• Головна
  • Власники пошкодженого або знищеного майна, яке розташоване на окупованій території, можуть подати заяву у Реєстр збитків
16:31, 27 червня

Власники пошкодженого або знищеного майна, яке розташоване на окупованій території, можуть подати заяву у Реєстр збитків

Власники пошкодженого або знищеного майна, яке розташоване на окупованій території, можуть подати заяву у Реєстр збитків

Власники пошкодженого або знищеного майна, яке розташовується на окупованих територіях або в зонах бойових дій, можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію».Тобто всі маріупольці, в кого є якесь пошкоджене майно в місті можуть це зробити.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наразі сервіс запустив бета-тестування такої функції. Ви можете подати заяву, навіть якщо:

  • ваша оселя розташована на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій,
  • право власності на ваше майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • немає акту про пошкоджене майно від місцевої влади й ви не подавались на програму «єВідновлення».

До тестування запрошують повнолітніх громадян України, у яких є картка платника податків. Записатися на участь можна за посиланням.

«Важливо, щоб кожен постраждалий українець подав заяву про завдану шкоду. Так ми покажемо усьому світові реальну картину збитків й звірств від вчинків окупанта. І найважливіше — ваші заяви допоможуть запустити компенсаційний механізм, який трансформується в репарації й відновлення країни […]Формуйте фундамент для репарацій просто зараз», — закликали в «Дії».

Міжнародний Реєстр збитків — це перша складова Глобального Компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.

Сам Реєстр — це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії росії проти України.

Планується, що він буде налічувати 40 категорій, зокрема: втрата життя, катування та сексуальне насильство, тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення, втрата майна та доходу, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житло #Дія #заява #Реєстр_збитків
live comments feed...