Покер у кіно: розвінчування найпопулярніших міфів про карткову гру
Покер у кіно: популярні міфи
Покер – популярна гра, що часто зустрічається у фільмах та серіалах. Але не завжди його показують реалістично. Є низка стереотипів про гру вживу та покер онлайн, і в найбільшій кількості їх можна зустріти саме у кіно.
Пересічний глядач може й не помітити режисерський ляп, але постійних гравців ці речі дивують. Обговоримо найбільш популярні міфи щодо покеру.
Флеш-рояль та покер
Майже в кожному фільмі, в якому зустрічається покер, його герої збирають роял-флеш. Це виглядає дуже дивно, тому що досвідчені гравці знають: зібрати цю комбінацію дуже мало шансів. Якщо бути точним математично та статистично, вірогідність складає 0.000154% або 1 до 649 740.
Наприклад, якщо регуляр буде щодня грати по 20 раздач, то його шанси отримати флеш-рояль – 1 до 7 300. Тобто один раз на 89 років.
Міф: герої голлівудських фільмів постійно збирають флеш-роялі.
Правда: в реальному житті ця комбінація зустрічається дуже рідко.
Блеф
Блефом називають ситуацію, в якій гравець всім своїм виглядом робить так, щоб суперники думали, що у нього сильна комбінація або навпаки слабка рука. Основна задача – зробити так, щоб суперники повірили в силу руки та скинули свої карти в пас, або почали впевненіше рейзити (тоді переможець забере більший банк).
Кіношникам чомусь дуже сподобався цей елемент покеру, але його показують гіперболізовано. Наприклад, герой фільму починає глибокий монолог на 5 хвилин або швиряє всі фішки на стіл із криками “Я йду ва-банк!”. У відповідь на це суперники лякаються та скидають карти.
В реальності такі дешеві прийоми дуже легко розпізнати. Професійні гравці в покер “читають” опонентів і швидко зрозуміють, що це блеф. Щоб навчитися вправно блефувати, потрібно витратити дуже багато часу на тренування та практику. Розуміти ситуації, в яких блеф доречний, а в яких краще обійтись без нього, щоб зберегти свої фішки або гроші.
Не вірте фільмам, в яких показують, що блефувати дуже легко. Якщо ви початківець, краще грати в живий або online poker по карті і не ризикувати.
Міф: Маніпуляції за покерним столом – легка задача для недосвідченого гравця в екстремальних умовах.
Правда: Блеф – дуже складна та багатогранна річ.
“Відкриті” карти
Головна інтрига покеру в тому, що кожному гравцю роздають закриті карти. Тобто ніхто за столом не бачить, що у вас на руках. Їх відкривають лише під час шоудауну, але далеко не кожна роздача доходить до цього моменту.
У цьому плані найбільше проявили себе, в поганому сенсі цього слова, актори серіалу “Друзі”. В одній із серій молоді люди вирішили зіграти в покер, але подивіться, як саме вони це робили:
Мабуть герої грали у покер вперше в житті, тому що забули основну річ: свої карти не можна нікому показувати. Дивно, чому режисери культового серіалу допустили такий помітний ляп.
Міф: можна радитися із опонентами щодо своїх ходів та не приховувати карти.
Правда: карти потрібно приховувати і показувати лише під час шоудауну. Зручно, що під час гри в онлайні ніхто не бачить ваших карт по замовчуванню.
Слоуролл
У голлівудських фільмах дуже часто бачимо наступне. Кіногерой із найсильнішою комбінацією по 10 хвилин думає над тим, чи відповісти згодою на олл-ін від опонента. Грає на нервах свого суперника, тягне час та знущається, тому що з такою комбінацією потрібно відразу грати колом. Таку поведінку прийнято називати слоуролом, і ось що про неї каже один з найвідоміших покеристів сучасності:
«Ніколи не слоурольте людей. Це поведінка соціопатів. Люди під час гри в покер відчувають емоції, і якщо ви так з ними робите, то це можна порівняти з тим, щоб вдарити лежачого опонента. Це не стильно та навіть брутально,» – стверджує Даніель Негреану (один із найуспішніших гравців в живий та онлайн покер).
У його думках є логіка: навіщо тягнути час, якщо ви впевнені в перемозі. Але у режисерів фільмів інше бачення ситуації. Найяскравіший приклад – поведінка Мела Гібсона в “Маверик”.
В онлайн-грі на хід гравцям відводять чіткий проміжок часу – близько 30 секунд. Тому слоуролити декілька хвилин просто не дасть система. В живій грі також зроблять зауваження та поставлять додатковий час, за який потрібно прийняти рішення.
Міф: краще тягнути кота за хвіст перед прийняттям очевидного рішення.
Правда: потрібно грати відповідно до загальноприйнятих норм.
Отож, ви познайомились із найпопулярнішими міфами про покер та їхнім розвінчуванням. Не зайвим буде нагадати те, що покер – далеко не така проста гра, як її показують у фільмах.