8 проєктів, які мали б бути реалізовані в Маріуполі в 2022 році, але завадила росія, - ФОТО
Маріуполь розвивався шаленими темпами. В місті залишалось багато проблем, проте багато з них мало б вирішитись вже цього року.
Ми вирішили нагадати, що саме мало б з’явитись в місті протягом 2022 року і не з’явилось, тому що якесь маленьке деспотичне ніщо вирішило, що може вершити долі людей.
Різнокольорові будинки
На передостанній сесії Маріупольської міської ради була прийнята програма утеплення багатоквартирних будинків. Під цю програму європейські інституції надавали гроші. Два гранта у розмірі 4 млн євро, плюс кредит, який хотіла взяти міськрада, дозволили би вже за рік принципово змінити обличчя всіх центральних проспектів Маріуполя. І це не просто естетика – це в першу чергу енергозбереження.
Під модернізацію підпадали всі без виключення будинки, які розташовані в так званій червоній лінії.
Місто без окраїн
З цією програмою команда Метінвесту йшла на вибори в 2019 році і перемогла. В кінці 2021 року програма була розроблена та ухвалена. Були заплановані заходи щодо модернізації селищ і віддалених районів Маріуполя. Основна увага мала бути приділена в 2022 році Кальміуському району.
Влада обіцяла, що вже через 2-3 роки мешканці віддалених від центру районів міста не будуть відчувати ніякого дискомфорту. Ба більше, їм не буде потреби їхати до центру, щоб відпочити, або отримати якісні послуги – все б мало з’явитись там.
Оновлений Палац металургів
Палац металургів, як кажуть будівельники, увійшов в ремонт же в 202 році. І цього року Маріуполь мав би отримати не руїни, а справжній палац.
Ось як він виглядав би вже зараз, якщо б не росія.
Сміттєсортувальна лінія
Взагалі-то місто гостро потребувало сміттєпереробного заводу. Проте фінансування такого об’єкту могло б бути реалізоване лише за участі держави. Тому в Маріуполі вирішили почати з малого – побудувати сортувальну лінію сміття.
Вона мала бути побудована в 2020 році, але виникли проблеми с фінансуванням.
В січні 2022 року Маріуполь нарешті отримав 6 млн євро на будівництво. Воно мало б розпочатись в 2022 році і завершено в 2023 році.
Сміттєсортувальна лінія була запроєктована на місці Лівобережного полігону ТБО. Площадки під це будівництво були вже готові.
Бульвар Хмельницького
Цей прекрасний бульвар, який з’єднує Приморський і Центральний райони Маріуполя зараз демонтують окупанти. В районі перетину бульвару і вулиці Бахчиванджи точилися запеклі бої.
Але якщо б не росіяни, то вже зараз цей бульвар, який не бачив реконструкції майже 50 років, виглядав би ось так, як на фото.
До речі, реконструкція початку бульвару, біля пам’ятника чорнобильцям, була реалізована ще в кінці 2021 року.
Водоочисний завод
Завод з очистки річкової води для отримання питної води високої якості – це міждержавний проєкт. Угода про реалізацію укладалась між урядами Франції та України.
Державна бюрократія - страшна річ, і тому проєкт реалізовувався з великою затримкою, майже в рік. Проте на початок 2022 року всі формальності були подолані, гроші на будівництво зайшли до державної казни. І в 2022 році в Маріуполі мало б початись будівництво заводу з очистки питної води. Воно мало б завершитись в 2023 році. Тобто вже в прийдешньому році ми б мали можливість нарешті пити з крана воду – не технічну, не напів технічну, а питну, за санітарними стандартами, встановленими в Україні.
Реконструкція Піщаного пляжу
В 2022 році Маріуполь мав би завершити реконструкцію Лівобережного пляжу. Роботи з реконструкції тривали там протягом двох років. І цього ж року влада мала намір розпочати реконструкцію Піщаного пляжу.
Проєкт реконструкції був готовий. Шукали гроші. І ось цього року мали б увійти у реконструкцію.
Це мав би бути початок великої реконструкції узбережжя в межах міста.
Нагадаємо, що минулого року міська влада провела конкурс і на реконструкцію центрального пляжу. Тривали час муніципалітет шукав рішення, як розширити пляж і як заховати залізничну колію, яка тягнеться вдовж узбережжя. Проте урбаністи порадили просто змінити ставлення до цієї проблеми і навколишній ландшафт.
Міський крематорій
В 2022 році мало розпочатись будівництво муніципального крематорія. В місті щорічно проводилось близько 6 тисяч поховань. А площа кладовищ дорівнювала за розміром 222 футбольним полям. Місто втрачало території. Тому питання будівництва крематорію було нагальним.
В 2021 році команда муніципалітету їздила до Одеси, вивчала досвід. Пізніше міськрада ухвалила рішення про будівництво на Старокримському шосе крематорію.
Будівництво мало б завершитись в 2023 році.
Але в травні 2022 року росія, після того як вбила тисячі мирних людей в Маріуполі, завезла в місто пересувні крематорії і стала спалювати тіла.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube