20:02, 14 листопада 2015 р.

Теплоаккумулятори

 

Останнім часом, внаслідок стрімкого зростання цін на енергоносії, стало вигідним і доступним встановлювати твердопаливні котли, використовуючи їх як основне джерело теплопостачання. Разом з тим, встановлення твердопаливних котлів вимагає серйозного підходу і включає в себе ряд заходів, які роблять експлуатацію котла зручним, технічно правильним і безпечним. Одним з таких умов є використання твердопаливного котла в комбінації з теплоаккумулятором.

Теплоаккумулятор - це буферна ємність, яка служить для накопичення надлишкового тепла, що виникає в процесі роботи котла, з метою подальшого його використання в системі опалення в періодах між завантаженнями палива. Правильно підібраний теплоаккумулятор дозволить знизити завантаження палива до одного разу на добу, в найбільш холодний час дня, а також заощадити до 50% Ваших коштів на паливо. Разом з тим існує можливість автоматизувати подачу тепла в систему опалення з буферної ємності, встановивши необхідні датчики температури, що дозволить істотно підвищити тепловіддачу і скоротити кількість завантажень палива в камеру згоряння котла.

Розглянемо варіант підключення теплоаккумулятора в системі з твердопаливним котлом.

У цьому випадку теплоаккумулятор  приймає надлишок тепла від згоряння палива, яке утворюється після того, як приміщення прогрілися до необхідної температури, а в камері згоряння ще залишилося незгоріле паливо, після чого віддає його системі опалення за міру охолодження приміщень. Надлишкове тепло від згоряння палива акумулюється у верхній частині ємності, після чого передається системі опалення. В даному варіанті теплоаккумулятор може працювати як компенсатор тиску. Тиск утворюється всередині котла і трубопроводами передається системі. Компенсуючи тиск, теплоаккумулятор захищає котел від можливого вибуху. Обов'язковою умовою установки є організація контуру обв'язки між твердопаливним котлом і буферною ємністю, який включає в себе триходовий термозмішуючий клапан, циркуляційний насос, байпас, і розширювальний бак для компенсації температурного розширення теплоносія і підтримки постійного тиску в контурі. У такому варіанті ємність можна встановлювати як у відкритій, так і в закритій системі опалення. Для більш безпечного використання в закритій системі опалення (з мембранним розширювальним баком), необхідно у верхній частині теплоаккумулятора встановити групу безпеки, що включає в себе: скидний клапан, автоматичний і манометр для контролю тиску в системі.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...