Компенсація за знищене житло. Що нового пропонують маріупольцям окупанти
В "ДНР" змінили порядок надання компенсації за втрачене внаслідок бойових дій житло. Компенсацію зможуть отримати тільки мешканці окупованіх територій, які погодилися отримати російський паспорт.
Відповідну "постанову" № 61-1 підписав 7 серпня так званий "голова уряду "ДНР" Євген Солнцев.
Згідно з документом, який оприлюднили окупанти, на отримання компенсації не впливає наявність частки в іншому житлі, якщо частка складає менше 33 квадратних метрів (раніше маріупольцям у цьому випадку відмовляли у компенсації, - ред.)
Крім того, окупанти вирішили, що компенсаційна квартира може бути не більше ніж на 9 квадратних метрів більше за втрачену. (Раніше ця норма була до 25 квадратних метрів. Наприклад, власники однокімнатної квартири у Маріуполі могли отримати двокімнатну, якщо на цей момент не було помешкання з меншою площею).
Відтепер компенсаційне житло надається "в межах населеного пункту". (У попередній "постанові" помешкання надавалося в тому ж мікрорайоні, якщо не було вільного - у районі, далі - у тому ж населеному пункті)
"Компенсаційні заходи надаються одноразово. Щодо одного об'єкта нерухомості. Якщо Ви втратили 2 будинки чи 2 квартири, компенсацію дадуть за щось одне", - попереджають окупанти.
Зазначимо, що в тексті кілька разів йдеться про "надання компенсації громадянам Російської Федерації". Таким чином, росіяни змушують мешканців окупованих територій отримувати російські паспорти.
Нагадаємо, що за рік окупації загарбники встигли побудувати лише близько 30 будинків. Більшість квартир в новобудовах окупанти зберігають для тих російських кадрів, які будуть приїжджати і заміщувати місцевих мешканців на всіх рівнях влади на Донеччині.
На початку 2023 року очільник окупаційного уряду на Донеччині Хоценко заявив, що вже 4 тисячі маріупольців отримали компенсації за втрачене майно. Навіть якщо це правда, це мізерно мало в порівнянні із загальним числом маріупольців, житло яких знищили росіяни.
Читайте також:
У Маріуполі окупанти проводять поквартирний обхід. Шукають безхазяйне житло