• Головна
  • Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка
15:37, 2 січня
Надійне джерело

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка

Ірландія. Невеличке місто Лімерік. Тут знаходиться Артстудія, яку у 2022 році створила маріупольська художниця Любов Макаренко. Вона разом із родиною вирвалася із блокадного міста, опинилася в Ірландії і ось тепер відтворює там те, чим займалася і в Маріуполі.

В Маріуполі Любов Макаренко виховувала дітей, вела творчі студії в школі мистецтв, готувала виставки.

В Лімерику художниця готує разом із своїми вихованцями вже четверту міську виставку мистецьких робіт, а ще розписує стіни будинку, який став прилистком для багатьох українців в Ірландії після повномасштабного російського вторгнення.

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-1
Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-2
Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-3

«Ми приїхали до Лімеріку у червні 2022 року, - розповідає вона.  – На той час  українців  під захистом  тут було вже десь 2 тисячі. Спочатку нас поселили у кампусі. І ми одразу включилися в громадську роботу. 

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-4

Донька з групою ентузіастів організувала в місті мітинг на підтримку України, вимагали звільнення полонених. 

У нас у вітальні організувався "штаб", де нам допомагали розмальовувати плакати для мітингу.  Долучились дорослі та діточки. Так і почало складатися наше  творче ком'юніті», - розповідає пані Любов.  

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-13
Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-14

Вона стала шукати приміщення для того, щоб проводити творчі студії і звернулася до храму при монастирі, який розташований  біля кампусу, де вона з донькою та онукою на той час проживали. І церква відгукнулася на прохання українців про допомогу. Зі Львова приїхали на допомогу  дві сестри- монахині, які включилися в організацію життєдіяльності української спільноти.  Спільними зусиллями вдалося отримати приміщення для Артстудії, дозвіл та страховку (без цього неможливо було розпочинати діяльність). 

З липня Артстудія почала працювати тільки для дорослих,  а з вересня (коли здобули дозвіл від Гарди – так називається місцева поліція) - для діточок міста.

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-15

Учасники Артстудії – це українці, які знайшли прихисток в Ірландії, а ще білорус, німкеня, ірландці з українським корінням. 

Про Артстудію, яка перебралася із Маріуполя до Лімеріка, фото-16

«Найбільша радість полягає в тому, що більшість  студійців вперше в своєму житті почали творити і вже досягли значних успіхів!» - каже пані Любов.

На сьогодні учасники Артстудії вже організували та провели три міські виставки під назвою "Відроджені мистецтвом" і відкривають четверту.

«Кожна виставка ArtUA Limerick  містить більше 50 мистецьких робіт. Це живопис (олія, акріл), графіка, розпис кераміки, батік.

 Презентації виставок проходили дуже тепло та щиро. Були присутні представники адміністрації міста, громадських організацій.  

«Добре відомо, що мистецтво допомагає долати негативні стани та «перетравлювати» важкі емоції. Арт-терапія здатна додавати яскравих фарб і відтінків у навколишній світ, особливо коли він здається бляклим і сірим. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українців втратили життєві сенси та кольори. Однак завдяки підтримці громади міста Лімерик українці відчули справжню опору в цей непростий для кожного переселенця час», - каже Любов Макаренко.

Українська художниця розглядає мистецтво як терапію, саме тому з липня 2022 року проводить арт-класи при редемптористському храмі в місті Лімерик як для дітей, так і для дорослих. Все це вона робить безкоштовно, на волонтерських засадах.

І це не просто заняття з малювання. Талановита викладачка створила тут психологічно безпечний простір, який об’єднав 40 переселенців та творчих особистостей віком від 6 до 76 років з різних куточків України. 

Більшість учнів пані Люби починали свій творчий шлях без жодного попереднього досвіду малювання. Для них ці заняття стали першим знайомством з основами образотворчого мистецтва. Учні, крок за кроком, освоювали різні техніки та методи, вчилися працювати з кольором, формою та композицією. Проте, найголовніше, ці уроки стали справжньою підтримкою для кожного учасника, перетворюючись на своєрідну арт-терапію. У цих творчих класах люди знаходили не лише художнє натхнення, але й можливість для душевного спілкування, обміну думками і почуттями з тими, хто розділяє їхні переживання та прагнення. 

Про Любов Макаренко. Вона була головою секції образотворчого мистецтва Донецького обласного методичного об'єднання художніх шкіл та спеціалізованих шкіл мистецтв;   головою Маріупольського методичного об'єднання образотворчого мистецтва;   членкинею організаційного комітету та журі багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних; регіональних, міських фестивалів, конкурсів, олімпіад з образотворчого мистецтва;  організаторкою обласних та міських пленерів;  організаторкою  та учасницею багатьох міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних, міських виставок.

Макаренко Любов – старша викладачка Маріупольської філії Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури ( НАОМА), викладачка Маріупольської школи мистецтв, викладачка недільної школи при грецькому культурному центрі "Меотіда".

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чого ви чекаєте від 2025 року?
проголосувало 607 відвідувачів
#Маріуполь #Лімеріік
live comments feed...