• Головна
  • Що в Маріуполі відбувається з цінами на проїзд, - ФОТО, ВІДЕО
13:12, 1 серпня 2024 р.
Надійне джерело

Що в Маріуполі відбувається з цінами на проїзд, - ФОТО, ВІДЕО

Тривалий час в окупованому Маріуполі росіяни тримали пільгові умови для містян, які пережили пекло під час бомбардування міста, втратили своє майно, заощадження, роботу. Тож побоюючись соціального вибуху, більше року окупанти забезпечували у місті безкоштовний проїзд. Але зараз економічна ситуація у окупантів погіршилася настільки, що вони не тільки безкоштовний проїзд забезпечити не можуть, а і просто втримати ціни.

Тож з травня проїзд у всіх видах транспорту у місті став платним, а з 1 липня ціни стали зростати.

Обіцянки цяцянки

В квітні цього року Олександр Алипа, який керує розробкою та затвердженням тарифів на непідконтрольній Україні території Донеччини, запевняв, що підвищення тарифів у липні буде останнім в цьому році.

Він зазначив, що транспортні підприємства просили і надавали обґрунтування для підвищення тарифу в автобусах до 50-60 рублів, проте їм не дозволили цього зробити і зобов’язали перевізників не підіймати тариф вище 30 рублів.

Про максимальні 30 рублів казав і очільник окупаційної адміністрації Донецька Олексій Кулемзін.  «Проїзд в автобусах муніципальної та приватної форм власності становитиме 30 рублів», - повідомив Кулемзін у своєму телеграм-каналі.

Проте реальність виявилася не такою.

Якщо з 1 липня, дійсно, всі муніципальні та приватні автобуси підняли ціни до 30 рублів, то вже в кінці місяця ціни приватних перевізників поповзли вгору.

І все через різке зростання вартості пального, а також запчастин для обслуговування парку автобусів. 

 Так, проїзд у Макіївці на окремих маршрутах подорожчав до 50 руб, а 31 маршрут у Харцизську підскочив аж до 70 рублів. Правда, після масового обурення і скарг до муніципалітету, перевізник знизив вартість до 50 рублів.

Що в Маріуполі відбувається з цінами на проїзд, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Тобто якщо комунальні маршрути окупантам ще вдається контролювати, то приватних перевізників  - ні, бо вони просто відмовляються працювати собі в збиток.

В Маріуполі  вартість проїзду в автобусі, як і в Донецьку, - 30 рублів. А ось маршрутки, попри обіцянки чиновників, встановлюють власну ціну, вище максимального порогу,  - 40 рублів. 

Вартість проїздних квитків у Маріуполі. Фото 0629

Ціна на проїзд між селищами, наприклад, до Макідонівки (19 км від Маріуполя) складає 50 руб.

Пенсіонери від 60 років їздять безкоштовно.

Проте для Маріуполя основною проблемою все ще залишається навіть не висока вартість, а взагалі – наявність транспорту. Через два з половиною роки окупації росіяни та їхні найманці так і не змогли налагодити регулярну та стабільну роботу міського транспорту.

Таксі як альтернатива

Тому таксі у Маріуполі для багатьох людей, які працюють, залишається єдиною альтернативою потрапити вчасно на місце призначення.

Але і тут не без проблем.

«Я мешкаю у Виноградному. Викликаю таксі до центра Маріуполя, а мені оператор каже: або подвійний тариф, або йдіть пішки до церкви (Архістратіга Михаїла – прим.0629). Мені 72 роки, і мене змушують пішки йти вгору, до тієї церкви, тому що водій не хоче їхати до Виноградного. Це такий сервіс?» - обурюється маріупольчанка Галина Т.

Вона каже, що це типова для Маріуполя практика. Водії відмовляються їхати у селища, будь-які, бо вони всі віддалені. Вони відмовляються їхати на Східний. В будь-якому випадку просять підняти оплату вдвічі а то і втричі.

«В результаті вартість 1 км шляху сягає і 100 рублів за кілометр і навіть більше. Хоча зазвичай  - 50-60 руб. за кілометр», - каже пані Галина.

Проте в Донецьку в кінці липня вартість проїзду у таксі сягає і 150 рублів за км, особливо коли треба їхати в міста-супутники Донецька, наприклад, до Макіївки.

Таксисти кажуть, що будуть вимушені ще більше піднімати ціну, якщо вартість пального буде і далі зростати.

Чому зростають ціни

Офіційна версія окупаційної адміністрації – ціни зростають через необхідність відповідати високим стандартам перевезень у РФ.

Олексанр Алипа каже, що начебто через перехід на «російські стандарти» обслуговування перевізникам треба більше грошей вкладати з обслуговування автопарку.

Проте експерти на території Російської Федерації більш відверті. Російське видання «Транспорт Росії» стверджує, що основна причина, через яку підвищується вартість проїзду майже у всіх регіонах РФ, - це ріст цін на пальне і нестача водіїв.

«В середньому дефіцит водіїв на підприємствах складає 30%. Для того, щоб втримати людей, керівництво вимушено підвищувати заробітні плати. Все це лягає на вартість проїзду. Експерти зазначають зростання експлуатаційних витрат. Вартість деяких запасних частин збільшилася до 50%. Також є потреба у ремонті об'єктів інфраструктури», - пише видання.

Ну а російський економічний оглядач, а в минулому – заступник міністра енергетики РФ Володимир Мілов вказує, що основною причиною зростання цін на транспортні послуги є війна. За його даними, в результаті роботи українських безпілотників нафтопереробна галузь в РФ впала до річного мінімуму. Тож дефіцит нафтопродуктів вже відбивається на цінах на автозаправках – за останній місяць вони виросли на 1-5 рублів.

Автозаправка в Маріуполі 27 липня. Фото 0629

Що в Маріуполі відбувається з цінами на проїзд, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

А в деяких регіонах, наприклад, у Криму, розпочали продаж пального за талонами через його нестачу.

Окупаційна влада Донеччини також скаржиться, що більше немає жодних запасів бензину та дизельного палива, що тисне на ціни на АЗС.

Тож поки триває війна, ситуація з транспортним забезпеченням не покращиться ані в Росії, ані на окупованих нею територіях, вважає експерт.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Ні, зараз переговори неможливі. Умов для переговорів поки немає
19,1%
Переговори можливі, але на наших умовах
20,6%
Перемовини потрібні, але неможна погоджувати здачу будь-яких територій, включаючи Крим
11,2%
Перемовини так, але неможна віддавати тер.Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини. Крим за дужки
8,9%
Можна починати переговори, але не можна погоджуватися на здачу територій та роззброєння війська
6,9%
Можна починати переговори, але не можна погоджуватися на здачу територій, роззброєння війська та зняття санкцій з РФ
13,6%
Можна йти на будь-які поступки заради припинення війни
11,9%
Можна поступитися вступом до НАТО заради припинення війни
7,8%
#Маріуполь #Донецьк #транспорт #ціни #бензин #АЗС #пальне
live comments feed...