Дослідження: більшість українців вірять у спільне майбутнє з тимчасово окупованими територіями
Переважна більшість населення України вірить в спільне майбутнє з мешканцями тимчасово окупованих у 2014 та у 2022 роках територій країни.
Про це йдеться у дослідженні щодо викликів, повʼязаних з реінтеграцією деокупованих територій і меморіалізацією. Дослідження презентували 30 липня в Медіацентрі Україна.
«Спостерігаємо ми гарний тренд. Можемо казати про те, що високий рівень віри населення України в спільне майбутнє з мешканцями тимчасово окупованих територій – як окупованих з 2022 року, так і окупованих ще з 2014 року. Якщо ми кажемо про новокуповані території, то це майже 90% населення бачить можливість спільного майбутнього. Якщо кажемо про Крим і Схід країни – то це понад 70%», – розповіла партнерка AzOnes, член Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій АР Крим та міста Севастополь під керівництвом Президента Дарʼя Свиридова.
Дарʼя Свиридова/ Фото Медіацентр Україна
Вона також зазначила, що наразі в країні спостерігається зниження рівня засудження громадян з тимчасово окупованих територій щодо їх можливих різних форм комунікації з окупаційною владою.
«Є тренд, який ми також спостерігаємо, це те, що знижується рівень засудження будь-яких дій населення окупованих територій щодо можливих форм комунікації з окупаційною владою. І в принципі сприйняття можливої комунікації людей в окупації оцінюється населенням України, як прийнятне в певних чинах, і лояльне ставлення до якого держави може бути таким, що сприйметься, як справедливе. Наприклад, отримання російського паспорта на окупованих територіях або інші кроки взаємодії з окупаційною владою сприймаються доволі лояльно» – сказала Дарʼя Свиридова.
За її словами, це є важливим фактором майбутніх реінтеграційних процесів і того, на що держава має спиратися, розбудовуючи політики реінтеграції.
Дані дослідження базуються на результатах серії глибинних інтерв’ю з деокупованих територій, а також результатах національного опитування здійсненого Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 5 по 12 липня 2024 року.
Читайте також: Більше не братні народи. Скільки українців розмовляють українською мовою та як ставляться до росіян, - дослідження Центру Разумкова