• Головна
  • Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО
17:12, 6 січня 2022 р.

Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО

Ви певно пам’ятаєте, який жах коївся в Маріуполі, коли Кабмін запровадив ряд обмежень для невакцинованих громадян. Тисячі людей пішли разом вакцинуватися, створюючи справжній колапс у медзакладах міста. А потім цей жах продовжився, бо виявилося, що дані про вакцинацію лікарі не встигають внести до електронної бази, що «Дія» не підтягує ці дані, і що сертифікат про щеплення отримати неможливо.

Тисячі маріупольців були в розпачі, бо боялися втратити роботу через відсутність сертифікатів. Не менший розпач охопив і медпрацівників, бо їхня буденність перетворилася на суцільний кошмар із Excel, з системою, яка то підвисає, то взагалі не працює, та тисячами злих людей, які приходили щодня і вимагали внести їх нарешті в ту кляту базу даних.

Ми хочемо вас познайомити з людиною, яка врятувала у той час Маріуполь, створивши програму, що допомагає медпрацівникам швидко і легко вносити дані про вакцинацію в електронні реєстри.

Знайомтесь. Віктор Семенов, програміст і громадський активіст. А скоріше, просто небайдужа людина, яка сама запропонувала маріупольському муніципалітету допомогу, не взявши за свою роботу жодної копійчини.

Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО, фото-1

«Я працюю в Центрі розвитку стартапів 1991. І коли поруч відкрився пункт вакцинації, я побачив на власні очі, що там відбувається якась дикість часів пізнього СРСР. Люди приходили і ставали у чергу з шостої ранку, записували свої номерки на руках. Кричали, сварились. І я подумав, що треба з цим щось робити. Бо це – ненормально. Можна ж зробити електронну чергу і якось це все впорядкувати», - розповідає Віктор.

З цією пропозицією він і звернувся до маріупольського муніципалітету. З хлопцем зустрілися, провели перемовини. І з’ясувалось, що електронна черга – це добре, але коли у тебе палає хата, якось не до таких «дрібниць». Палаюча хата -  це про справжню катастрофу з внесенням даних про вакцинацію в електронні реєстри.

Коли процес вакцинації тільки розпочинався, це було навесні, людей було небагато, і лікарі разом з медсестрами якось встигали і вакцину вводити, і дані вносити.

«Це був дуже складний процес. Спочатку дані про людину вносилися до паперового журналу, потім звідти – у звичайну таблицю Excel. Виявилось, що медпрацівникам не вистачає елементарної комп’ютерної грамотності та і самих комп’ютерів теж не вистачає. А ще система погано працювала», - розповідає Віктор.

Спочатку дані в електронні бази вносилися з запізненням на три тижні, потім вже ніхто не рахував. Бо коли в Маріуполі почали щодня робити до 4 тисяч щеплень, система просто впала.

Найстрашніше в цій ситуації було те, що ніхто в Маріуполі не розумів, що з цим робити і як вирішувати проблему. Тому, коли Віктор Семенов запропонував свою допомогу, за нього вхопились, як за рятівну соломинку.

«Я якраз завершив свої основні проєкти, і у мене було два вільних тижня. Але, чесно кажучи, я не знав напевно, чи щось вийде у мене. Проблема полягала в тому, що треба було вносити якісь зміни у чужий сайт, вже готовий, написаний кимось іншим код. І треба було так точно все зробити, щоб не нашкодити. Але я зголосився спробувати».

Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО, фото-2

Рівно два тижні зайняла ця робота.

«Ніхто не знав, як воно має виглядати, це рішення. Було складно. Бо у моїй звичайній роботі я працюю не один, ми разом обговорюємо, що треба зробити. Тут зовсім інша ситуація. Мені довелося самому вигадувати, як буде виглядати рішення, самому ставити собі задачу і виконувати», - розповідає Віктор.

Врешті-решт, Віктор Семенов розробив додаток, який вбудував в загальну медичну базу. Якщо раніше лікарю доводилось по кожному прізвищу працювати окремо, шукати в загальній базі, вводити дані, то додаток Семенова автоматизував цю роботу.

Зараз лікарю потрібно просто увійти в програму через додаток Семенова, натиснути три кнопки: «Знайти пацієнтів», «Внести дані про вакцинацію», «Засвідчити (підписати)», і програма сама знаходить прізвища, підтягує інформацію, вводить дані, причому одночасно сотню прізвищ.

Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО, фото-3

Це рішення врятувало медичну систему Маріуполя, і це не перебільшення.

«У Києві є всеукраїнська «Дія», а Маріуполю, виходить, пощастило з невеличкою, але медичною дією для лікарів», - посміхається Віктор Семенов.

Декілька днів тому система дала збій. Розробники щось змінили у загальній системі, і через це перестала працювати і маленька маріупольська «Дія».

«Одразу десять повідомлень від лікарів я отримав тоді. Хтось пропонував грошей, щоб я відновив роботу, хтось скаржився на мою жорстокість, мовляв, спочатку привчили до хорошого, а потім зробили все, як було. Але було дуже приємно – розуміти, що я зробив дійсно щось корисне, і що мій додаток потрібний, що лікарі ним користуються». 

Як маріупольський програміст урятував медичну систему від колапсу, а тисячі містян - від серцевого нападу, - ФОТО, фото-4

Ввечері він вже додав корективи в програму, і все запрацювало. 

Віктор Семенов не отримав за свою роботу винагороди, бо вважає, що заробляти на пандемії - це не добре. Але деякий профіт від цієї справи він все ж таки отримав – кількість пропозиції роботи для нього значно зросла. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #1991 #Семенов

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Сергей Данилов
6 січня 2022 р., 21:44
Не зрозумів - а до чого у заголовку про порятунок від тисяч серцевих нападів??
Reg Ger
6 січня 2022 р., 22:20
Возможно это повысило скорость добавления врачами данных из excel, НО это совсем не решило для жителей проблему ошибок, допущенных медиками при вводе этих данных!!! А с ошибками сертификат в ДИЕ не генерируется! Это из личного опыта.
Seluk Gena
7 січня 2022 р., 11:31
Віктор Семенов, дякую тобі від усіх юзающих твій додаток. А ще більш хто розуміє твій внесок у боротьбу за життя людини в час пандемії. Бла бла не допомогали...
Азазот
7 січня 2022 р., 14:30
Сначала героически создать проблему, потом ее решать)
Макаревич
7 січня 2022 р., 14:49
Мы в такие шагали дали,что не очень-то и дойдешь.
live comments feed...