День Миру. У ВР вважають, що ми маємо перемогти росію до 21 вересня
У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт 9009-3, в якому пропонують уточнити та актуалізувати назви та дати святкових неробочих днів в Україні. Згідно з документом, ми маємо перемогти росію вже 21 вересня.
Текст законопроєкту опубліковано на сайті Верховної Ради.
“В умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну нагальною постала потреба в консолідації суспільства, у тому числі довкола історичного минулого, національних цінностей і традицій. Особлива роль у цьому належить комплексу державних свят, який має бути чинником відновлення історичної пам’яті Українського народу”, - пояснює ініціатор законопроєкту депутатка від «Слуги народу» та голова комітету Верховної Ради з питань соцполітики Галина Третьякова
Вона вважає, що статтею 73 КЗпП встановлено 12 святкових неробочих днів на рік, які не в повній мірі відображають історичні, релігійні та культурні особливості українського народу.
«З метою встановлення власних українських свят та усунення спадщини колоніального минулого в культурному житті та побуті, очищення календаря від нав’язаних за часів Радянського Союзу дат, а також визнання усталених традицій і вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі, законопроект пропонує внести зміни до статті 73 КЗпП щодо святкових неробочих днів», — йдеться в пояснювальній записці.
У разі прийняття документу в Україні можуть з’явитися наступні святкові неробочі дні:
8 березня – «День весни» (враховуючи мету світової спільноти щодо гендерної рівності);
1 травня – «День подяки праці»
6 червня – «День цвітіння української вишні» (як символ рідної землі та України);
21 вересня – «День миру» (день святкування мирного життя після Перемоги України над російською військовою агресією);
10 листопада – «День поваги до віку» (для розвитку в суспільстві почуття шани та прихильного ставлення до усіх вікових категорій населення).
Різдво 7 січня та День перемоги 9 травня депутати пропонують зробити робочими днями.
При цьому, загальна кількість святкових неробочих днів в КЗпП залишається без змін.
Зазначимо, що у попередньому законопроєкті №9009 пропонували 25 лютого офіційно зробити Днем української жінки (день народження Лесі Українки). 9 березня – Шевченківським днем – День народження Тараса Шевченка; другу неділю травня – Днем матері.
Нагадаємо, на платформі "Дія" провели опитування щодо збереження вихідного дня 8 березняу. 62% (1,3 млн) опитаних підтримують ідею залишити день 8 березня вихідним, а 33% (700 тис.) погодилися зробити його робочим. Всього в опитуванні взяли участь 2,1 млн користувачів додатку.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube