• Головна
  • 10 років та 173 днів війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
08:09, 12 липня 2024 р.

10 років та 173 днів війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн

Фото Генерального штабу ЗСУ/Facebook

Фото Генерального штабу ЗСУ/Facebook

Сьогодні 12 липня. Триває 870 доба повномасштабного російського вторгнення.

21 країна і Європейський Союз підписали Українську угоду, яка передбачає довгострокову та стратегічну військову підтримку України.

Президент США назвав цю угоду "єдиною всеосяжною архітектурою безпеки, а Президент Зеленський - "успіхом України".

Окрім військової підтримки протягом цієї війни, угода передбачає її поновлення і у разі повторного нападу Росії на Україну після завершення цієї війни.

Ми продовжуємо стежити за основними подіями в країні та світі. Не забуваємо підтримувати Збройні Сили України

18.20 Оперативна інформація Генерального штабу ЗСУ

Ситуація в районах ведення бойових дій та на лінії бойового зіткнення є напруженою та складною, проте Сили оборони України роблять все можливе для недопущення здійснення планів ворога та знищення його особового складу і техніки.

Загалом від початку доби відбулося 94 бойових зіткнення.

Прикордонні райони Сумської та Чернігівської областей знаходяться під систематичним вогнем артилерії та РСЗВ противника, від терористичних атак ворога постраждала низка населених пунктів прикордоння, таких як Бучки, Леонівка, Єліне, Пожня, Середина Буда, Попівка, Іскрисківщина, Велика Писарівка, Миропільське. Окупанти здійснили обстріл некерованими авіаційними ракетами район Олександрівки Чернігівської області. Ворогом проводиться диверсійно-розвідувальна діяльність. 

Разом з тим, під постійним вогнем ворожої авіації перебуває Харківщина.  Сьогодні, зі сторони росії терористи завдали шість ударів, зокрема, скинули 12 КАБів. Цілили у райони населених пунктів Стариця, Липці, Малі Проходи, Вовчанськ.

Крім цього, на Харківському напрямку російські окупанти вісім разів намагались здійснити штурм оборонних рубежів українського війська в районі Глибокого, Вовчанська та Стариці. Наразі триває бойове зіткнення поблизу Стариці. Ситуація залишається під контролем наших військ.

На Куп’янському напрямку противник чотири рази активно йшов на позиції наших підрозділів у районі Степової Новоселівки,  Піщаного, Берестового та Новоселівки, застосував КАБи по Куп’янську. Два боєзіткнення досі тривають.  Українські воїни продовжують стійко тримати оборону.

Сьогодні на Лиманському напрямку загарбницька армія, за підтримки авіації, здійснила десять атак на позиції українців поблизу Макіївки, Невського, Торського та Тернів. Чотири боєзіткнення завершилися без успіху для противника, ще шість - триває.

Ворог виявляє активність і на Сіверському напрямку. Поблизу населених пунктів Роздолівка та Виїмка оборонці української землі відбивають три атаки противника. Ситуація контрольована.

На Краматорському напрямку окупанти здійснили дев’ять штурмів позицій нашого війська поблизу Часового Яру, Андріївки та Іванівського. Дві атаки досі тривають. Ворогом здійснено авіаційні удари штурмовою авіацією по Часовому Яру.  

На Торецькому напрямку кількість ворожих атак зросла до 12. Зосередження зусиль ворога відмічається в районі Північного, Залізного та Нью Йорка. Українські воїни відбили дев’ять атак противника, ще три боєвих зіткнення тривають.

На Покровському напрямку відбулась найбільша кількість боєзіткнень.  З початку доби окупанти здійснили вже 29 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій в районах Олександрополя, Воздвиженки, Калинового, Сокола, Прогресу, Лозуватського, Новоолександрівки, Карлівки та Яснобродівки. Сили оборони стримують натиск та на даний час відбили 20 атак противника, дев’ять боїв – ще  тривають. Втрати ворога уточнюються.

Продовжуються бої поблизу Красногорівки, Парасковіївки та Костянтинівки на Курахівському напрямку. За уточненою інформацією, у цьому районі за сьогоднішній день відбито 13 атак окупаційної армії.

На Времівському напрямку українськими воїнами відбито одну ворожу атаку неподалік Водяного, ще дві атаки триває біля Урожайного.

На Оріхівському напрямку підрозділи наших військ відбили три штурми росіян. Тут окупанти зазнали невдачі у районі Малої Токмачки та Роботиного.

17.44 IT-коаліція завдяки внескам Люксембургу та Данії передала Україні мережеве обладнання та допоміжні ліцензії загальною вартістю понад 2 млн євро.

"IT Coalition здійснила друге успішне постачання обладнання Міноборони України. Обладнання та ліцензії на суму 2 млн євро, надані Данією та Люксембургом, посилять захист мереж Міністерства оборони України та її Збройних сил", - повідомляє Міноборони Люксембургу в соцмережі Х.

17.34 У Міноборони України кажуть, що 2,7 мільйони військовозобов'язаних оновили дані в додатку "Резерв+".

"Приблизно 90-100 тисяч громадян щодня оновлюють дані онлайн. Новий рекорд доводить, що попри всю дезінформацію та класичну недовіру до нового, наші громадяни цифровізуються і все більше відчувають користь і зручність таких інструментів як Резерв+. Тож мільйони людей вже виконали вимогу оновити дані, і їм не знадобилося для цього стояти в чергах чи прокидатися о 5 ранку. Навіть якщо ваш документ з якихось причин не сформувався, ви все одно вже виконали основну вимогу — оновити дані. З цих 2,7 млн громадян ніхто не отримав пуш з повісткою. Факт оновлення даних ніяк не прискорив отримання громадянином повістки", - сказала заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

17.02 Польський парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар 1944 року, повідомляє Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

“Польський Парламент визнав Геноцидом депортацію кримських татар 1944 року. Це надзвичайно важливе рішення!” – зазначив голова підкомітету з питань культури Микола Княжицький. 

“За” проголосували 414 депутати з 460.

16.48 Інформація у ворожих телеграм-каналах про те, що Збройні сили України буцімто готують удар хімічною зброєю на Донецькому та Херсонському напрямках, є фейком.

Про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони попередив у Фейсбуці.

Як пояснили в Центрі, подібні фейкові повідомлення російських пропагандистів на адресу ЗСУ мають на меті дискредитувати Україну в очах світової спільноти та послабити її підтримку з боку західних союзників.

Наголошується, що як підписант Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї Україна суворо дотримується своїх зобов'язань.

16.44 У Росії звинуватили Україну в підготовці до руйнування дамб Київської ГЕС і Канівського водосховища.

Речниця російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова знову заявила, що українці нібито зруйнували власну Каховську гідроелектростанцію. За її словами, тепер Україна "готує чергову провокацію, щоб звинуватити Росію".

"Ми звернули увагу на повідомлення, що з'явилося, про дослідження так званим світовим центром даних з геоінформатики та сталого розвитку Київського політехнічного інституту імені Сікорського можливих сценаріїв затоплення прилеглих територій унаслідок руйнування дамб окремих водосховищ каскаду Дніпра", - заявила вона.

16.42 СБУ готує для Гааги доказову базу щодо масового використання росіянами протипіхотних мін проти цивільного населення України, що є навмисним порушенням міжнародного права, законів і звичаїв війни.

З початку повномасштабного вторгнення через ворожі вибухові пристрої постраждали понад 1 000 мирних жителів, з яких 297 загинули. Серед них багато дітей.

Розслідування СБУ встановило, що росіяни цілеспрямовано облаштовують мінні пастки поблизу або на території населених пунктів у зоні бойових дій.

16.38 Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розпорядився запровадити обов'язкове вивчення норм міжнародного гуманітарного права у рамках курсу військового вишколу для військовослужбовців. Про це повідомили у Генеральному штабі.

15.19 Росіяни обстріляли місто Берислав з безпілотника, важко поранена 94-річна місцева жителька, медики борються за її життя, повідомляє Херсонська ОВА.

Як зазначається, жінка перебувала у приміщенні. Вона отримала уламкові поранення тіла, контузію, вибухову та черепно-мозкову травму, а також втратила частину нижньої кінцівки.

15.15 РФ завдала ударів безпілотниками по селу Одноробівці Золочівської громади близько 11:30.

Про удар повідомив Суспільне Харків очільник громади Віктор Коваленко.

"Удари прийшлися під час надання населенню пенсії працівниками пересувного поштового відділення "Укрпошти". Знищена автівка, ще одна зазнала пошкоджень", — йдеться у повідомленні.

Працівники "Укрпошти" не зазнали ушкоджень внаслідок атаки російського безпілотника в Одноробівці, розповів Суспільному представник компанії Геннадій Сердюк.

15.13 Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому, тобто в другому читанні, законопроєкт № 4201 про обчислення часу в Україні, який скасовує переведення годинників на літній і зимовий час.

Про це повідомляє пресслужба апарату Верховної Ради.

У законопроєкті пропонують встановити, що «київський час — це час годинної зони, в якій розташована столиця України (місто Київ_, що відповідає другому годинному поясу в національній шкалі координованого часу України UTC (UA) +2». Тобто закон встановлює в Україні постійний стандарт часу UTC+2 за міжнародною шкалою.

Ініціатором проєкту закону був спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він пояснював його доцільність тим, що перехід на літній або зимовий час негативно впливає на біоритми людини. Фактично вся Україна перебуває в межах одного часового поясу, а економічна доцільність переведення стрілок годинників так і не доведена, зауважував Стефанчук.

15.11 АТ "Укрзалізниця" з 1 серпня додає жіночі купе ще на чотири рейси далекого сполучення, повідомляє пресслужба компанії.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Зокрема, йдеться про такі рейси:

№ 1/2 Харків – Івано-Франківськ;

№ 5/6 Запоріжжя – Ясіня;

№ 43/44 Черкаси – Івано-Франківськ;

№ 95/96 Київ – Рахів.

"Жіночі купе сьогодні мають рекордний рівень задоволеності пасажирів – 88%. Тож ми внесли необхідні програмні доопрацювання, щоб розширити кількість рейсів із жіночими купе до 12", – зазначив голова правління УЗ Євген Лященко.

За вартістю вони традиційно жодним чином не відрізнятимуться від інших купе аналогічного типу на конкретному рейсі, але гарантуватимуть певну приватність та відчуття безпеки під час подорожі.

14.34 Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заклики президента Володимира Зеленського на зняття всіх обмежень щодо використання західної зброї для ударів углиб Росії. На саміті НАТО він заявив, що "ніхто не збирається цього робити", передає Zeitung Aussiedlerbote.

"Ніхто не збирається змінювати чинні вимоги та керівні принципи — і на те є вагомі причини. Наше завдання — забезпечити щонайбільшу підтримку Україні, але не допустити переростання війни у війну між Росією і НАТО. А це вимагає мудрості, ясності та твердості", – заявив Шольц.

14.33 Генеральний прокурор України Андрій Костін закликав Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі притягнути Росію до відповідальності за ракетний удар по київській дитячій лікарні «Охматдит».

Про це він розповів Reuters.

Костін сказав, що розслідування здатне встановити закономірність атак Росії та довести, що РФ коїть злочини проти людяності. «Заради міжнародного правосуддя такі справи, як навмисний напад на найбільшу дитячу лікарню в Києві, варто передавати до МКС», — зауважив він.

14.31 Артист Національної академічної капели "Думка", заслужений артист України та актор Ігор Воронка загинув на війні. Трагедія сталася 6 липня.

"З великим сумом хочу повідомити, що я отримала звістку від побратимів мого чоловіка Ігора Воронки про його загибель на полі бою ввечері 6 липня. Я пишу це, але досі не можу в це повірити... Ми втратили чудового чоловіка, батька і друга. Він назавждизалишиться в наших серцях. Дякую всім за вашу підтримку та добрі слова в цей важкий для нас час",– трагічно сповістила дружина воїна Марина Раєвська у Facebook.


14.26 Уранці в селі Стариця на Харківщині під час евакуації через лісосмугу підірвалися шестеро людей. Вони натрапили на розтяжку, яку залишили після себе окупанти.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, у трьох постраждалих гостра реакція на стрес, у решти — вибухові поранення.

За даними Харківської ОВА, поранень зазнали цивільні чоловіки віком 18 та 63 роки та жінка віком 43 роки.

Начальник Чугуївського відділу поліції Максим Стецина розповів, що один з групи зачепив розтяжку і спрацював вибуховий пристрій. Усі постраждалі перебувають у лікарні, їм надають допомогу.

14.25 По Миропільській громаді Сумської області російські війська вдарили FPV-дронами, внаслідок чого сталася пожежа у школі та амбулаторії, повідомляє Кордон.Медіа.

За словами очільниці громади Олени Шаркової, напередодні вже були влучання в школу.

14.23 На Запоріжжі згоріло майже 4 га хліба через російський обстріл, повідомляє ДСНС.

Загорілося поле пшениці, загальною площею майже 4 га, в одному із сіл Пологівського району.

Роботу рятувальників ускладнювала ймовірність повторного обстрілу, а також спекотна суха погода, що сприяла швидкому розповсюдженню вогню.

Обійшлося без жертв і постраждалих.

14.22 У боях за Україну загинув помічник режисера Одеського академічного українського театру імені В. Василька Віталій Маркитан. Про це повідомляється на Facebook-сторінці театру.

Віталій Маркитан боронив Україну з перших днів повномасштабного вторгнення.

"Віталій в нашому театрі працював з 2021 року. І за цей час став для васильківців близькою людиною. Гірко усвідомлювати, що ніколи більше не зможемо разом творити, і не зможемо віддячити за захист", — йдеться у повідомленні театру.

До Українського театру в Одесі Віталій Маркитан працював у Миколаївському національному академічному українському театрі драми та музичної комедії.

14.20 Помер 7-річний Єгор Завадецький з міста Голинь, який перебував у комі у відділень діалізу, куди поцілила російська ракета 8 липня. Хлопчик 12 днів перебував у комі.

Єгор Завадецький помер зранку 12 липня у київському кардіоцентрі, куди його перевезли після ракетного удару росіян по лікарні Охматдит, повідомають Вікна із посиланням на його маму Анастасію Завадецьку, яка написала про смерть дитини в соцмережах.

«На синочок помер. Єгорчик заснув назавжди. 7 років», — написала вона.

Семирічний хлопчик боровся за життя з 20 червня. В результаті падіння з велосипеда він отримав серйозну травму печінки, набряк головного мозку та очей. В Охматдиті він переніс кілька складних операцій і 12 днів перебував у комі третьої стадії.

14.16 Захід повинен працювати над нарощенням виробництво зброї та боєприпасів, щоб і надалі підтримувати Україну у війні проти рф. Про це на саміті НАТО заявив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, передає NOS.

В останній день саміту НАТО у Вашингтоні міністр оборони Нідерландів Брекельманс заявив, що виробництво зброї та боєприпасів має бути значно нарощено, щоб і надалі підтримувати Україну.

За його словами, військовий альянс зараз багато робить для України, але цього замало.

“Якщо ми хочемо, щоб Україна виграла війну і якщо ми хочемо, щоб Україна повернула собі перевагу, нам доведеться зробити більше”, - заявив Брекельманс.

14.14 Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в червні 2024 року порівняно з червнем минулого року становило приблизно 1,1%, що нижче за травневий і квітневий показники 3,7% та 4,3% відповідно, таку попередню оцінку оприлюднила перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко.

"Економіка України в першому півріччі 2024 року, за попередніми оцінками Мінекономіки, зросла на 4,1%, незважаючи на труднощі, з якими ми зіткнулися. У червні зростання становило 1,1% порівняно з червнем 2023 року, трохи повільніше, ніж на початку року", - написала вона в соцмережі X у п'ятницю.

Свириденко зазначила, що основним чинником сповільнення економічного зростання став дефіцит електроенергії, однак завдяки високій адаптивності бізнесу економіка продовжувала зростати.

14.12 Внаслідок удару російських окупаційних військ у Торецьку Донецької області зруйновано місцеву пожежно-рятувальну частину.

"Жахливі руїни залишилися після ворожого удару від пожежно-рятувального підрозділу міста Торецьк Бахмутського району, що на Донеччині", - повідомили в ДСНС.

13.23 Середньодобові втрати жителів Росії (убитими та пораненими) в Україні у травні та червні 2024 року збільшилися до максимумів від початку війни – 1262 та 1163 відповідно.

Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Британії.

Як зазначається у зведенні, загалом Росія втратила вбитими та пораненими понад 70 тисяч осіб особового складу за останні два місяці.

За даними британської розвідки, зростання втрат відображає відкриття Росією нового фронту в Харківській області за умови  збереження попереднього темпу наступальних операцій уздовж лінії фронту. Хоча цей новий підхід посилив тиск на лінію фронту, ефективна оборона України та відсутність російської підготовки знижують здатність Росії використовувати будь-які тактичні успіхи попри спроби ще більше розтягнути лінію фронту.

"Рівень втрат у Росії, найімовірніше, продовжить перевищувати 1000 осіб на день протягом наступних двох місяців, оскільки Росія продовжує намагатися перевершити українські сили за масою", — зазначають у Міноборони Британії.

12.44 Сьогодні, 12 липня, обмеження електроенергії будуть протягом усієї доби, а з 14:00 до 24:00 будуть пущені в дію одночасно чотири черги графіків погодинних відключень, в інші години – три черги, повідомляє пресслужба Укренерго.

Чотири черги – це обмеження до 70% споживачів у кожній області.

Причина масових відключень – аномальна спека в Україні та Європі за значного дефіциту енергії в українській енергосистемі.

11.54 Національна дитяча спеціалізована лікарня (НДСЛ) "Охматдит" після ракетної атаки запустила роботу Центру крові, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Сьогодні запустили Центр крові. Це дуже важливий крок для того, щоб сюди потихеньку поверталися перші онкохворі маленькі пацієнти. Ми вже підготувалися до прийому пацієнтів", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

11.53 Збройні сили України можуть бути не готовими розпочати масштабний контрнаступ або відвоювати у Росії великі ділянки території до наступного року. Причина в тому, що обіцяні союзниками пакети військової допомоги надходять дуже повільно.

Про це повідомляє видання The New York Times з посиланням на власні джерела.

Співрозмовники NYT зауважують, що надходження на лінію фронту обіцяної на саміті НАТО допомоги зі Сполучених Штатів та країн Європи - як от ракет, бойових машин, боєприпасів і засобів ППО - триватиме тижні, якщо не місяці. Що більше - деяку з анонсованої зброї ще навіть не закупили або ж не виробили.

"У багатьох випадках ви могли бачити, що ми можемо ухвалювати рішення, але, на жаль, ми не можемо ефективно постачати. Це величезне розчарування для мене особисто. Адже українці чекають, що ці товари прийдуть", - висловився президент Литви Гітанас Науседа.

Тим часом високопоставлений представник американського Пентагону заявив NYT, що українці продовжуватимуть оборонятися протягом наступних шести місяців. Втім, в постійному русі на полі бою, який "зрештою не дасть їм змоги досягти значних успіхів".

10.39 Росія зареєструвала українське географічне зазначення "Мелітопольська черешня" у своєму реєстрі як російське. Про це повідомила служба інтелектуальної власності Роспатент.

Зрадник Дмитро Ворона, який свого часу був заступником міністра в трьох українських міністерства, а потім перейшов на бік ворога, пояснив, що привласнення українського бренду має на меті "краще інтегрувати" окуповані території в склад Росії.

Роспатент заявив, що не збирається зупинятися тільки на черешні й готовий реєструвати інші українські географічні зазначення.

9.04 Російські війська вчергове обстріляли Херсонську область. Минулої доби під ворожим вогнем та авіаударами опинилися Кізомис, Садове, Антонівка, Станіслав, Придніпровське, Томина Балка, Гончарне, Дніпровське, Первомайське, Чорнобаївка, Токарівка, Берислав, Гаврилівка, Тягинка, Дудчани, Хрещенівка, Осокорівка, Львове та місто Херсон.

Про це повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.

Російські військові поцілили в об'єкт критичної інфраструктури, газопровід, фермерське та комунальне підприємства; житлові квартали населених пунктів області, зокрема в 2 багатоповерхівки та 10 приватних будинків. Пошкоджено гаражні приміщення, приватні автомобілі, а також службове авто рятувальників.

Через російську агресію семеро людей дістали поранення.

9.01 Президент України Володимир Зеленський назвав «Український договір», який підписали на саміті НАТО у Вашингтоні, «важливим досягненням».

«Цей Український Договір, який ми укладаємо, виводить наші відносини на новий рівень – це важливе досягнення для України та всіх нас», – заявив він.

Зеленський нагадав, що минулого року учасники саміту НАТО у Вільнюсі зробили «дуже сильний крок» із декларацією G7 щодо безпеки для України.

«Я дякую президенту Байдену за його лідерство та всі зусилля, щоб наша співпраця у сфері безпеки була насиченою рішучими діями. Є 23 сильні угоди, і будуть угоди з іншими країнами. І ми маємо історично важливу угоду з безпеки зі Сполученими Штатами», – сказав він, зауваживши, що, серед іншого, все це допомогло Україні отримати необхідні системи ППО.

8.59 Через вчорашній російський потужний авіаудар по житловому сектору селища Білий Колодязь Вовчанської громади Чугуївського району Харківської області загинули 3 людини, і ще 8 постраждали. Рятувальники показали фото наслідків ворожої атаки.

Як зазначили надзвичайники, російські окупанти у четвер ввечері, 11 липня, завдали по населеному пункту масованого удару авіабомбами.

"Загинуло 3 особи (2 чоловіка та жінка), ще 8 людей постраждало. Від вибухів зруйновано житлові будинки та надвірні забудови", - йдеться в заяві ДСНС.

Крім того, додали у Службі, на місці через ворожу атаку сталися пожежі.

8.54 На саміті НАТО у Вашингтоні лідери понад 20 країн підписали “Український договір” (Ukraine Compact). Про це повідомляється на сайті Білого дому.

Документ є частиною зобов'язань щодо довгострокової безпеки України й виконує обіцянку, яку президент США Джо Байден і країни НАТО дали у Вільнюсі в 2023 році: провести переговори з Києвом щодо довгострокових двосторонніх угод про безпеку з метою підтримки України зараз і стримування агресії проти неї в майбутньому як частини шляху до членства в Альянсі. Опираючись на кожну з цих угод, “Український договір” створює єдину та всеосяжну архітектуру безпеки для підтримки України сьогодні та в майбутньому, під час війни та в мирний час. 

8.49 У Чорному морі немає кораблів на бойовому чергуванні, а в Азовському морі перебувають три кораблі, носіїв "Калібрів" немає, повідомляють Військово-морські сили ЗС України в п'ятницю вранці.


8.47 Сили оборони за добу ліквідували 1030 окупантів, 9 танків, 23 бронемашини, 48 артсистем, 2 засоби ППО, 26 БПЛА, 5 крилатих ракет, а також 92 од. авто і спецтехніки, інформує Генштаб ЗСУ.


8.46 Армія Російської Федерації вкотре атакувала Україну ракетами та безпілотниками "Shahed-131/136". Вечері 11 липня завдали  ударів п'ятьма ракетами повітряного базування типу Х-101, а вночі 19 БпЛА. Сили ППО знищили усі ракети та 11 дронів.

Про це повідомив командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук.

Російські війська запускали Х-101 із літаків стратегічної авіації - із Саратовської області. Shahed і безпілотники невстановленого типу запускалися з Приморсько-Ахтарська і курської області.

Олещук наголосив, що основний напрямок удару був Старокостянтинів.

"Врезультаті протиповітряного бою ракети було збито у Хмельницькій, Сумській та Черкаській областях. Також протиповітряною обороною збито 11 "Шахедів" та безпілотників невстановленого типу у Миколаївській, Київській, Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській та Сумській областях", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, вісім безпілотників було локаційно втрачено. За словами Олещука, ймовірно, з метою перевантаження протиповітряної оборони, ворог використовує імітатори ударних БпЛА. 

8.11 Оперативна інформація Генерального штабу ЗСУ 

Протягом минулої доби зафіксовано 120 бойових зіткнень.

За уточненою інформацією, за минулу добу агресор завдав по позиціях наших військ та населених пунктах одного ракетного удару (із застосуванням п’яти ракет), скинув понад сто керованих авіабомб, здійснив 4480 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів.

Противник завдавав авіаційних ударів зокрема, в районах населених пунктів Малі Проходи, Липці, Веселе, Вовчанськ, Слобожанське, Глибоке, Куп’янськ, Степова Новоселівка, Глушківка, Борова Харківської області; Лиман, Виїмка, Івано-Дар’ївка, Калинівка, Часів Яр, Торецьк, Північне, Нью-Йорк, Олександропіль, Воздвиженка, Єлизаветівка, Костянтинівка Донецької області; Мала Токмачка Запорізької області; Тягинка і Токарівка Херсонської області.

На Харківському напрямку ворог продовжував активні дії. Загалом тут відбулося шість ворожих штурмів у районах Вовчанська та Глибокого. Окупанти задіювали для підтримки авіацію.

На Куп’янському напрямку кількість бойових зіткнень за добу склала сім. Сили оборони відбивали атаки зокрема в районах Синьківки, Вільшаної Харківської області і Берестового на Донеччині.

На Лиманському напрямку наші війська стали на заваді одинадцяти штурмовим діям противника в районах Макіївки та Невського.

На Сіверському напрямку Сили оборони відбили вісім атак в районах Білогорівки Луганської області, Верхньокам’янського, Роздолівки та Виїмки Донецької області.

На Краматорському напрямку українські захисники зупинили п’ять спроб противника прорвати оборону наших захисників в районах Кліщіївки, Часового Яру та Іванівського Донецької області.

На Торецькому напрямку противник вчинив 18 атак у районах населених пунктів Торецьк, Північне, Залізне та Нью-Йорк, що на Донеччині.

На Покровському напрямку наші оборонці відбивали 41 атаку окупантів поблизу населених пунктів Новоолександрівка, Воздвиженка, Калинове, Новоселівка Перша, Сокіл, Прогрес, Яснобродівка і Карлівка Донецької області. Противник концентрував зусилля біля Новоолександрівки, де пройшло аж 14 боєзіткнень.

На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районі населених пунктів Георгіївка, Красногорівка, Парасковіївка та Костянтинівка, де ворог, за уточненою інформацією, шість разів проводив штурми наших позицій.  

На Времівському напрямку, окупанти здійснили 11 штурмів наших позицій. Найбільш активно загарбники діяли неподалік Урожайного Донецької області, де провели сім атак.

На Гуляйпільському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала. Відбито одну атаку загарбників у бік Гуляйполя. Втрат позицій не допущено.

На Оріхівському напрямку відбулось два бойових зіткнення, зокрема неподалік Малої Токмачки, що на Запоріжжі.

На Придніпровському напрямку окупанти і надалі намагаються вибити підрозділи Сил оборони з позицій на плацдармах. Двічі атаки росіян успіху не мали.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф. 

Зменшуючи бойовий потенціал ворога, вчора авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили шість пунктів управління, артилерійську систему, станцію РЕБ та район зосередження особового складу противника.

У підсумку, минулої доби загальні втрати російських загарбників склали понад 1030 осіб. Також наші воїни знешкодили дев'ять танків, 23 бойових броньованих машини, 48 артилерійських систем, два засоби ППО, 26 БпЛА оперативно-тактичного рівня, п'ять ракет, 84 автомобіля та вісім одиниць спеціальної техніки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ніяк. Влада може робити, що хоче, і витрачати бюджетні гроші на власний розсуд до кінця війни
47,7%
Влада має сама ініціювати механізм впливу громади на ухвалення рішень, поки це питання не буде врегульовано на державному рівні
15,3%
Громада може вимагати запровадити спрощену процедуру петицій по питаннях бюджетних витрат і таким чином впливати
30,0%
Ситуація станом на зараз цілком задовільна, враховуючи стан війни в країні. Тож втручання громади не потрібно
7,0%
#Україна #рф #війна
live comments feed...