Маріуполь захопили кроти, хворі на золоту лихоманку, - ВІДЕО
Маріуполь захопили якісь кроти, які риють і риють землю навколо в пошуках корисних копалин.
Росіяни залежні від корисних копалин, як наркоман від кокаїну, або як козел від капусти. Федерація – дуже багата на копалини країна. Чого там тільки немає – нафта, газ, алмази, руди металів, золото. Але ні - потрібно захопити чужі території, щоб ще трошки поритися у землі і щось корисне для себе поцупити.
Спочатку вони стали красти маріупольський граніт. Потім забажали добувати цирконій у Нікольському біля Маріуполя. Потім заявили, що будуть шукати природний газ на березі Азовського моря. (Просимо не плутати із сланцевим газом – бо то трошки інші поклади. Сланцевий газ був знайдений у Харківській області, яку росіянам захопити не вдалося, і на півночі Донеччини, біля Лиману, який також був звільнений від загарбників).
Потім окупанти заявили, що знайшли золото у Приазов’ї і оголосили про намір його видобувати.
Але у Приазов’ї немає золота в промислових обсягах. В Приазов’ї є родовища, де золота - 5 г на тонну. Це не про що! У них у Ростовській області є родовище, де золота 10-12 г на тону. Але і це все замало для видобутку. Тому все, що вони говорять, - це гучні заяви для обдурювання людей.
Ось нова заява – шукачі копалин вирішили заробляти гроші на видобутку літію.
«У селі Шевченково на Донеччині є родовище літію — одне з найбільших у Європі, є зацікавленість щодо його розробки. Так, „Атомредметзолото“ виявляє зацікавленість, але ліцензію видаватиме федеральна структура, це вже на рівні Мінприроди Росії вирішуватиметься», — повідомив заступник голови самопроголошеного уряду «ДНР» Володимир Єжиков.
Цього разу навіть не збрехав. Родовище літію на Донеччині є. І у нього навіть був інвестор. Як пише німецьке видання DW, Україна кілька років активно намагалася залучити іноземних інвесторів, рекламуючи "найбільші в Європі запаси літію". Проте офіційної інформації щодо масштабів запасів цієї стратегічної сировини немає. "Це державна таємниця, вам цього ніхто не скаже", - наголосив у розмові з DW Дмитро Кащук із інвестиційно-консалтингової компанії Geological Investment Group.
В Україні Росія зазіхає щонайменше на два з чотирьох відомих родовищ літію. Родовище Крута Балка у Запорізькій області було окуповане ще навесні 2022 року, ще одне – поблизу селища Шевченка у Донецькій області – знаходиться за лічені кілометри від лінії фронту. У липні 2023 року австралійський інвестор European Lithium, який перед війною намагався отримати ліцензію на розробку родовища літію на Донеччині, заявив, що більше не претендує на ці поклади. Занадто багато ризиків, щоб вкладати інвестиції у приграничний з Росією населений пункт.
Ну а Росії, окрім ЗСУ, тепер ніщо не заважає грабувати Донеччину. І в нас є велике занепокоєння, що всі ці пошукові роботи можуть мати трагічні наслідки для населення та природи. Як це, наприклад, сталося в Іркутській області.
Російське видання «База» повідомляє дивну новину. В Іркутській області хтось загубив радіаційне джерело із цезієм-137. Він радіоактивний і дуже небезпечний.
З 12 по 13 січня група дослідників ТНГ-Груп рухалася з Усть-Кута до Чаяндінського родовища в пошуках нафти. Для розвідки місцевості вони взяли з собою радіаційне джерело ІГІ-Ц-4-2: це невелика капсула розміром з мізинець, упакована в спеціальний захисний короб (на фото праворуч). Джерело знаходилося у пересувній каротажній станції на базі «КамАЗу», проте після поїздки кудись зникло, повідомляє видання.
16 січня керівник служби радіаційної безпеки «ТНГ-Груп» звернувся до поліції. На пошуки небезпечного джерела відправили групу поліцейських, проте, за даними «Бази», «ІГІ-Ц-4-2» поки що не знайшли.
На початку 80-х подібна капсула зі щебенем виявилася замурованою у стіну будинку у Краматорську. За кілька років від лейкозу в одній із квартир будинку померло кілька підлітків. Сім'я з'їхала, проте від хвороб почали страждати вже нові мешканці. Лікарі говорили, що у всьому винні спадкова схильність. Батько другої родини вирішив перевірити радіаційне тло — його було завищено в сотні разів. Втрачена капсула виявилася замурована у стіну дитячої кімнати. Як вона потрапила у бетонну стіну краматорської багатоповерхівки – загадка. Але абсолютно очевидно, що все, чого торкається рука росіянина – стає небезпечним.