• Головна
  • COVID-19 в Україні: зростає, але ще не епідемія
17:31, 15 серпня
Надійне джерело

COVID-19 в Україні: зростає, але ще не епідемія

COVID-19 в Україні: зростає, але ще не епідемія

В Україні та світі фіксується суттєве зростання показників захворювання на COVID-19. За минулий місяць в Україні було зафіксовано майже 12 тисяч випадків.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.

«Ми зараз дійсно бачимо, що на території Європейського Союзу, на території США суттєво зростають показники захворюваності на COVID. І багато країн почали повідомляти про те, що цифри є достатньо значними. Така ж сама ситуація спостерігається в Україні. Якщо, умовно, за червень ми спостерігали дві тисячі, то бачимо суттєве зростання в липні, і в липні це вже майже 12 тисяч. Тобто достатньо суттєве зростання показників захворюваності», – повідомив він.

За словами Ігоря Кузіна, попри зростання випадків захворювання, рівень навантаження на лікарняну систему в питанні госпіталізації не надто високий. Так, за його словами, саме в стаціонарному лікуванні перебуває трохи більше ніж 2,5 тисяч громадян, які захворіли на ковід.

Ігор Кузін зауважив, що високі показники захворюваності на ковід, які наразі спостерігаються в Україні, ще не вказують на початок епідсезону та на необхідність введення обмежувальних заходів. 

«Такі показники, які ми зараз спостерігаємо в Україні, вони ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон або, що треба вводити якісь конкретні обмежувальні заходи в якихось конкретних об’єктах або на якихось конкретних територіях. Але дійсно показники є достатньо високими і нехарактерними з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання починаючи з вересня. Тут – трішки раніше. Тобто на один місяць раніше ми вже бачимо таке зростання», – додав він.

У відповідь в Україні спростили правила вакцинації,  повідомив Ігор Кузін.

«Міністерство охорони здоров’я отримало рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики і відповідно в продовження рекомендацій і позиції ВООЗ, Україна оновила свої внутрішні регуляції, які стосуються вакцинації проти ковіду. Основна логіка цих змін полягає в значному спрощенні вакцинації. І тепер людина, яка здорова, яка не має супутніх захворювань, має отримати лише одне щеплення. І цього первинного щеплення буде достатньо, тобто не потрібно буде проводити ревакцинацію», – повідомив він.

Люди, які належать до групи ризику повинні проходити щорічну ревакцинацію, яка так само робиться однією дозою.

«Серед груп ризику ми можемо виділити вагітних, осіб похилого віку, людей, які хворіють на неінфекційні захворювання, імунокомпроментовані. Такі люди повинні проходити ревакцинацію щорічно, точно так само однією дозою. Тобто по факту для первинного курсу щеплень – одна доза, для ревакцинації – одна доза», – зазначив Ігор Кузін.

Він також нагадав, що медичні працівники, працівники сфери освіти, працівники сфери обслуговування, які є особами з групи професійного ризику, точно так само підлягають ревакцинації щонайменше один раз в рік однократним введенням вакцини.

Водночас Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, уточнив, що для людей, які раніше ніколи  не проходили вакцинацію, рекомендована лише одна доза для мРНК-вакцин, яка використовується в Україні, і яка вже адаптована під штам Омікрон.

Він також зазначив, що для людей до 60 років, які не мають хронічних захворювань вакцинація є добровільною. 

«Рекомендації ВООЗ кажуть, що людям до 60 років через наявність гібридного імунітету вже не обовʼязково оновлювати через бустер, ревакцинацію свій захист, бо вони захищені від важкого перебігу», – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ковід #вакцінація
live comments feed...