• Головна
  • Непокірливі та непримиренні: книги про бунтарів
Новини компаній
11:00, 19 квітня 2023 р.

Непокірливі та непримиренні: книги про бунтарів

Новини компаній

Американські книги про бунтарів, де герої різкі й самовпевнені та знають, чого хочуть, свого часу розривали всі поведінкові шаблони й надихали змінити своє життя. «Ловець у житі» Джерома Д. Селінджера виконує цю місію й досі. Разом із головним героєм читач переживає моральні метаморфози та відчуває, яка на смак свобода та чи є в неї межа.

Непокірливі та непримиренні: книги про бунтарів , фото-1

Не варто недооцінювати твори, які вважають дитячими (див. https://book-ye.com.ua/catalog/dytyacha-literatura/). Книгою про революцію та крамольні думки, певною мірою є, наприклад, «Мандри Гуллівера» Джонатана Свіфта, адже тут чітко простежується алюзія на партійну систему часів правління короля Георга, яку засуджував автор. Проте як пригодницький фентезі-твір «Мандри...» — також чудовий зразок.

Книги про мітинги та бунти — дзеркало людських бажань, німі свідки подій, що стали знаковими в історії. «Підземна залізниця» Вайтхеда Колсона саме з таких. Це історичний роман з рисами антиутопії, покликаний викрити всю жорстокість і ницість рабського устрою Америки 19-го століття.

Класика vs Сучасність

Чи сучасна проза краща за класичну сказати неможливо. А от те, що автори всіх часів звертаються до теми бунтарства й незгоди із системою — це факт. Герой твору «Над зозулиним гніздом» Кена Кізі навіть потрапивши до психлікарні не збирається підкорятися нав'язаним порядкам і своїм прикладом надихає інших хворих. Тільки от Комбінат — потужна машина, що не терпітиме тих, хто намагається похитнути її стабільність.

Герої роману «Покоління Х» Дуґласа Коупленда вирішили вирватися з буденної рутини, бо довгий час відчували себе не на своєму місці. У віці тридцяти років кожен із них відчув потребу в рефлексії та змінах, тож друзі вирушають у пустельний регіон, де нічого не нагадує їм про колишнє життя. Отже, якщо ви теж перебуваєте в пошуку себе, цей твір у вас обов'язково відгукнеться.

Не кожен бунт видимий, не кожен закінчується успішно. Екзистенціаліст Альбер Камю в повісті «Чужий» майстерно зображує постать холоднокровного й байдужого до життя персонажа, для якого всі почуття — порожня формальність. І ця нездатність до емпатії та соціалізації врешті заводить героя у глухий кут та грає злий жарт у вирішальний момент, коли саме суспільство має вершити його долю.

Те, що спонукає до роздумів

Антиутопія «1984» Джорджа Орвелла переносить нас у вигаданий світ, де люди не можуть зробити жодного кроку без дозволу партії, де всі підозрюють одне одного й бояться сказати щось зайве. Навіть ті, хто безпосередньо працює на систему і, бачачи все свавілля, пробує їй протистояти, приречені на провал. Проте чи така це вже фантастика?

Непокірливі та непримиренні: книги про бунтарів , фото-2

Здійснити революцію можна навіть у рамках власної особистості. І це доводять персонажі твору «Знедолені» Віктора Гюго. У витонченому плетиві сюжетних ниток, характерному для французької літератури проявляються образи героїв, що через Бога прийшли до усвідомлення цінності життя, змінилися й допомогли іншим це теж зробити. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Книгарня Є
live comments feed...