Школи без радянського присмаку: в Україні презентували концепцію трансформації,- ФОТО
В Україні презентували концепцію трансформації шкіл. Понад рік МОН працює над якісними змінами в системі освіти. Оновити треба не тільки зміст та сенс освіти, а й самі приміщення шкіл.
Про це написав на своїй сторінці в ФБ міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Без зелених стін, червоної підлоги й холодних коридорів — презентуємо концепцію трансформації шкіл. Діти там проводять значну частину свого часу, саме тому важливі умови, у яких вони навчаються й формуються як особистості. Простір впливає на мислення",- написав Федоров.
Сьогодні більшість шкіл в Україні побудовано за пʼятьма типовими радянськими проєктами, зазвичай, це старі радянські приміщення. Саме тому разом з партнерами та за кошти донорів вирішили розробити концепції трансформацій таких типових шкіл. Який вигляд може мати типова українська школа після трансформації, дивіться на ілюстраціях.
У межах пілоту планують за такими проєктами відбудувати 5 закладів, які пошкоджені через війну і вже потребують ремонту. Що там зміниться після проєкту:
•буде безбарʼєрність незалежно від мобільності учнів чи викладачів;
•школярі та вчителі зможуть малювати на стінах коридорів, змінювати освітлення, температуру в класі та переставляти меблі під свої потреби;
•діти зможуть подрімати в комфортних зонах усамітнення, створювати власні проєкти, вирощувати рослини на подвір’ї чи збирати роботів у майстернях;
•безпека — якісні заокруглені укриття без темних закутків.
Порахували, що трансформація коштує на 30% дешевше, ніж нове будівництво. Далі пілотні школи стануть прикладом для повоєнної відбудови.
"Я вважаю, що школи не мають нагадувати приміщення лікарні. Вони мають бути схожими на маленький офіс Google чи Netflix, на місце, де народжуються проривні ідеї та мрії. Реформа освіти триває на повну. Вже реанімували реформу НУШ, упроваджуємо нові технології, трансформуємо профтехи, запускаємо реформу фінансування вищої освіти та виводимо дітей у безпечний офлайн",- запевнив Федоров.
Слід нагадати, що в Маріуполі під час боїв за місто весною 2022 року було знищено 95% шкіл. За два роки окупанти відновили лише декілька і побудували одну, а більшість шкіл або у руїнах, або вже демонтовані.