Небачене! У Маріуполі показали цифрову виставу, яку знімали режисери на очах у глядачів, - ФОТО
У Маріуполі відбувся показ цифрової вистави "Alone", яку спочатку знімали на очах у глядачів, а потім в іншій кімнаті показували відзняте відео. Такого маріупольці ще не бачили.
У рамках фестивалю сучасної культури "ГогольFest", який відгремів у Маріуполі 28-30 травня, показували різні театральні вистави. Однією з них стала цифрова вистава "ALONE [Цифрова Одіссея]", яка пройшла 29 травня у Центрі сучасного мистецтва "Готель Континенталь" (ДК "Молодіжний"). Її режисером став засновник "ГогольFest" Влад Троїцький.
Маріупольці хотіли дізнатися, що ж таке цифрова вистава, тому квитки на неї розкупили як тільки вони з'явилися в продажу.
Перед виставою глядачам повідомили, що фото та відеозйомка категорично заборонені. Потім ми зрозуміли чому - майже вся вистава відбувалася в темноті з мінімальною кількістю світла. Спалах камери заважав би акторам та псував атмосферу.
Вистава "ALONE [ЦИФРОВА ОДІССЕЯ]" - це історія про мандри головного героя, яким є маленька дерев'яна лялька. Вона подорожує поміж двох світів. Один із них - дзеркальний - рідний і знайомий, він наповнений своїми богами та міфологією, а інший - металевий - стає уособленням втрати та самотності.
Глядач занурювався у події очима головного героя, а завдяки появі акторів, що здавалися в порівнянні дуже великими, - виникало відчуття, наче ми у світі велетнів.
Використання технологій кінематографу, алюзія до комбінованих зйомок початку 20 століття та особливі декорації, - давали відчуття грандіозності та безмежності уявного світу.
Ще до вистави глядачів поділили на дві групи та розподілили по різних залах. В одному з них маріупольці та гості міста потрапили у прямому сенсі на знімальний майданчик. У ньому відбувалася сама вистава, де рухалися актори та декорації, звучав закадровий голос, а творці спектаклю при глядачах озвучували, куди в той чи інший момент має рухатися камера та що саме знімати. Таким чином, все, що відбувалося на сцені, фільмувалося за чіткими вказівками.
У іншому ж залі в цей час показували на екранах виставу у форматі відео, але в онлайн-режимі. Тобто все, що бачили на живо глядачі у першому залі, - транслювалося у вигляді фільму в другому залі.
Потім дві групи глядачів помінялися залами і ті, хто бачив як твориться цифрова вистава, - змогли побачити, що ж там при них назнімали. А та група, яка спочатку дивилася відео, - побачила як його створювали. Таким чином, вистава складалася з двох частин з невеличкою паузою між ними.
Як ви вже зрозуміли, у спектаклі брали участь не лише актори, але й сценаристи, постановники, звукорежисери і спеціалісти з цифрових рішень. Хоч вистава й тривала дві години, проте маріупольці й гості міста не помітили, як швидко пролетів час через свою повну залученість в те, що відбувалося на сцені та екрані.
Фото - Артем Галкін
Читайте також: Як маріупольці відривалися на нічній програмі ГогольFest, - ФОТО, ВІДЕО
"В полі синьому, як льон". Мариупольцы слушали стихи Стуса под музыку, - ФОТОРЕПОРТАЖ