Дистанційне навчання для тих, хто виїхав за кордон
Від недавнього часу всі українці опинилися в новій для себе реальності. Мільйонам сімей довелося виїхати за межі нашої країни. Населення ж Маріуполя через російську агресію поменшало в рази. Більшість жителів нашого міста опинилися в незручних для себе обставинах. Виникло питання: що робити, якщо я хочу, щоб моя дитина проходила навчання в українській школі, але поки що ми не можемо повернутися додому? Ця стаття написана для всіх, хто розмірковує над дистанційним навчанням і над тим, як вибрати відповідну онлайн-школу.
Як вибирати найкращу онлайн-школу?
Багато батьків, попри проживання за кордоном, все одно планують пов'язати майбутнє з Україною та хочуть, щоб їхні діти здобули саме українську шкільну освіту. На допомогу приходять онлайн-школи. У нашій країні останніми роками дуже розвинулася ніша дистанційного навчання та з'явилася величезна кількість онлайн-шкіл. Настільки багато, що губишся в думках про те, якій школі довірити дистанційне навчання своєї дитини (особливо лякає, що не знаєш, що саме має бути в якісному дистанційному навчанні). Мене деякий час теж мучили ці сумніви. Але у своїх пошуках я дійшов висновку, що діяльність якісної онлайн-школи має бути побудована на кількох важливих засадах.
1. Авторські матеріали.
Якщо онлайн-школа «не морочиться» та пропонує своїм учням проскановані підручники, то навчання в такій дистанційній школі – це марна трата часу та коштів. Називаєте себе школою нової формації – будьте ласкаві, попрацюйте над наповненням онлайн-уроків.
2. Вау-ефект.
Проблема нудьги гостро стоїть навіть у класичних офлайн-школах. А там є вчителі, однокласники – динаміка. Що вже говорити про дистанційні школи… Тому, якщо заняття у форматі онлайн-навчання – це нудна презентація, сумніваюся, що школярам буде цікаво відвідувати уроки в цій онлайн-школі.
3. Підтримка та соціалізація.
Зважаючи на дистанційний формат навчання, дуже важливо, щоб для дітей вчителі завжди були онлайн, щоб допомагали розібратися з усіма труднощами дистанційного формату + щоб онлайн-школа надавала можливості для соціалізації учнів.
На підставі цих критеріїв і варто розглядати онлайн-школи.
Пошук найкращої школи для дистанційного навчання – справа непроста
Проводячи це мінідослідження (хоча за важливістю воно зовсім не «міні» – бо йдеться про майбутнє дітей), я перегорнув сайти десятків онлайн-шкіл (адже їх, як я вже сказав, як грибів після дощу). Очі буквально розбігалися, але зрештою я виокремив кілька шкіл, які пропонують дистанційне навчання.
- Онлайн-школа Logos School
Мінігрупи (3-4 особи), що може бути досить зручно для індивідуального підходу до онлайн-навчання. Це є головним плюсом цієї онлайн-школи. У школи є філії в кількох містах.
- Онлайн-навчання в ліцеї «Ейдос»
Заявляють про інноваційний підхід. Але якщо уроки в цій онлайн-школі побудовані так само, як наповнений їхній сайт, то буде багато зайвої інформації. Обіцяють багато-багато всього, але начебто за цими обіцянками намагаються приховати справжню відсутність змісту. Принаймні в мене склалося таке враження про цю школу. І є сумніви, наскільки їхній підхід може бути ефективним в умовах онлайн-навчання.
- Дистанційна школа «Оптіма»
Ось тут, до речі, сайт мене вразив. Чітко, лаконічно. І начебто дуже багато можливостей для дистанційного навчання. До того ж школа має багато представництв у різних містах України, що зручно.
- Онлайн-школа Alterra School
Авторські матеріали, індивідуальний підхід, повна цифровізація навчання – це непогана основа для онлайн-школи. Філії школи у кількох містах. З мінусів – уроки онлайн у форматі вебінарів за розкладом (тобто пропустив урок – подивитися його не можна) та відсутність старшої школи.
Зваживши всі за і проти, гадаю, що можна зробити вибір на користь дистанційної школи «Оптіма». Поясню чому.
Чому б я порадив цю дистанційну школу?
Ознайомившись із сайтом, я був здивований тим спектром можливостей, які надає ця онлайн-школа.
По-перше, як уже було сказано, понад десяток філій школи по всій Україні. Самого процесу дистанційного навчання це мало стосується, але в організаційних питаннях – дуже комфортно, коли можна досить швидко потрапити до потрібної філії онлайн-школи. По-друге, на сайті школи можна переглянути невеликі фрагменти занять із трьох різних предметів для кожного класу. Дуже різноманітно та круто зроблено (не бачив такого в жодній онлайн-школі). По-третє, якщо цих фрагментів вам замало, дистанційна школа пропонує безоплатний демодоступ на цілих 14 днів! Я задля експерименту скористався такою можливістю. Тепер трохи про враження – і мої, і дитини одразу.
1. Дуже цікава подача. Дуже логічно, структуровано та яскраво. Те, що потрібно для якісного дистанційного навчання.
2. Анімація, мультиплікація, різні 3D-ефекти – вау! Не зустрічав такого підходу в жодній онлайн-школі.
3. Практично цілодобова підтримка вчителів і тьюторів. Школа дбає про те, щоб діти почувалися впевнено.
4. Урок у школі можна пройти будь-якої миті, що було величезним плюсом. Ідеальний формат дистанційного навчання, як на мене. Але при цьому є послуга онлайн-навчання – уроки з учителем у режимі реального часу, як у класичній онлайн-школі.
5. Контроль знань, уроки, домашні завдання, звітність про успішність – все у форматі онлайн.
Виявилося, що «Оптіма» стала першою в Україні дистанційною школою, яка отримала право видавати диплом про середню освіту державного зразка (як у звичній для всіх школі). До того ж ця дистанційна школа дає купу можливостей для соціалізації учнів. Що ще принадило: можливість отримання подвійного диплома онлайн (український + канадський чи США), що є величезним плюсом для здобуття професії в іноземному університеті та гарної роботи в майбутньому.
Загалом, щоб читачі не думали, що «Оптіма» заплатила мені за рекламу свого дистанційного навчання (ахах, хотілося б, звичайно ☹), спробуйте пошукати хорошу онлайн-школу самі. А все написане вище – виключно моє бачення та моя рекомендація, оскільки я усвідомлюю, наскільки важливо (і непросто) вибрати правильну онлайн-школу. Успіхів вам у пошуках!