• Головна
  • Складні питання. Чи варто повертатись до Маріуполя
#Складні питання
16:42, 3 липня 2022 р.

Складні питання. Чи варто повертатись до Маріуполя

#Складні питання

Життя далеко від дому  - це дуже складна річ. Небагато людей, які дійсно мають силу знайти роботу, винайняти житло, розпочати все спочатку на новому місці. Тому спокуса повернутись до дому, навіть зруйнованого, дуже велика. І дехто з маріупольців дійсно повертається в місто.

Але чи варто це робити? Давайте розбиратись

Історії з життя

Олена і Володимир мали в Маріуполі непоганий бізнес – торгували будівельними матеріалами. Взагалі-то вони з центральної України і приїхали до Маріуполя декілька років тому. Але коли почалась війна, послухали своїх друзів і виїхали з міста в росію. Життя там не задалося. Обіцяних виплат в 10 тис. руб. маріупольські підприємці так і не отримали. Налагодити власний бізнес у росії не змогли. Тому поживши два місяці на чужині, вирішили повернутись до Маріуполя. Напередодні війни вони придбали будинок. І він майже не був пошкоджений під час обстрілів. Тож, подумали, повернемось. Але будинок їх був повністю пограбованим. Нічого там не залишилось, навіть ліжка. Все сусіди покрали і повертати не погодились. Роботи в Маріуполі для родини не знайшлося. Сплять зараз на ковдрах, які привезли з собою, і думають, куди рушити далі і що робити.

Світлана та Сергій, молоді люди, займалися професійно танцями. Виїхали з Маріуполя у березні, осіли в Запоріжжі. Проте гроші швидко закінчились, допомоги переселенцям не вистачало. Знайти роботу не змогли і вирішили повернутись до Маріуполя. Подумали, що там оселяться в своїй квартирі. Вона залишилась без вікон, проте були стіни і якесь майно. Послухали тих, хто залишився в місті, про тотальне відновлення, і вирішили спробувати повернутись. Проте ані світла, ані води в їх будинку немає. Невідомо, чи буде збережений сам будинок. Роботи немає. Працювати на розборці завалів пара не може. Будівельними спеціальностями не володіють. Навколо сміття, руїни та трупний сморід. Тож вирушили вони на схід, через росію, Грузію – і далі до Китаю. Хочуть заробляти там.

Маріупольці Лєна, її чолвік Мксим та маленький син три місяці прожили у Дніпрі. Коли скінчились гроші, поїхали до родичів до Ростову. Але там життя виявилось занадто дорогим навіть у порівнянні з Дніпром. Роботи немає. До українців ставлення погане. Тож повернулись до окупованого Маріуполя. Чоловік намагається побудувати хату. Лєна намагається повернутись до власного бізнесу – манікюр, педикюр. А доля дитини, яка вимушена жити на руїнах свого міста, серед сміття, у місті, де водою можна отруїтись і де медична система паралізована, їх поки що не дуже турбує. 

Окупаційна адміністрація Маріуполя розповідає, що таких сімей, як Лєна та Максим, в місто повертається багато, до 1000 чоловік на тиждень.

Але навряд чи можна довіряти цієї інформації. Та й самим окупантам не варто радіти з приводу повернення людей.

По-перше, найбільш успішні, фахові – не повертаються, бо вони і за межами Маріуполя завжди знайдуть собі роботу, всюди потрібні світлі голови і золоті руки.

По-друге, якщо б це було правдою, і люди дійсно повертались такими темпами, то окупантами варто було б сильно нервувати, бо селити всіх цих людей нема де.

Ми зібрали аргументи за повернення і проти. Аналізуйте інформацію і робіть власні висновки.

Аргументи, чому можна було б повернутись

1.Дорого жити в чужому місті, дорого знімати житло.

2.Важко знайти роботу

3.У місті залишаються рідні.

4. Просто хочеться до дому

5. Є побоювання назавжди втратити житло (якщо воно вціліло)

Аргументи, чому в жодному разі зараз не можна повертатись в Маріуполь

1.В місті вирують кишкові інфекції, антисанітарія та трупний сморід. І як би ні заперечувала це окупаційна адміністрація, неможливо затуляти очі на очевидні речі: трупи поруч з житлом, непоховані тіла, поховані близько до житла та джерел води, сміття біля будинків, сміттєзвалища використовуються з порушеннями, каналізаційний колектор на Митрополитській може затопити фекаліями весь Центральний район, як тільки тиск води в системі збільшиться. Це все не просто про відсутність комфорту. Це – загроза здоров’ю.

2.В Маріуполі майже не залишилось автомобілів швидкої допомоги. За останніми даними, по місту працюють лише 9 машин. Лікарів немає. Ліків немає. Якщо раптом інфаркт, або хвороба нирок – великий ризик померти вдома.

3.Медична система паралізована. На 150 тисяч людей в місті працює 3-4 терапевти, трохи більше педіатрів, майже немає хірургів, декілька кардіологів, один травматолог. До Маріуполя направляють десанти російських лікарів, але їхати в зруйноване місто небагато бажаючих, навіть за великі гроші, які пропонує росія. Тому у випадку серьйозної хвороби все одно доведеться їхати з міста. І дай Боже, щоб встигнути.

4.Якщо у вас є діти – залишатися зараз в Маріуполі це злочин. 

5.В Маріуполі не буде опалення взимку. Це визнають окупанти. Про це говорить очільник обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Він каже, що по всій області відновлення подачі газу не буде. Через війну. Тому єдиний спосіб опалення взимку – буде електрика там, де вона є, і дрова з вугіллям, там де це можливо. Сподіватися, що Україна дозволить росії, як в 2014 році, заморозити конфлікт – це дурня. Зараз геть інша ситуація. Тому війна буде тривати, поки Україна не звільнить всі свої землі. Газу в Маріуполі не буде. Котельні працювати теж не будуть. Не хочете змерзнути і померти – не повертайтесь в Маріуполь.

6.Звільнення Маріуполя може розпочатися і через місяць, і через два, і завтра. Ми не знаємо, коли Україна збере сили для контрнаступу, але він точно буде. І краще в цю мить знаходитись за сотні кілометрів від міста. Ніхто не хоче вдруге пережити лютий-квітень 2022 року.

7. Житло, якщо воно вціліло, повернеться до вас, як тільки повернеться у місто українська влада. Все, що відбувається в місті зараз - поза законом, немає жодних правових наслідків. Життя дорожче за квадратні метри, як не крути.

Тож, як би не було важко на чужині – не повертайтесь в Маріуполь. Шукайте місця, міста,  зручні для виживання, більш дешеві для життя, або країни, де надають суттєву допомогу. Але не повертайтесь, доки місто не повернеться під контроль України. Це питання вашого життя! Питання вашої безпеки. 

І потім не кажіть, що ми вас не попереджали.

Більше відповідей шукайте в нашій спецтемі: "СКЛАДНІ ПИТАННЯ"

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629. ОБГОВОРЮЙТЕ НОВИНИ В НАШІЙ ГРУПІ В ФЕЙСБУЦІ МАРУПОЛЬ МІСТО-ГЕРОЙ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #складні питання
Спецтема
Складні питання про життя в окупованому Маріуполі і життя тих, кто вимушений був поїхати з міста через війну. Ми не боїмося складних питань. Готові відповідати на будь-які.
live comments feed...