Окупанти змушують маріупольчанку сплатити комуналку у пошкодженому обстрілами приватному будинку
У Маріуполі мешканці пошкодженого обстрілами будинку виставили величезний рахунок за газ. Маріупольчанка наполягає, що це незаконно і намагається добитися правди в окупантів.
Як стало відомо 0629, у "ДНР" є ухвала, згідно з якою жителі, чиє житло було пошкоджено обстрілами, можуть призупинити нарахування плати за комунальні послуги. Для цього необхідно написати заяву та дочекатися позитивного рішення відповідної комісії.
Однак у Маріуполі в окупаційній адміністрації про цю "постанову" ймовірно не знають. Бо жительці Маріуполя сказали, що "немає алгоритму вирішення цього питання".
"Але мер (маріупольчанка має на увазі гауляйтера Олега Моргуна, - ред.) у своїй публікації пояснив процес вирішення цього питання. За осінньо-зимовий період я витратила 4000 кубів газу. Мені сказали це небагато. Може для когось і небагато, але я отримую 7300 рублів. У січні витратила 1000 кубів, мені потрібно сплатити 3000 рублів плюс світло. А жити за що?", - обурюється жінка.
Наразі вона намагається добитися від окупантів відновлення пошкодженого будинку, бо власних грошей на це вона не має.
"Сьогодні вже червень і взагалі зараз із відновленням у приватному секторі відбувається щось незрозуміле. Ще два-три місяці і знову опалювальний сезон. Я навіть плівку для вікон не можу купити", - каже маріупольчанка.
Нагадаємо, приватний сектор Маріуполя – зараз найбільш зруйнована частина міста. На початок повномасштабного вторгнення в Маріуполі було більше 42 тисяч приватних будинків. Більша частина з них, приблизно 80%, пошкоджені частково або повністю зруйновані. На початку року, коли новий гауляйтер Олег Моргун тільки прийшов до окупаційної влади у Маруполі, наголосив, що планує за рік відновити 10 тисяч приватних будинків.
Однак на сьогоднішній день городяни не можуть добитися від окупантів ані виділення будматеріалів, ані ремонту пошкоджених обстрілами приватних будинків. Наразі російські будівельні компанії не беруть участь у реновації цих будинків. Фінансово їм це не цікаво, тож окупанти вирішили перекласти проблему відновлення приватного сектора на плечі самих маріупольців.
Читайте також:
Окупанти змушують маріупольців за власний кошт відновлювати приватні будинки