• Головна
  • Росія практично припинила постачати зброю через Кримський міст, треба придивитися до сухопутних маршрутів вздовж Маріуполя, - The Independent
13:47, 7 травня

Росія практично припинила постачати зброю через Кримський міст, треба придивитися до сухопутних маршрутів вздовж Маріуполя, - The Independent

Росія практично припинила постачати зброю через Кримський міст, треба придивитися до сухопутних маршрутів вздовж Маріуполя, - The Independent

Росія припинила постачати зброю для забезпечення своїх військ на фронті через Кримський міст, повідомляє The Independent із посиланням на супутникові знімки.

Аналіз супутникових зображень показує, що на Кримському мосту майже немає руху. Тому, на думку аналітиків, він більше не може бути ефективною військовою ціллю для ЗСУ.

Супутникові знімки показують, що майже жоден військовий вантажний поїзд не курсував залізничною лінією мосту протягом трьох місяців.

У цей період 29 лютого по мосту був помічений тільки один російський вантажний поїзд, що перевозив близько 55 вагонів пального.

Також наголошується, що в березні та квітні мостом не було жодних рухів за участю російських військових сил.

Аналітики звертають увагу на те, що використання Росією мосту значно скоротилося після того, як 17 липня 2023 року Україна атакувала його за допомогою морських безекіпажних катерів і підірвала частину проїжджої частини та залізничної лінії.

Генеральний директор Molfar Артем Старосек вважає, що рішення російської влади припинити використання Кримського мосту для поповнення запасів російських сил збіглося з різким зростанням вантажних перевезень через Тамань у Ростовській області.

«Києву тепер потрібно зосередити свою увагу на Мелітополі, Бердянську та Маріуполі, де Росія прокладає нові залізничні лінії, щоб зв’язати ці окуповані українські регіони з Кримом і материковою Росією», — сказав він.

Нова залізнична лінія, яка йде від Якимівки в Мелітополі і тягнеться до Бердянська і Маріуполя, перш ніж досягти Ростова в Росії, ймовірно, будуть використовувати російські війська для нового наступу.

На думку Старосека, Україна могла б отримати вигоду, націлюючись на ці сухопутні маршрути, а не витрачаючи свої ресурси на Кримський міст.

«Саме ці шляхи становлять серйознішу загрозу, ніж непрацюючий залізничний шлях Кримського мосту. Західна допомога також має надаватися таким чином, щоб вона могла покрити потребу України в нанесенні ударів по цих активних точках з російськими боєприпасами», — зазначив він.

Проте військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, коментуючи публікацію про нібито неактуальність Керченського мосту, заявив, що цим шляхопроводом постійно прибувають військові вантажі для російської армії. Експерт піддав критиці рекомендації Molfar про те, що ЗСУ не слід докладати зусиль для знищення мосту.

"Зі здивуванням дізнався, що згідно з висновками однієї OSINT-групи, Керченський міст втратив свою значущість, оскільки, вже майже як рік по ньому не проводиться доставка військової техніки і загалом, військової компоненти... Цивільні вантажі та пасажирські перевезення продовжують, а ось військові вантажі - ні", - написав Коваленко у своєму Telegram-каналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чи вірите ви в деокупацію Маріуполя?
проголосували 1762 відвідувачів
#Маріуполь #Кримський_міст
live comments feed...