Маріуполь допоможе уряду розробити концепцію відбудови шкіл
Нову концепцію шкіл в Україні, без радянського минулого буде розробляти не тільки для Маріуполя, а і для всієї країни ГО «Mariupol Reborn».
Вчора, 20 липня, меморандум про співпрацю з Маріуполем підписали віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров, міністр освіти і науки Оксен Лісовий, мер Маріуполя Вадим Бойченко, директорка з комунікацій SCM та членкиня Наглядової ради ГО “Mariupol Reborn” Наталя Ємченко, директорка урбан-агенції Big City Lab Вікторія Тітова, повідомляє Маріупольська міська рада.
“Разом з профільним міністерством ми працюємо над трансформацією сфери освіти в Україні. У межах нової стратегії важливим є питанням простору, у якому навчаються діти, його безпечність та безбар’єрність, наявність укриттів. Ми хочемо показати, як кардинально можуть бути трансформовані радянські приміщення. Як вони із сірих конструкцій, позбавлених розуміння потреб сучасної особистості, перетворюються в центри життя громади. Розроблені 5 типових концепцій, пропілотовані в п’яти областях, — це старт масштабної трансформації закладів освіти по всій країні”, - зазначив Михайло Федоров.
Архітектурна трансформація освітніх закладів відображатиме цінності Нової Української школи. В Маріуполі до окупації така трансформація освітніх закладів відбувалась. В реконструйованих школах реалізовувався сучасний підхід до освіти.
“До окупації український Маріуполь розпочав трансформувати школи в сучасні освітні центри. Зараз ми з вірою в Збройні сили України готуємо план відродження міста після звільнення — з великою увагою до галузі освіти, до дітей та молоді. Цей досвід та напрацювання “Mariupol Reborn” сприятимуть розвитку якісної освітньої мережі в українських громадах”, – сказав Вадим Бойченко.
Нагадаємо, Маріуполь відкрив три проєктні офіси «Mariupol Reborn» - у Львові, Дніпрі та Варшаві. Їх мета – розробка плану відбудови Маріуполя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три проєктних офіси «Mariupol. Reborn». Навіщо це потрібно, і хто за них платить