі…»
Він не впорався з підготовкою так званого «маневреного фонду», який обіцяв запустити до холодів. Два гуртожитки дійсно були заселені, але цього недостатньо. Більша частина будівель все ще в роботі. А новини про їхнє заселення повідомляються в майбутньому часі. Тільки вже обіцяють переселення не до холодів, а до кінця цього року.
Але ж до кінця року ще треба дожити – фізично.
Проблеми з підготовкою тимчасового житла в Донецьку пов’язують з корупцією. Бо розкрадання грошей і майна відбувається на всіх рівнях, в тому числи і на будівництві.
Навіть обігрівачі в Маріуполі розікрали. За інформацію ватажка терористичної організації «ДНР» Пушиліна, на Маріуполь було виділено 12 тисяч обігрівачів, які Іващенко мав би роздати мешканцям. Але за словами того ж Пушиліна, Іващенко роздав лише 150 штук (!).
На допомогу прийшли російські бізнесмени, які за рознарядкою із центру стали закуповувати обігрівачі самостійно і привозити їх в Маріуполь безпосередньо, без участі прокладок у вигляді Іващенка.
Але ресурси бізнесу виявились не безкінечними. Близько 20 тисяч заявок так і залишились невиконаними.
Тож гнів людський наростає. Люди почали в Маріуполі ставити питання, які дуже властиві українському народу і абсолютно незрозумілі росіянам. Вони питають: «А хто взагалі обирав до влади цього Іващенка? Гнати його треба під три чорти».
Коли було тепло на вулиці, таких питань люди не ставили і більше писали про відродження Маріуполя.
Зараз навіть речник Іващенка, Андрій Кіор визнав проблему. І став закликати на своєму Телеграм-каналі ("Новий Маріуполь") всіх мешканців, які в Маріуполі мають вціліле житло, пускати до себе людей з підвалів.
Взагалі, проявивши неспроможність впоратись з шквалом комунальних проблем, які наробили, окупанти вирішили підняти хвилю в масах щодо чужої приватної власності.
Зараз в Маріуполі готується суспільна думка, що відбирати чуже приватне мане людей, які через війну виїхали з Маріуполя, - це нормально.
Телевізійники готують сюжети з цього приводу, проводять «опитування» в Маріуполі.
Мародерство в Маріуполі таким чином виходить на новий рівень. Після пограбування квартир і магазинів окупанти підбурюють людей до крадіжки нерухомого майна.
І основна задача російських пропагандистів - довести всім, що так можна.
Маріуполь зараз такий.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube