• Головна
  • Вода Донецьку та Маріуполю. Чому окупанти не можуть вирішити проблему
12:54, 13 липня 2023 р.
Надійне джерело

Вода Донецьку та Маріуполю. Чому окупанти не можуть вирішити проблему

До початку повномасштабного вторгнення Донеччина, в тому числі і окуповані території, отримувала воду із каналу Сіверський Донець – Донбас. Причому Україна, яка контролювала більшу частину каналу, дозволяла окупантам використовувати воду попри те, що вони  не сплачували Україні грошей за вжиту воду. Після 24 лютого російська армія розпочала активні бойові дії там, де проходить канал. Він був зруйнований, і окупована Донеччина перестала взагалі отримувати воду із Сіверського Донця.

Так в окупації розпочалась справжня водна криза. 

Спочатку окупанти викачали всю воду з донецького водосховища, а потім стали завозити воду цистернами  і роздавати місцевим мешканцям 2-3 рази на тиждень. Причому в деяких районах Донецька воду підвозили регулярно, в деяких її не підвозили тижнями. Тож ситуація ставала вкрай важкою, а незадоволення людей зростало.

І окупанти вирішили, що зможуть перекинути частину води із Дону в Донецьк. Розрахували,  що якщо кинути трубу і поставити насос, то можна подавати 288 тисяч кубів води на добу. Проте для такого великого міста, як Донецька агломерація, цього недостатньо. Для порівняння: Маріуполь до війни в липні-серпні вживав до 300 тисяч кубів води, а тут Донецьк, Макіївка, Горлівка всі разом.

Вода Донецьку та Маріуполю. Чому окупанти не можуть вирішити проблему, фото-1

Тим не менш, окупанти брехали донеччанам, що вирішать їхню проблему. Пообіцяли, що до кінця червня водогін з Дону запрацює на повну потужність, води буде достатньо, але цього не сталося. Бо води з Дону не вистачає зараз навіть мешканцям Ростовської області.

Тож вода пішла, але її вкрай мало. І якщо раніше мешканці Макіївки, за повідомленнями самих окупантів, отримували воду по 3 години 2 рази на тиждень, то зараз – по 3 години три рази на тиждень. Вода без каламуті, біленька, то люди вже і тому щасливі. Окупанти називають це "исправлением положения".

Вода Донецьку та Маріуполю. Чому окупанти не можуть вирішити проблему, фото-2

Таким чином, мешканці окупованої Донеччини досі залишаються без води, фонтани вже два роки – сухі. Водосховища у місті – немає. 

Вода Донецьку та Маріуполю. Чому окупанти не можуть вирішити проблему, фото-3

І тому коли окупанти почали поливати вулиці такою дефіцитною водою, щоб прибити пил, люди розлютились.

Важливо, що цього літа під загрозою залишитись без води опинились і мешканці Маріуполя, які також у відсутності води із Сіверського Донця перейшли повністю на технічну воду із Старокримського водосховища. Дощове літо трохи подовжило його життя, але якщо в регіоні встановиться спека, яка традиційно тут в період липня – серпня, то води в Старому Криму стане недостатньо для забезпечення водою, навіть технічною, такого міста, як Маріуполь.

Нагадаємо, що за різними оцінками в місті перебуває від 120 до 150 тисяч мешканців, але це без урахування будівельників (близько 15 тисяч чоловік), а також військових, точна кількість яких не відома.

І всі вони п’ють воду. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, буду повертатись після деокупації
43,2%
Вже повернулась (-вся)
15,4%
Ні, вже не буду повертатись (лише у справах)
18,8%
Досі не маю відповіді на це питання
22,7%
#Маріуполь #Донецьк
live comments feed...