
Бойова емблема Маріуполя. Хто і навіщо її вигадав, - ФОТО

Ілюстрації Нікіти Тітова
Сьогодні, 3 лютого, маріупольці масово почали поширювати у соцмережі Facebook картинки з мечем та Вежею у руків'ї, а також з тетраподом у гарді (елемент меча). Намалював їх відомий український інтернет-художник Нікіта Тітов. Ці малюнки мають всі шанси стати народним логотипом Маріуполя.
Ілюстрації зі сторінки Нікіти Тітова / Фото: Facebook
Нікіта Тітов народився в Естонії, проте більшу частину свого життя живе в Україні. До Революції Гідності він був маловідомим ілюстратором і арт-директором в київській рекламній агенції. Славу йому принесли плакати, які чоловік почав малювати під час Майдану.
Тоді художник відчув, що Україна перероджується, виклав своє бачення тих подій на плакаті "Країна народжується" і виставив його в соціальних мережах. Малюнок розлетівся на всю країну. Значно пізніше Тітов створив ілюстрацію "Передова", яка зачепила теми війни та епідемії коронавірусу. Малюнок не лише облетів увесь світ, а й став національною маркою України.

"Передова" / Фото: wikipedia
Дуже відомою є також ілюстрація "Українська Покрова", яку Нікіта Тітов намалював у 2019 році та приурочив до 14 жовтня.

"Українська Покрова" зі сторінки Нікіти Тітова / Фото: Facebook
Тітов намалював сотні малюнків на важливі теми сьогодення українського народу, а зараз почав серію ілюстрацій з незвичними логотипами українських міст.

Ілюстрація зі сторінки Нікіти Тітова / Фото: Facebook
Художник розповів 0629, як йому прийшла така ідея.
"Все почалося як відповідь на прохання мого поки що тільки Фейсбук-друга Євгена Чепелянського поширити допис про набір добровольців у резервний взвод, так з'явився перший плакат із символом Києва. Плакат виявився дуже своєчасним і знайшов великий відгук. У його основі я намалював меч як символ відсічі від агресивного сусіда, символ мужності та готовності перемагати. Потім на прохання свого читача я намалював символ для Одеси, потім з'явився рідний мені Харків, захотілося сказати, що наші прикордонні міста готові дати потужний опір та наваляти загарбникам як слід! Так почала вимальовуватися серія", - розповідає Нікіта Тітов.
Нікіта Тітов / Фото: Facebook
На питання, чому логотипи саме у формі мечів, Тітов відповідає, що готовність захищати свою землю, мужність, сила, - все це дуже близьке для українців, тому у виборі символу не було інших варіантів.
Створюючи символи, пан Нікіта намагається максимально більше дізнатися про місто, почитати про нього, з кимось порадитись. У Маріуполі художник ще не був, тому про тетраподи йому підказала подруга, а Вежа Тітову здалася графічною та цікавою, тому на цих символах він і зупинився.

Нікіта Тітов / Фото: Facebook
Ілюстрації Нікіта Тітов створює дуже швидко.
"Важко сказати точно, скільки часу пішло, про Маріуполь я почав думати пару днів тому, а ось рішення прийшло завдяки моїй подрузі. Над своїми малюнками я не працюю довго, намагаюся зробити роботу в той момент, коли сама ідея ще не охолонула, тому думаю, що на саму роботу пішло менше години", - пояснює художник.
Про шляхи використання логотипів містами, для яких вони намальовані, Нікіта Тітов ще не думав, говорить, що час покаже. Так само і виставок на цю тему поки не планує. "Я не планую виставки, все виходить само по собі, якщо цей проект здасться комусь цікавим саме в такому форматі, то чому б і ні", - говорить Тітов.
Нікіта Тітов на острові Хортиця представляє виставку своїх плакатів "Шлях свободи" / Фото: Національний музей Революції Гідності
Художник не має на меті створити ілюстрації для всіх великих міст України.
"Поки планую створити плакати саме для прикордонних міст, створювати символ завдання складне, потребує занурення та розуміння особливостей міста, я не ставлю собі за мету охопити всю Україну, просто малюю, а там як вийде", - підсумовує Нікіта Тітов.
Читайте також: Що не так з датою народження Куїнджі, та чому Google помилився, привітавши всіх з його 180-річчям
Коментарі