Окупанти пояснили, чому в Азовському морі поменшало риби
Окупанти переймаються, що зростання солоності призвело до скорочення місць в Азовському морі, придатних для нересту бичків та тюльки. При цьому відзначено зростання запасів камбали-калкану та піленгасу.
Про це повідомили у Азово-Чорноморській філії Всеросійського науково-дослідного інституту рибного господарства та океанографії.
Наукові дослідження російських загарбників нібито показують, що нерестовий ареал тюльки скоротився більш ніж у вісім разів, тепер займаючи лише східну частину Таганрозької затоки. У бичків відкладена ікра ефективно розвивається теж тільки в опріснених ділянках поблизу гирл річок, що впадають у море, і в східній частині Таганрозької затоки.
Зазначається, що зі зміною солоності в морі стали реєструвати нерест лобану, барабулі та ставриди. В інституті пояснили, що в умовах, що змінилися, став ефективний нерест риб, розмноження яких відбувається навесні до періоду розвитку популяцій медуз. Мальки таких риб встигають перейти харчування організмами — мешканцями дна водойм. «Такими в Азовському морі є 2 види риб – камбала-калкан та піленгас. Запаси вказаних видів риб останніми роками стійко зростають і вже є важливою сировинною основою берегового рибальства в Азовському морі», - говорять російські науковці.
Нагадаємо, раніше окупанти заявили, що хочуть знизити солоність морської води в Азові за рахунок річок Приазов’я.
Зазначимо, що солоність Азовського моря залежить не тільки від річок, які впадають у море, а від перетікання із Чорного моря. В залежності від погодних умов, інколи кількість води з Чорного моря, яке є більш солоним, у водах Азову збільшується, інколи зменшується. Тобто солоність води в Азові не є сталим показником і коливається рік від року, коментував свого часу для 0629 ситуацію відділ природи Маріупольського краєзнавчого музею.
Тож найкраще, що можуть окупанти зробити для Азовського моря, це залишити окуповані ними території і надати можливість українським фахівцям відновити роботу каналізаційної системи, колекторів у містах тощо, а також полагодити зруйнований російською армією канал Сіверський Донець – Донбас, який забезпечить питною водою Донецьку область.
У 2020 році команда 0629.com.ua провела дослідження на тему як впливає якість води на рибу, яка мешкає у місцевих водоймах.
Детальніше читайте у матеріалі Безопасно ли есть мариупольскую рыбу? Получены результаты исследований, - ФОТО, ВИДЕО, ИНФОГРАФИКА
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube