Скільки може тривати ця війна і як нам в ній перемогти. Позиція генералів Залужного та Забродського
Генерал Валерій Залужний, Головнокомандувач Збройних Сил України, член Ради національної безпеки і оборони України та генерал Михайло Забродський, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки опублікували, можна сказати, програмний документ, який визначає реальний стан справ на фронті, скільки знадобиться часу і сил, що перемогти росію, і як мають розвиватись події в 2023 році, щоб перемога стала невідворотною, і росія більше не могли загрожувати Україні в майбутньому.
Текст дуже об’ємний і непростий. Генерали звертаються до суспільства як до дорослих людей, які мають знати правду, а не дивитись на світ через рожеві окуляри.
Повний текст статі ви можете прочитати на Укрінформі ось за цим посиланням.
Для тих, хто не має часу або сил заглиблюватись в складну тему, пропонуємо короткий переказ статті головнокомандуючого ЗСУ.
Скільки триватиме війна
Вже зараз зрозуміло, що війна буде перетикати на 2023 рік.
«У будь-якому випадку, тривалість війни вже вимірюється місяцями. І існують всі підстави вважати, що цей часовий рахунок перетне календарні межі 2022 року.
У зв’язку з цим закономірно вже зараз розглядати перспективи на наступний рік. І робити це не лише в форматі передбачень та припущень. Такий розгляд повинен мати на меті цілком практичне вираження. А саме, наскільки мають простягатися військові амбіції української сторони? І логічна похідна від цього питання: що саме потрібно Збройним Силам України як допомога від партнерів на прийдешній 2023 рік?»
Мета агресора
Росія поставила за мету залишити під контролем Донецьку, Луганську області, а також значну частину Півдня.
Але, на думку генералів, також залишається під загрозою Запоріжжя та Дніпро. Не виключена з порядку денного і загроза повторного розгортання бойових дій з території Республіки Білорусь.
«Найбільше можливостей відкриває подальше просування на Південнобузькому напрямку з оперативного плацдарму на правому березі річки Дніпро. Успіх на Півдні, за умови його швидкого та вірного використання, може мати подвійний ефект. З одного боку, цілком реальні перспективи оволодіння Миколаєвом та Одесою. З іншого – створення загрозливого напрямку в бік Кривого Рогу, а в подальшому – і загрози центральним та західним регіонам України».
Крим – ключовий фактор, але його звільнення не стане гарантією безпеки України
Крим став основним плацдармом на ведення війни проти України – там база Чорноморського флоту, там декілька авіаційних баз, технічне забезпечення. Але його звільнення повністю не вирішить безпекове питання України. Бо ніщо не заважає росії перевести флот в Новоросійськ і звідти покривати ракетами всю глибину території України. Тож треба вирішувати питання більш кардинально.
Що для цього потрібно
Залужний вважає, що єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації, беззаперечно, є нанесення ЗС України протягом кампанії 2023 року декількох послідовних, а в ідеальному випадку – одночасних контрударів по військовим базам на території росії. Завдяки цьому росіяни будуть відчувати втрати, які важко буде компенсувати, відновити виробництво зброї тощо.
Крім того, Залужний та Забродський вважають, що перехід війни на територію російської федерації допоможе саме росіянам переоцінити втрати, які вони будуть нести через війну.
Зараз вони ці втрати не вважають суттєвими.
Без точних ударів по військових базах на території росії Україну буде чекати не перемога, а лише відтермінування нової хвиля протистояння з росією.
Що потрібно Україні
Зараз є важливий фактор на користь росії ось в якому питанні. Дальність російських ракет – 2000 км, дальність українських ракет – 100 км.
Сама думка про те, що у України з’явились ракети дальністю 2000 км буде стримуючим фактором для росі.
Генерали вважають, що такі ракети мають надати Україні наші партнери по антиросійської коаліції. Також Україна має сама за їх підтримкою налагоджувати випуск ракет високої дальності.
Загроза ядерного удару залишається
Ця загроза не може змінити прагнення українського народу до визволення від окупантів. Ми будемо продовжувати боротьбу. Проте безкарність – це те, що рушило раніше і рушить зараз кривавого диктатора путіна. Тож західний світ має бути готовим миттєво відповідати на ядерну загрозу або застосування тактичної ядерної зброї.
Відсутність миттєвої реакції призведе до самознищення світу.
Матеріальна допомогу ще довго буде потрібна Україні.
У 2023 році матеріальною основою українського супротиву повинна залишатися значна за обсягами військово-технічна допомога країн-партнерів. Адже попри власні втрати від економічних санкцій, залежність від російських енергоносіїв і окремі спроби “умиротворення” РФ, світова історія не пробачить жодній країні світу потурання кривавому хижаку, який лише п’яніє від нової крові.
«На наш погляд, саме з урахуванням такої складної і неоднозначної комбінації факторів повинні розглядатися перспективи військової кампанії 2023 року. Лише їх повне і комплексне врахування дозволить створити передумови для завдання Україною поразки збройним силам країни-агресора і припинення руйнівної війни всередині Європи», - Валерій Залужний, Головнокомандувач Збройних Сил України, член Ради національної безпеки і оборони України, генерал та Михайло Забродський, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенант