Що думає молодь про будівництво університету в Міському саду
6 квітня відбулася зустріч заступника мера Олександра Кочуріна з молоддю Маріуполя, яку представляли члени Молодіжної ради Маріуполя. Темою обговорення було будівництво університету «Метінвест Політехніка» в Міському саду.
Першим питанням, яке турбувало молодь, був стадіон «Азовець». Студент ДонДУУ запитав, що буде зі стадіоном та чи буде він відкритий для маріупольців. Олександр Кочурін відповів, що теперішнє футбольне поле планують переробити у два міні-футбольних поля, зроблять по колу бігову доріжку, два волейбольних поля та ще кілька спортивних об’єктів. Замість адміністративної будівлі – університет хоче побудувати гуртожиток для своїх студентів. Але весь спортивний майданчик буде доступний для жителів міста. Кочурін також зазначив, що кожному вузу, щоб отримати ліцензію, потрібно мати свою спортивну інфраструктуру, тому й для університету добре, і містяни зможуть займатися спортом в комфортних умовах.
Читайте також: Мариупольский СК "Азовец" станет частью студгородка частного вуза Ахметова, - ФОТО
Голова Молодіжної ради Маріуполя Аліна Козицька запитала, чи не буде тепер по вулиці Семенішина їздити до університету великий потік транспорту, бо це заважатиме жителям приватних будинків. На що заступник мера сказав, що експерти з інфраструктури обговорюють це питання і потім представлять рішення.
Звучало питання і про можливе паркування машин на території Міського саду та біля стадіону. Олександр Кочурін відповів, що забудовник зробить паркомісця таким чином, щоб не було скупчення машин та заїзду на територію парку, але як саме це буде – поки не знають. Нагадаємо, що інший заступник мера Сергій Захаров на зустрічі з журналістами біля колишнього кінотеатру в Міському саду теж не зміг показати, де ж будуть розташовані парковки.
Також молодь хвилювало питання збереження дерев у Міському саду. На що Олександр Кочурін сказав, що не чув нічого про те, що хоча би одне дерево планують спиляти. При цьому, наприкінці березня Сергій Захаров говорив, що вже відомо, що при будівництві декілька дерев буде зрубано.
Студентка МДУ Поліна Керова запитала, чому не було опитано студентів та громадськість чи потрібен їм цей університет, перед тим як оголосили про його будівництво. Кочурін відповів, що з юридичної сторони – земля знаходиться у приватній власності, тому «Метінвест» могли взагалі нікого не питати і нічого не розповідати. «Проте компанія продемонструвала те, що хочуть будувати. Після того як реакція громадськості розділилася на різну, то мер вирішив зібрати всі думки і зрозуміти через що переживають маріупольці… Реакція містян буде зібрана та передана власнику землі, а вони вже будуть її враховувати», - зазначив Олександр Кочурін.
Молодь запитала і про конкуренцію майбутнього приватного вузу з ПДТУ. Відповіддю було те, що ПДТУ безуспішно співпрацює з профільними компаніями і коли місто запропонувало даному університету фінансову допомогу на якісь проєкти, то запит від ПДТУ був: «дайте гроші на комунальні платежі». «Це круто, але що це для студентів?, - риторично запитує Олександр Кочурін та додає, - переді мною наразі стоїть завдання при появі нового вузу, щоб вони не стали конкурентами, а лише ставали кращими та взаємодоповнювали один одного».
Читайте також: "Метинвест Политехника" - еще пока не вуз..." Что думает ректор ПГТУ Вячеслав Волошин о новом техническом университете
Заступник міського голови Маріуполя повідомив також про те, що буде проведена розмова з батьками 10-класників, які першими безкоштовно зможуть вступити до «Метінвест Політехніки. Чому саме з батьками школярів, а не самими підлітками – не зрозуміло. Адже діти можуть не бажати вступати на металургійні спеціальності. Як зазначив Олександр Кочурін, після завершення навчання студенти не зобов’язані будуть йти працювати в компанії, пов’язані з Ахметовим, проте хто захоче – то будуть обов’язково працевлаштовані.
Олександр Кочурін поділився інформацією, що з маріупольських випускників шкіл у місцеві університети вступають 65-70% молоді. На запитання 0629, де можна подивитися цю статистику, заммера відповів, що у відкритому доступі її немає, так як інформація конфіденційна.
Наприкінці зустрічі проговорили запитання, які лишилися у молоді, але на які поки влада міста не має відповідей: що буде всередині університету (яке обладнання, аудиторії, лабораторії та ін.), яким буде процес навчання, озеленення (чи будуть вирубуватися дерева та саджатися нові), реконструкція парку (яка планується на 2023 р.), скупчення машин.
Читайте також: "Громада может все". Как чиновники пытались поговорить с общественностью о Городском саде и Метинвесте,- ФОТО
Большой резонас! Почему мэр Мариуполя решил перенести рассмотрение вопроса о вузе Метинвеста
Коментарі