Третя весна в полоні: по всій Україні пройшли акції на підтримку військовополонених з Маріуполя,- ФОТО
В минулі вихідні в багатьох містах України пройшли акції на підтримку полонених захисників Маріуполя та інших міст України.
Черкаси
На Соборній площі у Черкасах 31 березня відбулася мовчазна акція. Рідні військових, небайдужі містяни, громадські діячі та волонтери, з прапорами, фото та плакатами вийшли, щоб нагадати про захисників, які зараз в полоні.
Прийшло близько сотні людей. Що відбувалося — фоторепортаж Суспільного з місця події.
Черкащанка Юлія прийшла на акцію з подругою, щоб підтримати родини військових:
"Наша спільна подруга — мама захисника Азовсталі. І ми постійно її підтримуємо, бо вже скільки часу пройшло, а інформації майже ніякої. Звісно, боляче дивитися на хвилювання батьків, дітей, рідних, тому наше завдання — хоча б якось їм допомогти, може добрим словом, просто дати їм зрозуміти, що вони не самі".
Полтава
Біля Полтавської міської ради організували акцію-нагадування. Таким заходом хочуть нагадати про військовослужбовців, які потрапили до полону та зникли безвісти.
Про це Суспільному розповіла організаторка заходу Тетяна.
На акцію прийшли рідні воїнів, їхні знайомі та інші містяни. У руках вони тримають прапори військових бригад, України, а також плакати із написами: "Стань голосом полонених", "Третя весна в полоні", "Поверніть героїв додому" тощо.
"По-перше, це про свідомість. Тому що ми маємо бути голосом полонених. Тому що, на превеликий жаль, зараз майже півтори тисячі захисників Азовсталі перебувають у полоні. І близько 900 – це бійці "Азову". Тому ми ні в якому разі не маємо стояти осторонь і мовчати про це. Ми маємо кричати про цих полонених. Тому що вже майже два роки вони перебувають у полоні", — розповіла учасниця акції Анастасія Дорош.
Миколаїв
У Миколаєві рідні військовополонених та безвісти зниклих зібралися на мирну акцію-нагадування про воїнів та цивільних, які перебувають у російському полоні. За даними поліції діалогу, приблизно 50 людей взяли участь у заході.
Подію 31 березня 2024 року відвідали кореспонденти Суспільного.
До акції долучився начальник Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Аркадій Дабагян.
"Координаційний штаб ставиться до подібних акцій, як до прояву бажання родин зустрітися, висловити свою позицію, ще раз сповістити суспільство про те, що допоки триває мирне життя, наші військовослужбовці в полоні", — розповідає Дабагян.
Хмельницький
"Хочу побачити сина живим", — таке бажання мати українського захисника Анжела загадала 29 березня, у свій день народження на щоп'ятничній акції "Поверніть Героїв з полону".
Жінка розповіла Суспільне Хмельницький, що її син 17 місяців перебуває в російському полоні.
"Хочу свого сина побачити живим і обійняти його, поспілкуватись з ним. У мене сьогодні день народження, таке в мене бажання, щоб повернули цього року мого сина додому", — сказала Анжела.
Жінка пригадує, як до того спілкувалася з ним: "Спілкувалася 15 жовтня. Він мені не казав, що йде на бойове, дівчині своїй сказав. Уже 18 жовтня він до неї телефонував і сказав: "Не буде мене на зв’язку декілька днів, так, як ми йдемо на бойове завдання". А він знав, що я дуже переживаю за нього, він мені цього не сказав. І на Херсонському напрямку вони потрапили в полон".