• Головна
  • В Маріуполі окупанти перефарбували пам'ятник Воїнам-визволителям, - ФОТОФАКТ
13:51, 1 травня 2023 р.
Важко повірити

В Маріуполі окупанти перефарбували пам'ятник Воїнам-визволителям, - ФОТОФАКТ

У Приморському парку Маріуполя окупанти перефарбували у жовтий колір пам'ятник Воїнам-визволителям.

Про це повідомив голова окупаційної адміністрації олег моргун.

Гауляйтер назвав фарбування пам'ятника оновленням та заявив, що 9 травня тут збираються запалити вічний вогонь. Чому саме цей колір вибрали загарбники, моргун не пояснив.

"Че, серйозно???!! Пофарбували пам'ятник??? Що за бредятина!!! Він спочатку був чорний", - коментує нововведення окупантів один із підписників пропагандистського телеграм-каналу "Новый Мариуполь".

Поруч з пам'ятником Воїнам-визволителям рік тому загарбники встановили монумент чорної баби з червоним ганчір’ям (окупанти називають його прапором, - ред.). Зазначимо, що цю бабу окупанти чомусь вирішили не перефарбовувати.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 22 листопада 2004 року Генеральна асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам'яті та примирення та, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи ООН, неурядовим організаціям та приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.

У більшості країн Європи, а також у США та Великій Британії свято перемоги у Другій світовій війні відзначається 8 травня, коли у 1945 році о 22:43 за центрально-європейським часом було підписано беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. А московським, через різницю в часі, капітуляція була підписана о 00:43 наступного дня - 9 травня.

У СРСР з нагоди 9 Травня проводилися масштабні паради з виступом та зверненням до народу перших осіб союзної держави за участю військової техніки. Головний парад проходив у Москві на Червоній площі. Цього дня урочисто покладалися вінки та квіти на могили невідомого солдата, братні цвинтарі тощо.

До 2015 року Україна разом з іншими країнами СНД святкувала 9 травня День Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр.). День Перемоги – червоний день календаря, в Україні, Росії, Білорусі та інших країнах колишнього Радянського Союзу є святковим та неробочим днем.

У 2015 році в рамках декомунізації Верховна Рада України ухвалила закон про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, який встановив 8 травня Днем пам'яті та примирення, а замість радянського свята День перемоги було встановлено День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні , який щорічно відзначається 9 травня 

Символом цього дня став червоний мак, а гаслом - "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо". Меморіальні заходи цього дня відрізняються від Дня перемоги радянського зразка тим, що акцент робиться не на святкуванні, а вшануванні пам'яті жертв Другої світової.

Читайте також: В Мариуполі окупанти змусили молодь замалювати символіку "Азова", - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...